Zasilacze, które się komunikują - ZASILACZE - WAGO - SZAFY STEROWNICZE - MODUŁ KOMUNIKACYJNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zasilacze, które się komunikują
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze, które się komunikują

Zasilacze, które się komunikują
fot. Zasilacze na szynę DIN serii Pro 2 firmy WAGO można rozszerzyć o moduł komunikacyjny do wymiany danych ze sterownikiem PLC lub bramą IoT.

Seria zasilaczy Pro 2 i moduł komunikacyjny WAGO sprawiają, że systemy nadają się do digitalizacji.

 

Conrad Electronic dodał do swojej oferty dwa nowoczesne zasilacze na szynę DIN z serii Pro 2 firmy WAGO, o mocy odpowiednio 480 i 960 W. Zatrzaskowy moduł komunikacyjny, również dostępny na  Conrad Sourcing Platform, umożliwia zasilaczom komunikację ze sterownikiem PLC lub bramą IoT, co pozwala na wygodną i niezawodną integrację z odpowiednią infrastrukturą.

Za pośrednictwem modułu komunikacyjnego, zasilacze serii Pro 2 stale wymieniają dane. Obecnie stosowane są standardowe protokoły, takie jak IO-Link i Modbus RTU. W przyszłości będą również używane protokoły oparte na sieci Ethernet, takie jak Modbus TCP, MQTT i Ethernet IP. Ciągły monitoring jest możliwy dzięki funkcjom monitorowania urządzeń.

Instalatorzy elektryczni zatrudnieni w przemyśle, a także firmy specjalizujące się w budowie szaf sterowniczych oraz instalatorzy systemów mogą korzystać z rozwiązań zasilających serii Pro 2, w celu optymalizacji zużycia energii poprzez ocenę i analizę danych , takich jak wartości prądu, napięcia i mocy. W trybie gotowości centralny sterownik PLC może być używany do wyłączania zdecentralizowanych źródeł zasilania w częściach systemu za pomocą sygnału sprzętowego lub polecenia magistrali, aby oszczędzać energię. 

"Nasze zasilacze z serii Pro 2 osiągają sprawność do 96,3%, co czyni je prawdziwymi mistrzami wydajności. Minimalizacja zużycia energii i związanej z tym emisji CO2 są znacznie większe niż początkowo zakładał klient“,  powiedział Florian Kothe, Business Development Manager Interface w WAGO.

Klaus Böhmer, Sales Director International  w WAGO dodaje: „Długa żywotność, najmniejsze rozmiary, a przede wszystkim maksymalna wydajność i wynikająca z tego maksymalna redukcja kosztów operacyjnych to bezpośrednie korzyści dla naszych klientów i operatorów systemów - już od pierwszego dnia użytkowania“.

W zastosowaniach, w których należy uwzględnić obniżenie wartości znamionowej prądu, a zatem nie można przekroczyć określonej wartości prądu, wbudowane urządzenie do pomiaru prądu  może wygenerować ostrzeżenie i skutecznie zapobiec przeciążeniu.

Szybkie i niezawodne wyzwalanie wyłączników jest możliwe dzięki krótkotrwałym prądom wyjściowym do 600%. Ponadto rozwiązanie zasilające umożliwia szybkie ładowanie kondensatorów i szybsze przełączanie styczników, dzięki prądowi wyjściowemu o wartości 150 % przez 5 sekund.

Zasilacze serii Pro 2 są odpowiednie do stosowania w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +70°C.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
ul. Piękna 58a, Wrocław
tel.  +48 71 360 29 70
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl