Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - AUTOMATYKA - SZTUCZNA INTELIGENCJA - ZESTAW EDUKACYJNY - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - XINABOX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Zestawy edukacyjne XinaBox do nauki IoT, automatyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego
fot. Urządzenia i zestawy edukacyjne XinaBox pomagają uczniom odkrywać Internet Rzeczy (IoT), sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe (ML) i automatykę.

Farnell rozszerza wybór urządzeń edukacyjnych dzięki wprowadzeniu do oferty marki XinaBox. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, międzynarodowy dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, podpisał nowe, globalne porozumienie z firmą XinaBox i poszerza wybór urządzeń i zestawów edukacyjnych tej marki. XinaBox dostarcza szereg niedrogich zestawów dla osób początkujących i interesujących się tematami z zakresu Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence), uczenia maszynowego (ML – Machine Learning) oraz automatyki. Celem firmy jest pomoc nauczycielom w łączeniu edukacji przedmiotów ścisłych (STEM – Science Technology Engineering Mathematics) z rzeczywistymi, praktycznymi doświadczeniami ze sprzętem – i to już w przypadku dzieci w wieku szkolnym. O ile zestawy XinaBox zostały zaprojektowane z myślą o edukacji, firma dostarcza także rozwiązania, które pozwalają szybko przeprowadzać beta testy i prototypowanie nowych aplikacji.

Zestawy XinaBox są popularne w szkołach ponadpodstawowych i na uniwersytetach na całym świecie za sprawą łatwości, z jaką się ich używa oraz ze względu na fakt, że świetnie sprawdzają się tak w rękach początkujących osób, jak i w edukacji bardziej zaawansowanych studentów i twórców. Zestawy XinaBox zawierają wybór układów xChip zaprojektowanych, aby szybko wykształcić w użytkownikach zrozumienie Internetu Rzeczy. Specjalistyczna wiedza na temat lutowania czy komponentów sprzętowych nie jest potrzebna, gdyż moduły xChip łączy się ze sobą bez użytku przewodów, lutowania czy płytek prototypowych, a to oznacza, że bardzo szybko można rozpocząć eksperymentowanie.

Wybór ponad 80 modułów sprzętowych xChip obejmuje rdzenie i całe jednostki procesorowe, czujniki, elementy mocy, układy komunikacyjne, interfejsy wyjściowe i podzespoły do przechowywania danych. Dzięki interfejsom Wi-Fi, Bluetooth i LoRaWAN można z łatwością łączyć projekty do Internetu Rzeczy i komunikować się z innymi płytkami edukacyjnymi, takimi jak np. BBC micro:bit lub Raspberry Pi. W efekcie tworzone projekty mogą korzystać z ogromnego potencjału tych popularnych platform. Moduły xChip mogą pracować w oparciu o wstępnie skompilowany kod, lub być zaprogramowane od zera, przy wykorzystaniu wiodących platform programistycznych, takich jak MakeCode, Arduino i z użyciem języka Python.

Wśród zestawów XinaBox, dostępnych teraz w Farnell, można znaleźć:

  • Zestaw XK01 STEM Starter Kit: przeznaczony do nauki w szkołach ponadpodstawowych, zestaw XK01 STEM Starter Kit, pozwala uczniom na budowanie prostych projektów i łączenie ich z platformą IoT, a to wszystko przy wykorzystaniu prostego podręcznika. W zestawie znajduje się moduł xChip obsługujący Wi-Fi, oparty o układ ESP8266 oraz czujniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV, a także miniaturowy wyświetlacz OLED, pusty moduł dystansowy, zwiększający sztywność całej konstrukcji i wszelkie potrzebne złącza. Zestawu można użyć do zbierania danych i poszukiwania powiązań pomiędzy zbiorami informacji, obejmującymi temperaturę i ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i natężenie oświetlenia, temperaturę i wilgotność, czy też natężenie światła widzialnego i światła ultrafioletowego.
  • Zestaw XK05 micro:bit IoT Kit – idealny produkt dla początkujących. Model XK05 micro:bit IoT Kit został zaprojektowany, aby wprowadzić młodych ludzi w technologie. Zestaw pozwala na analizę dużych zbiorów danych w klasach szkolnych i nie wymaga posiadania wcześniejszego doświadczenia. Użytkownicy mogą się nauczyć, jak podłączyć płytkę micro:bit do chmury i zbudować inteligentne urządzenie IoT z użyciem środowiska programistycznego MakeCode.

Profesjonalni użytkownicy i twórcy również mogą korzystać z XinaBox, aby rozwijać swoje pomysły i znacznie szybciej przekształcać je w prototypy. Skraca to czas potrzebny na wprowadzenie produktów na rynek, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu procesu prototypowania i wdrażania beta testów na dużą skalę. Warto zwrócić uwagę na:

  • Zestaw XK12 IoT Starter Kit: programowany w języku Zerynth, zestaw XK12 IoT Starter Kit łączy modularną elektronikę z ekosystemem narzędzi programowych języka Python. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do budowania inteligentnych urządzeń, pracujących na krańcach sieci IoT i zbierających dane środowiskowe. Do zestawu można również podłączyć aktuatory, które pozwalają na tworzenie projektów automatyki, takich jak zautomatyzowane, sterowane elektrycznie bramy, drzwi garażowe i wentylatory.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w Farnell, powiedział: „Łatwe w użyciu narzędzia są kluczowym wsparciem dla nauczycieli, dzięki czemu pomagają uczniom rozwijać zdolności myślenia obliczeniowego i rozwiązywania złożonych problemów, a więc umiejętności potrzebne w karierze w cyfrowej ekonomii. XinaBox zapewnia szkołom i uczelniom łatwo-dostępne narzędzia, które pozwalają wprowadzić nauczanie przedmiotów ścisłych i Internetu Rzeczy, przy jednoczesnym inspirowaniu do nauki w oparciu o praktyczne zadania, realizowane w klasach szkolnych. Narzędzia te umożliwiają młodym ludziom zdobywanie wiedzy na temat nowych technologii poprzez współpracę w bardzo kreatywny sposób. Dla bardziej zaawansowanych studentów, a nawet profesjonalnych inżynierów, XinaBox jest sposobem na ułatwienie prowadzenie beta testów na dużą skalę i skraca czas potrzebny na wprowadzenie produktów na rynek. Wszystko to za sprawą prostej, modułowej budowy, niewymagającej lutowania.”

Farnell współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami, które wspierają programy wprowadzania rozwiązań do nauczania przedmiotów ścisłych w klasach szkolnych. W swoich magazynach przechowuje szeroki wybór urządzeń edukacyjnych, które może dostarczyć w ilościach zaspokajających potrzeby pojedynczych klas, szkół czy zespołów szkół. Farnell oferuje także wsparcie w kompletowaniu sprzętu na potrzeby układanych indywidualnie, dużych programów edukacyjnych, takich jak norweski program Super:bit.

Kompletny wybór produktów XinaBox jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl