Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - STEROWNIKI PLC - DYSTRYBUCJA - HMI - MITSUBISHI ELECTRIC - FARNELL - NAPĘDY - IIOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej

Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej
fot. Farnell

Bogata oferta napędów zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI firmy Mitsubishi Electric już teraz jest dostępna z szybką dostawą w Europie w sklepie Farnell.

Farnell, globalny, wielokanałowy dystrybutor komponentów elektronicznych, należący do koncernu Avnet, poszerzył swój wybór elementów do automatyki przemysłowej i sterowania o niektóre z najlepiej sprzedających się napędów zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki jednego z wiodących na świecie producentów - Mitsubishi Electric.

Produkty do automatyki i sterowania marki Mitsubishi Electric świetnie sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w inteligentnej produkcji, napędzanej przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) i Przemysłem 4.0. Projektanci systemów mogą z łatwością zintegrować elektroniczne technologie automatyzacji, aby znacznie szybciej tworzyć nowe maszyny i sprzęt. Szybka dostawa, realizowana na terenie całej Europy, pozwoli inżynierom na przeprowadzanie krytycznie ważnych czynności konserwacyjnych i napraw, skróci czas przestojów oraz ograniczy straty produkcyjne.

Napędy, sterowniki PLC i systemy HMI uzupełniają dotychczasowy wybór Farnell z zakresu automatyki przemysłowej i sterowania procesami, zwiększając produktywność i jakość w zakładach przemysłowych.

Do jednych z najbardziej popularnych produktów marki Mitsubishi Electric, dostępnych teraz w sklepie Farnell, należą:

 • Napędy o zmiennej częstotliwości: Wybór napędów marki Mitsubishi Electric obejmuje uniwersalne produkty o niewielkich rozmiarach, elastycznym obszarze zastosowań, a zarazem cechujące się niewygórowanymi cenami. Są zaprojektowane do pracy przez ponad 10 lat i obsługują wiele funkcji bezpieczeństwa.
  • Przemiennik częstotliwości FR-D700 to niewielkie rozwiązanie, pracujące jako mikro-napęd. Można go w łatwy sposób szybko uruchomić, a dzięki funkcji Optimum Excitation Control (OEC) pozwala uzyskać większą oszczędność energii. Ponadto radzi sobie nawet z 200-procentowymi przeciążeniami. Do typowych aplikacji tego przemiennika należą: napędzanie podajników, przenośników, narzędzi pozycjonujących obiekty oraz bram i drzwi.
  • Przemiennik częstotliwości FR-E700 SC to rozszerzalne, niewielkie rozwiązanie napędzające, pozwalające na szybką i prostą instalację. Jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika i cechuje się bogatym wyborem opcji w zakresie interfejsów komunikacyjnych. Stanowi ekonomiczne i wysoce uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone do różnorodnych aplikacji, począwszy od maszyn wykorzystywanych w przemyśle włókienniczym, przez systemy drzwi i bram, a kończąc na systemach przenoszenia materiałów.
 • Interfejsy HMI: Produkowane przez Mitsubishi Electric interfejsy HMI wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają użytkownikom na sterowanie urządzeniami automatyki przemysłowej za pomocą graficznych ekranów dotykowych.
  • Seria GOT2000 cechuje się obsługą wielodotykowych gestów, które umożliwiają intuicyjną pracę. Obiekty mogą być powiększane, przewijane, lub przełączane, a krytycznymi operacjami można sterować poprzez wskazanie dwóch punktów dotyku. Modele należące do tej serii są dostępne do wyboru z wyświetlaczami o rozmiarze od 3,8” do 15”.
 • Sterowniki PLC: Mitsubishi Electric to jeden z największych na świecie producentów PLC, znany z bardzo wysoce niezawodnych i wydajnych produktów.
  • Seria FX3 stanowi kontynuację filozofii projektowania, wywodzącej się z przed ponad ćwierć wieku i z której korzystają klienci z całego świata. Rodziny produktów FX3S, FX3G i FX3U stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich aplikacji sterowania i pozycjonowania, a więc takich, które wymagają obsługi od 10 do 384 wejść lub wyjść. Świetnie sprawdzają się w sterowaniu w przemyśle lub do realizacji aplikacji usługowych.
  • Seria FX5 została całkowicie przeprojektowana by korzystać z szybkiej szyny systemowej oraz obsługiwać bardzo bogaty zestaw wbudowanych funkcji, a także wspierać zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa. Dzięki temu nowe mikrosterowniki PLC cechują się wyjątkowym poziomem wydajności. Niezależnie czy w ramach samodzielnej instalacji, czy też podczas pracy w sieci, sterowniki serii FX5 przeniosą Twoją działalność na wyższy poziom przemysłu.

Simon Meadmore, Global Head of IP&E w firmie Farnell mówi: „Mitsubishi Electric to innowator w technologiach automatyki przemysłowej, a nowo podpisane porozumienie pozwoli nam dostarczać naszym klientom jeszcze wyższej jakości, niezawodne produkty. Wprowadzenie do naszej oferty niezwykle popularnych napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI znacząco pogłębi i poszerzy nasz wybór automatyki przemysłowej i wyrobów do sterowania procesami, dzięki czemu Farnell będzie ich kluczowym dostawcą w Europie.”

Mitsubishi Electric to duża firma o dobrze ugruntowanej pozycji, która jest jedną z czołowych w zakresie napędów o zmiennej częstotliwości. Marka ta jest dobrze znana z produkcji wysokiej jakości, najnowocześniejszych technologicznie urządzeń i od 1921 roku jest rozpoznawana jako wiodący przykład japońskiej myśli inżynieryjnej i innowacji produktowych.

Klienci firmy Farnell mają teraz dostęp do bogatszego wyboru automatyki i sterowania, oferowanych wraz ze wsparciem technicznym w dni robocze. Dostępne są także m.in. bezpłatne materiały publikowane w Internecie, karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria, umieszczone na stronie internetowej Farnell.

Wybór napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki Mitsubishi Electric jest dostępny z szybką dostawą na terenie Europy ze sklepu Farnell, działającego w Europie, na Bliskim Wchodzie i w Afryce.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl