Trzecia edycja corocznej globalnej ankieta na temat Internetu rzeczy (IoT), zorganizowana przez Farnell - FARNELL - ANKIETA - AMAZON - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Trzecia edycja corocznej globalnej ankieta na temat Internetu rzeczy (IoT), zorganizowana przez Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Trzecia edycja corocznej globalnej ankieta na temat Internetu rzeczy (IoT), zorganizowana przez Farnell

Trzecia edycja corocznej globalnej ankieta na temat Internetu rzeczy (IoT), zorganizowana przez Farnell
fot. Silicon Labs

W ankiecie będzie można brać udział od 15 września do 1 grudnia 2020 roku, a osoby, które ją wypełnią mogą wygrać iPada Pro i karty podarunkowe do sklepu Amazon.

 

Farnell ogłosił przygotowanie swojej trzeciej, corocznej ankiety na temat Internetu rzeczy (IoT). W ramach ankiety, której celem jest wspieranie tego zróżnicowanego rynku, projektanci systemów IoT i przemysłowego IoT oraz inżynierowie systemów mają okazję do podzielenia się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat rynku, jednocześnie wpływając na ofertę produktową i dostępne materiały techniczne od Farnell.

Ankietę będzie można wypełniać od 15 września do 1 grudnia 2020 roku, a jej wyniki zostaną opublikowane wiosną 2021 roku. Wszyscy uczestnicy ankiety mogą też wziąć udział w konkursie, w ramach którego nagrodami są:

  • tablet iPad Pro o przekątnej 11 cali,
  • karta podarunkowa do sklepu Amazon o wartości 250 funtów (lub o równowartości w lokalnej walucie zwycięzcy),
  • karta podarunkowa do sklepu Amazon o wartości 50 funtów (lub o równowartości w lokalnej walucie zwycięzcy).

Tegoroczna edycja ankiety Farnell na temat IoT została przygotowana z myślą o inżynierach pracujących nad rozwiązaniami IoT. W tym roku pytania zostały nieco rozbudowane, by uzyskać prawdziwy i pełny obraz branży IoT, a zbierane odpowiedzi powinny dawać lepszy wgląd w technologie oraz wyzwania i szanse, przed jakimi stają projektanci rozwiązań IoT. Rezultaty pokażą, jak branża IoT zmienia się z roku na rok, odkrywając różnorodne potencjalne zastosowania i trendy rynkowe oraz pokazując, jak rośnie wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence) w procesach projektowania. Jednym z kluczowych celów badania jest również zrozumienie, w jaki sposób epidemia COVID-19 wpłynęła na rozwój IoT. O ile można się spodziewać, że rynek systemów przemysłowych stracił przez pandemię, całkiem możliwe, że branża urządzeń do diagnostyki medycznej i systemów zautomatyzowanych testów mogła się szybko rozwinąć.

Wśród najważniejszych wniosków, płynących z ubiegłorocznej edycji ankiety, można było zauważyć rosnącą rolę sprzętu w procesie projektowania rozwiązań IoT. Projektanci wskazywali, że korzystają z różnorodnych, gotowych platform sprzętowych by przyspieszyć swoje prace i skrócić czas potrzebny na wprowadzenie finalnego produktu na rynek. Pięćdziesiąt cztery procent projektantów potwierdziło, że pracuje obecnie z komputerami jednopłytkowymi, takimi jak Raspberry Pi czy Arduino, a to dlatego, że stanowią one gotowe do użytku, platformy dla systemów wbudowanych, świetnie sprawdzające się do budowy nawet końcowych wersji produktów. Niemal połowa respondentów powiedziała, że korzystała ze sztucznej inteligencji w swoich projektach w 2019 roku. Natomiast wśród kluczowych cech, jakie wpływają na przyspieszenie osiągnięcia korzyści z systemów IoT, tak w 2018 roku, jak i w 2019 r., wymieniano kompatybilność i możliwość łatwej certyfikacji urządzeń.

Badanie przeprowadzone przez Farnell sugeruje również, że szanse na rynku IoT będą wciąż rosnąć przez kolejne pięć lat, a do kluczowych obszarów zastosowań zaliczać się będzie automatyka domowa, automatyka przemysłowa i sterowanie oraz inteligentne fabryki i budynki.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing, Farnell, mówi: „IoT pozostaje jednym z najważniejszych globalnych trendów technologicznych, a szanse w ramach tej dziedziny w naszym szybko zmieniającym się rynku rosną eksponencjalnie. Rezultaty naszej corocznej, globalnej ankiety dadzą inżynierom pracującym z IoT lepszy wgląd w rozwiązania technologiczne, jakie obecnie są dostępne na rynku oraz pomogą w efektywnym podejmowaniu decyzji podczas poszukiwania nowych systemów i pokonywania częstych problemów. Odpowiedzi pomogą także ukształtować wybór produktów i materiałów technicznych, oferowanych przez Farnell, by umożliwić nam świadczenie lepszego wsparcia naszym klientom. Nasza coroczna ankieta IoT daje inżynierom z całego świata szansę by zaznaczyć trendy, jakie sami obserwują w branży IoT oraz podzielić się wyzwaniami, z jakimi się mierzą, a także wspomnieć o rozwiązaniach, jakich poszukują.”

Farnell oferuje dostęp do bogatego wyboru narzędzi deweloperskich dla IoT i współpracuje z innowacyjnymi dostawcami, by przybliżyć najnowsze rozwiązania z zakresu IoT i bezpieczeństwa. Klienci mogą uzyskać wsparcie i materiały na temat projektowania, a w tym obejrzeć portal IoT Hub, specjalne strony na temat sztucznej inteligencji i narzędzie konfiguracyjne AI, umieszczone na stronie internetowej Farnell. W odniesieniu do wszystkich głównych płytek deweloperskich dla IoT, a w tym dla komputera Raspberry Pi 4 Model B, modułu Avnet SmartEdge IIoT Gateway oraz płytek Microsoft Azure Sphere Starter Kit, BeagleBone AI i Ultra96 V2, dostępna jest szybka dostawa.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji globalnej ankiety IoT Farnell i w konkursie, wystarczy kliknąć tutaj.

Podziel się swoimi przemyśleniami online korzystając z hashtagu #IoTSurveyFarnell. Regulamin ankiety IoT i losowania nagród dostępny jest tutaj.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl