Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE - SIECI PRZEMYSŁOWE - HMS INDUSTRIAL NETWORKS - BRAMKA IOT - BRAMKA LTE - INDUSTRIAL IOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE

Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE
fot. HMS Networks

Bramki Ixxat® SG umożliwiają komunikację pomiędzy urządzeniami automatyki przemysłowej a  sieciami energetycznymi. 

Firma HMS Networks rozszerza obecnie linię bramek Ixxat SG o nowe wersje, w tym  wyposażone w modem 4G / LTE do łączności komórkowej, a także 4-portowy switch  Ethernet, co  zapewnia użytkownikom  dodatkowe opcje dla sieci komunikacyjnych w  podstacjach i elektrowniach.

Terminal mini-RTU, bramka i dostęp zdalny do wielu zastosowań  w sieciach komunikacyjnych  w stacjach elektroenergetycznych 

Bramki Ixxat SG są stosowane w wielu obszarach automatyki wykorzystywanych w energetyce, np. w nowoczesnych elektrowniach i wielkoskalowych instalacjach odbiorców energii do modernizacji systemów i cyfryzacji podstacji. Bramy SG są używane do różnych celów: łączą sieci sterujące z urządzeniami automatyki przemysłowej, umożliwiają zdalny dostęp oraz działają jako bramy między różnymi protokołami, tym samym umożliwiając rozwój najnowocześniejszych aplikacji IIoT.

Szybka komunikacja komórkowa zapewniająca lepszy dostęp i wgląd do danych

Dzięki nowemu, zintegrowanemu modemowi 4G i rozbudowanej obsłudze protokołów, bramki Ixxat SG nadają się idealnie do łatwej digitalizacji małych, oddalonych stacji dystrybucji energii. Połączenie 4G CAT1 oferuje transfer 10 Mbps  w kierunku z sieci i 5 Mbps do sieci, zapewniając małe opóźnienia, duży zasięg sieci i uniwersalny kanał danych - niezależny od przewodowego Ethernetu, DSL czy światłowodów. 4G może służyć jako główny lub zapasowy kanał komunikacji. Wszystkie obsługiwane protokoły IP - w tym IEC 61850, IEC 60870-5-104, MQTT i OPC-UA - mogą być przesyłane przez łącze bezprzewodowe. Modem 4G może służyć także jako niezależny kanał komunikacyjny, np.   w przypadku konserwacji urządzenia i  przesyłania komunikatów alarmowych (SMS lub MQTT), co umożliwia prostą implementację aplikacji konserwacji  predykcyjnej i zdalnej.

Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE

Nowe, wszechstronne wersje przełączników 4-portowych

Oprócz opcji 4G, dostępne są obecnie nowe wieloportowe wersje bramek Ixxat SG, które mogą bezpiecznie łączyć sieci za pośrednictwem kilku niezależnych interfejsów na poziomie danych. Upraszcza to wymianę danych między sieciami automatyki energetycznej i przemysłowymi systemami Ethernet (takimi jak PROFINET lub EtherNet / IP), a także połączenie z systemami IoT i aplikacjami w chmurze. Każdy segment sieci jest połączony oddzielnie i nadal może wymieniać dane ze wszystkimi innymi segmentami. Dzięki zintegrowanym funkcjom bezpieczeństwa, w tym zaporze ogniowej, cały system jest łatwy w projektowaniu i utrzymaniu, a także jest znacznie bardziej wytrzymały i zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem w porównaniu z zastosowaniem standardowych kombinacji bram i przełączników. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl