Urządzenia automatyki Industrial Shields z otwartym kodem źródłowym - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - INDUSTRIAL SHIELDS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Urządzenia automatyki Industrial Shields z otwartym kodem źródłowym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Urządzenia automatyki Industrial Shields z otwartym kodem źródłowym

Urządzenia automatyki Industrial Shields z otwartym kodem źródłowym
fot. Farnell

Urządzenia automatyki firmy Industrial Shields oferują klientom znajome środowisko programistyczne, które zapewnia większą kontrolę, przy jednoczesnym skróceniu czasów przygotowywania systemów i redukcji kosztów. 

29 października 2020 r.: Farnell, należący do koncernu Avnet, a zarazem globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, ogłosił dziś podpisanie nowego porozumienia z firmą Industrial Shields. Industrial Shields to czołowy twórca i producent urządzeń automatyki przemysłowej (sterowników PLC i komputerów panelowych), bazujących na sprzęcie z otwartymi plikami źródłowymi, czego dobrym przykładem są platformy Raspberry Pi i Arduino. Wykorzystanie sprzętu typu open source daje wiele korzyści inżynierom, którzy zajmują się projektowaniem, a tym samym tworzą szanse na obniżenie kosztów wprowadzenia na rynek wyrobów klasy przemysłowej oraz na skrócenie czasu tego procesu, względem sytuacji, w której samodzielnie projektuje się płytki procesorowe.

Nowe porozumienie powiększa wybór produktów z zakresu automatyki przemysłowej i systemów sterowania w Farnell, dając klientom bogatszy wybór, szczególnie w odniesieniu do projektowania systemów monitorowania, sterowania oraz rozwiązań z dziedziny automatyki, bazujących na komputerach jednopłytkowych (SBC – Single Board Computers). Dodanie do oferty tej nowej rodziny sterowników PLC, komputerów panelowych i płytki komunikacyjnej Open Mote B, cechującej się niezwykle małym poborem mocy i przeznaczonej do zastosowań w Internecie Rzeczy (IoT – Internet of Things), umożliwi klientom zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki projektuje się systemy sterowania. Jako wiodący, światowy producent i dostawca komputerów jednopłytkowych, Farnell osiągnął mistrzostwo w wykorzystaniu płytek SBC w systemach automatyki przemysłowej, tak dzięki swoim klientom, jak i dzięki członkom społeczności element14.

Automatyzacja rozwija się we wszelkich sektorach rynku – zarówno w zastosowaniach domowych, jak i przemysłowych, w tym w automatyce domowej i stosowanej w zakładach produkcyjnych, dużych budynkach i w inteligentnych miastach. Industrial Shields oferuje bogate w funkcje, atrakcyjne cenowo produkty, które zapewniają wysoką wydajność, potrzebną w takich aplikacjach jak np. monitorowanie czy systemy sterowania, wykorzystywane w fabrykach, na liniach produkcyjnych, w maszynach, budynkach i w rolnictwie. Stosowanie sprzętu z bezpłatnie dostępnymi projektami źródłowymi eliminuje wszelkiego rodzaju ograniczenia, jakie zazwyczaj wiążą się z własnościowymi sterownikami PLC, a więc daje klientom znacznie większą kontrolę i pozwala im realnie posiadać wykorzystywane projekty. Co więcej, wielu projektantów ma już doświadczenie ze środowiskiem programistycznym, wykorzystywanym w Raspberry Pi i w Arduino. Cechują się one łatwym dostępem do potężnych narzędzi oraz zasobami informacyjnymi na temat projektu i sposobu działania tych produktów. Warto również dodać, że projektanci rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej mają też możliwość integracji w swoich systemach większego wyboru komponentów, zmniejszając tym samym finalny koszt tworzonego urządzenia.

Farnell gromadzi w swoich magazynach pełny wybór produktów Industrial Shields, w tym urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak m.in.:

 

  • Komputer panelowy Touchberry Pi 10.1 Panel PC, bazujący na Raspberry Pi 4B, obejmuje rezystancyjny panel wykrywający wielodotyk i jest dostępny w dwóch rozmiarach: 10,1” w obudowie aluminiowej, lub 7” w obudowie z tworzywa sztucznego. Komputer ten może pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym Raspbiana, Linuksa lub Androida. Co więcej, można go zasilać napięciem z dużego zakresu, tj. od 12 V do 24 VDC. Obsługuje do 12 GPIO. Dostępne są też interfejsy: ethernetowy i Wi-Fi oraz porty USB, I2C, SPI i UART. Produkt idealnie nadaje się do aplikacji, które polegają na monitorowaniu i sterowaniu liniami produkcyjnymi, maszynami lub całymi instalacjami.
  • Rodzina produktów ARDBOX PLC bazuje na płytce Arduino Leonardo i ma 20 uniwersalnych wejść i wyjść, pozwalających na przyjmowanie tak sygnałów analogowych, jak i cyfrowych, w tym na generowanie sygnału PWM. Opcjonalnie dostępne jest wyjście przekaźnikowe do sterowania urządzeniami prądu przemiennego. Z użyciem interfejsu I2C można podłączyć do 127 modułów, co oznacza, że sumarycznie da się obsłużyć do 7100 uniwersalnych wejść/wyjść. Wśród innych cech warto wymienić zegar czasu rzeczywistego i wsparcie dla kart microSD. Rodzina produktów ARDBOX PLC obejmuje szeroki wybór opcjonalnych interfejsów komunikacyjnych, w tym USB, RS-485, działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus, co czyni te urządzenia idealnymi do systemów sterowania przemysłowego, wykorzystywanych w fabrykach, halach produkcyjnych oraz w górnictwie.
  • Rodzina M-DUINO PLC obejmuje sterowniki PLC z obsługą Ethernetu, które mogą współpracować z dowolnymi przemysłowymi systemami sterowania, wymagającymi analogowych i cyfrowych wejść i wyjść. Dostępne są również wyjścia przekaźnikowe do sterowania urządzeniami zasilanymi prądem przemiennym. W rodzinie M-DUINO znajdują się sterowniki PLC obejmujące od 17 do 59 wejść/wyjść, w konfiguracjach do 36 wejść lub do 31 wyjść. Tak jak w przypadku rodziny ARDBOX PLC, seria M-DUINO pozwala na podłączenie do 127 modułów przez I2C, a więc na obsługę do 7100 wejść i wyjść. Ma też zegar czasu rzeczywistego i obsługuje karty microSD. Wśród dostępnych interfejsów komunikacyjnych znajdują się: USB, RS-485, działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus.

 

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w Farnell, powiedział: „Porozumienie z Industrial Shields powiększa naszą ofertę sterowników PLC i komputerów panelowych, dając naszym klientom większy wybór niedrogich, a zarazem uniwersalnych urządzeń, które będą spełniać ich potrzeby w zakresie automatyki. Innowacyjne wykorzystanie sprzętu, oferowanego na zasadach open source, pozwoli stworzyć projekty, dzięki którym skrócony zostanie czas wprowadzenia produktów na rynek, zmaleje koszt i to właśnie klient będzie miał pełną kontrolę nad wykorzystywanymi maszynami. To kluczowa nowość w naszym asortymencie sprzętu do automatyki, który przybliża klientom korzyści z wykorzystania automatyki przemysłowej bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.”

Albert Prieto, CEO Industrial Shields, skomentował: „Współpraca z Farnell daje nam możliwość do kontynuowania rozwoju. Dzięki nowej umowie konsolidujemy naszą pozycję, jako wiodącego producenta systemów automatyki przemysłowej, opartych o otwarty kod źródłowy i otwarte projekty. Wzmacniamy również międzynarodową obecność naszej firmy. Ponadto fakt, że tak prestiżowa grupa, jak Farnell podjęła się zobowiązań w odniesieniu do produktów marki Industrial Shields, daje naszym klientom spokój ducha – będą teraz mieli pewność, że korzystają z bezpiecznych systemów wysokiej jakości.”

Industrial Shields jest pionierem, jeśli chodzi o zastosowanie sterowników PLC i komputerów panelowych w celu upowszechnienia technologii automatyki przemysłowej. Bogaty wybór produktów odpowiada tak integratorom systemów i firmom inżynierskim, tworzącym systemy automatyzujące zadania, jak i uniwersytetom czy profesjonalnym inżynierom-projektantom, a nawet hobbystom i twórcom, poszukującym niedrogich i elastycznych rozwiązań.

Klienci Farnell mają teraz dostęp do większego wyboru wiodących na rynku produktów z zakresu automatyki i sterowania, oferowanych ze wsparciem technicznym w dni robocze. W ramach wsparcia znaleźć można również bezpłatne, internetowe zasoby, karty katalogowe, noty aplikacyjne, materiały wideo i webinaria, publikowane na stronie internetowej Farnell.

Pełny wybór produktów marki Industrial Shields jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl