Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - STEROWNIKI PLC - DYSTRYBUCJA - HMI - MITSUBISHI ELECTRIC - FARNELL - NAPĘDY - IIOT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej

Farnell wprowadza produkty Mitsubishi Electric, aby wzbogacić wybór asortymentu z zakresu automatyki przemysłowej
fot. Farnell

Bogata oferta napędów zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI firmy Mitsubishi Electric już teraz jest dostępna z szybką dostawą w Europie w sklepie Farnell.

Farnell, globalny, wielokanałowy dystrybutor komponentów elektronicznych, należący do koncernu Avnet, poszerzył swój wybór elementów do automatyki przemysłowej i sterowania o niektóre z najlepiej sprzedających się napędów zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki jednego z wiodących na świecie producentów - Mitsubishi Electric.

Produkty do automatyki i sterowania marki Mitsubishi Electric świetnie sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w inteligentnej produkcji, napędzanej przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) i Przemysłem 4.0. Projektanci systemów mogą z łatwością zintegrować elektroniczne technologie automatyzacji, aby znacznie szybciej tworzyć nowe maszyny i sprzęt. Szybka dostawa, realizowana na terenie całej Europy, pozwoli inżynierom na przeprowadzanie krytycznie ważnych czynności konserwacyjnych i napraw, skróci czas przestojów oraz ograniczy straty produkcyjne.

Napędy, sterowniki PLC i systemy HMI uzupełniają dotychczasowy wybór Farnell z zakresu automatyki przemysłowej i sterowania procesami, zwiększając produktywność i jakość w zakładach przemysłowych.

Do jednych z najbardziej popularnych produktów marki Mitsubishi Electric, dostępnych teraz w sklepie Farnell, należą:

 • Napędy o zmiennej częstotliwości: Wybór napędów marki Mitsubishi Electric obejmuje uniwersalne produkty o niewielkich rozmiarach, elastycznym obszarze zastosowań, a zarazem cechujące się niewygórowanymi cenami. Są zaprojektowane do pracy przez ponad 10 lat i obsługują wiele funkcji bezpieczeństwa.
  • Przemiennik częstotliwości FR-D700 to niewielkie rozwiązanie, pracujące jako mikro-napęd. Można go w łatwy sposób szybko uruchomić, a dzięki funkcji Optimum Excitation Control (OEC) pozwala uzyskać większą oszczędność energii. Ponadto radzi sobie nawet z 200-procentowymi przeciążeniami. Do typowych aplikacji tego przemiennika należą: napędzanie podajników, przenośników, narzędzi pozycjonujących obiekty oraz bram i drzwi.
  • Przemiennik częstotliwości FR-E700 SC to rozszerzalne, niewielkie rozwiązanie napędzające, pozwalające na szybką i prostą instalację. Jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika i cechuje się bogatym wyborem opcji w zakresie interfejsów komunikacyjnych. Stanowi ekonomiczne i wysoce uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone do różnorodnych aplikacji, począwszy od maszyn wykorzystywanych w przemyśle włókienniczym, przez systemy drzwi i bram, a kończąc na systemach przenoszenia materiałów.
 • Interfejsy HMI: Produkowane przez Mitsubishi Electric interfejsy HMI wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają użytkownikom na sterowanie urządzeniami automatyki przemysłowej za pomocą graficznych ekranów dotykowych.
  • Seria GOT2000 cechuje się obsługą wielodotykowych gestów, które umożliwiają intuicyjną pracę. Obiekty mogą być powiększane, przewijane, lub przełączane, a krytycznymi operacjami można sterować poprzez wskazanie dwóch punktów dotyku. Modele należące do tej serii są dostępne do wyboru z wyświetlaczami o rozmiarze od 3,8” do 15”.
 • Sterowniki PLC: Mitsubishi Electric to jeden z największych na świecie producentów PLC, znany z bardzo wysoce niezawodnych i wydajnych produktów.
  • Seria FX3 stanowi kontynuację filozofii projektowania, wywodzącej się z przed ponad ćwierć wieku i z której korzystają klienci z całego świata. Rodziny produktów FX3S, FX3G i FX3U stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich aplikacji sterowania i pozycjonowania, a więc takich, które wymagają obsługi od 10 do 384 wejść lub wyjść. Świetnie sprawdzają się w sterowaniu w przemyśle lub do realizacji aplikacji usługowych.
  • Seria FX5 została całkowicie przeprojektowana by korzystać z szybkiej szyny systemowej oraz obsługiwać bardzo bogaty zestaw wbudowanych funkcji, a także wspierać zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa. Dzięki temu nowe mikrosterowniki PLC cechują się wyjątkowym poziomem wydajności. Niezależnie czy w ramach samodzielnej instalacji, czy też podczas pracy w sieci, sterowniki serii FX5 przeniosą Twoją działalność na wyższy poziom przemysłu.

Simon Meadmore, Global Head of IP&E w firmie Farnell mówi: „Mitsubishi Electric to innowator w technologiach automatyki przemysłowej, a nowo podpisane porozumienie pozwoli nam dostarczać naszym klientom jeszcze wyższej jakości, niezawodne produkty. Wprowadzenie do naszej oferty niezwykle popularnych napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI znacząco pogłębi i poszerzy nasz wybór automatyki przemysłowej i wyrobów do sterowania procesami, dzięki czemu Farnell będzie ich kluczowym dostawcą w Europie.”

Mitsubishi Electric to duża firma o dobrze ugruntowanej pozycji, która jest jedną z czołowych w zakresie napędów o zmiennej częstotliwości. Marka ta jest dobrze znana z produkcji wysokiej jakości, najnowocześniejszych technologicznie urządzeń i od 1921 roku jest rozpoznawana jako wiodący przykład japońskiej myśli inżynieryjnej i innowacji produktowych.

Klienci firmy Farnell mają teraz dostęp do bogatszego wyboru automatyki i sterowania, oferowanych wraz ze wsparciem technicznym w dni robocze. Dostępne są także m.in. bezpłatne materiały publikowane w Internecie, karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria, umieszczone na stronie internetowej Farnell.

Wybór napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki Mitsubishi Electric jest dostępny z szybką dostawą na terenie Europy ze sklepu Farnell, działającego w Europie, na Bliskim Wchodzie i w Afryce.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl