Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - AUTOMATYKA - SZTUCZNA INTELIGENCJA - ZESTAW EDUKACYJNY - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - XINABOX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego
fot. Urządzenia i zestawy edukacyjne XinaBox pomagają uczniom odkrywać Internet Rzeczy (IoT), sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe (ML) i automatykę.

Farnell rozszerza wybór urządzeń edukacyjnych dzięki wprowadzeniu do oferty marki XinaBox. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, międzynarodowy dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, podpisał nowe, globalne porozumienie z firmą XinaBox i poszerza wybór urządzeń i zestawów edukacyjnych tej marki. XinaBox dostarcza szereg niedrogich zestawów dla osób początkujących i interesujących się tematami z zakresu Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence), uczenia maszynowego (ML – Machine Learning) oraz automatyki. Celem firmy jest pomoc nauczycielom w łączeniu edukacji przedmiotów ścisłych (STEM – Science Technology Engineering Mathematics) z rzeczywistymi, praktycznymi doświadczeniami ze sprzętem – i to już w przypadku dzieci w wieku szkolnym. O ile zestawy XinaBox zostały zaprojektowane z myślą o edukacji, firma dostarcza także rozwiązania, które pozwalają szybko przeprowadzać beta testy i prototypowanie nowych aplikacji.

Zestawy XinaBox są popularne w szkołach ponadpodstawowych i na uniwersytetach na całym świecie za sprawą łatwości, z jaką się ich używa oraz ze względu na fakt, że świetnie sprawdzają się tak w rękach początkujących osób, jak i w edukacji bardziej zaawansowanych studentów i twórców. Zestawy XinaBox zawierają wybór układów xChip zaprojektowanych, aby szybko wykształcić w użytkownikach zrozumienie Internetu Rzeczy. Specjalistyczna wiedza na temat lutowania czy komponentów sprzętowych nie jest potrzebna, gdyż moduły xChip łączy się ze sobą bez użytku przewodów, lutowania czy płytek prototypowych, a to oznacza, że bardzo szybko można rozpocząć eksperymentowanie.

Wybór ponad 80 modułów sprzętowych xChip obejmuje rdzenie i całe jednostki procesorowe, czujniki, elementy mocy, układy komunikacyjne, interfejsy wyjściowe i podzespoły do przechowywania danych. Dzięki interfejsom Wi-Fi, Bluetooth i LoRaWAN można z łatwością łączyć projekty do Internetu Rzeczy i komunikować się z innymi płytkami edukacyjnymi, takimi jak np. BBC micro:bit lub Raspberry Pi. W efekcie tworzone projekty mogą korzystać z ogromnego potencjału tych popularnych platform. Moduły xChip mogą pracować w oparciu o wstępnie skompilowany kod, lub być zaprogramowane od zera, przy wykorzystaniu wiodących platform programistycznych, takich jak MakeCode, Arduino i z użyciem języka Python.

Wśród zestawów XinaBox, dostępnych teraz w Farnell, można znaleźć:

  • Zestaw XK01 STEM Starter Kit: przeznaczony do nauki w szkołach ponadpodstawowych, zestaw XK01 STEM Starter Kit, pozwala uczniom na budowanie prostych projektów i łączenie ich z platformą IoT, a to wszystko przy wykorzystaniu prostego podręcznika. W zestawie znajduje się moduł xChip obsługujący Wi-Fi, oparty o układ ESP8266 oraz czujniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV, a także miniaturowy wyświetlacz OLED, pusty moduł dystansowy, zwiększający sztywność całej konstrukcji i wszelkie potrzebne złącza. Zestawu można użyć do zbierania danych i poszukiwania powiązań pomiędzy zbiorami informacji, obejmującymi temperaturę i ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i natężenie oświetlenia, temperaturę i wilgotność, czy też natężenie światła widzialnego i światła ultrafioletowego.
  • Zestaw XK05 micro:bit IoT Kit – idealny produkt dla początkujących. Model XK05 micro:bit IoT Kit został zaprojektowany, aby wprowadzić młodych ludzi w technologie. Zestaw pozwala na analizę dużych zbiorów danych w klasach szkolnych i nie wymaga posiadania wcześniejszego doświadczenia. Użytkownicy mogą się nauczyć, jak podłączyć płytkę micro:bit do chmury i zbudować inteligentne urządzenie IoT z użyciem środowiska programistycznego MakeCode.

Profesjonalni użytkownicy i twórcy również mogą korzystać z XinaBox, aby rozwijać swoje pomysły i znacznie szybciej przekształcać je w prototypy. Skraca to czas potrzebny na wprowadzenie produktów na rynek, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu procesu prototypowania i wdrażania beta testów na dużą skalę. Warto zwrócić uwagę na:

  • Zestaw XK12 IoT Starter Kit: programowany w języku Zerynth, zestaw XK12 IoT Starter Kit łączy modularną elektronikę z ekosystemem narzędzi programowych języka Python. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do budowania inteligentnych urządzeń, pracujących na krańcach sieci IoT i zbierających dane środowiskowe. Do zestawu można również podłączyć aktuatory, które pozwalają na tworzenie projektów automatyki, takich jak zautomatyzowane, sterowane elektrycznie bramy, drzwi garażowe i wentylatory.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w Farnell, powiedział: „Łatwe w użyciu narzędzia są kluczowym wsparciem dla nauczycieli, dzięki czemu pomagają uczniom rozwijać zdolności myślenia obliczeniowego i rozwiązywania złożonych problemów, a więc umiejętności potrzebne w karierze w cyfrowej ekonomii. XinaBox zapewnia szkołom i uczelniom łatwo-dostępne narzędzia, które pozwalają wprowadzić nauczanie przedmiotów ścisłych i Internetu Rzeczy, przy jednoczesnym inspirowaniu do nauki w oparciu o praktyczne zadania, realizowane w klasach szkolnych. Narzędzia te umożliwiają młodym ludziom zdobywanie wiedzy na temat nowych technologii poprzez współpracę w bardzo kreatywny sposób. Dla bardziej zaawansowanych studentów, a nawet profesjonalnych inżynierów, XinaBox jest sposobem na ułatwienie prowadzenie beta testów na dużą skalę i skraca czas potrzebny na wprowadzenie produktów na rynek. Wszystko to za sprawą prostej, modułowej budowy, niewymagającej lutowania.”

Farnell współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami, które wspierają programy wprowadzania rozwiązań do nauczania przedmiotów ścisłych w klasach szkolnych. W swoich magazynach przechowuje szeroki wybór urządzeń edukacyjnych, które może dostarczyć w ilościach zaspokajających potrzeby pojedynczych klas, szkół czy zespołów szkół. Farnell oferuje także wsparcie w kompletowaniu sprzętu na potrzeby układanych indywidualnie, dużych programów edukacyjnych, takich jak norweski program Super:bit.

Kompletny wybór produktów XinaBox jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl