Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi - AIM-TTI - GENERATOR SYGNAŁÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi

Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi
fot. Aim-TTi TGR2050

Nowy graficzny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym, złożona modulacja cyfrowa i częstotliwość wyjściowa do 3 GHz.

RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła nową generację generatorów sygnałów o częstotliwości radiowej (RF) firmy Aim-TTi, zapewniających wysoką wydajność i funkcjonalność w niższej cenie niż można oczekiwać od wiodącego producenta. Urządzenia serii TGR2050, przeznaczone dla inżynierów-projektantów elektroniki przemysłowej oraz specjalizujących się w testowaniu i serwisowaniu urządzeń, łączą w sobie wysoką dokładność i stabilność częstotliwości z niskim poziomem szumów fazowych, szerokim zakresem amplitudy wyjściowej i dużymi możliwościami modulacji cyfrowej.

Seria Aim-TTi TGR2050 obejmuje dwa modele — TGR2051 i TGR2053 — o częstotliwości wyjściowej od 150 kHz do 1,5 GHz i 3 GHz. Oba charakteryzują się dokładnością częstotliwości rzędu 1 ppm, stabilnością częstotliwości z odchyleniem do 1 ppm w ciągu pierwszego roku oraz szumem fazowym poniżej -117 dBc/Hz (typowo) przy częstotliwości wyjściowej 1 GHz i przesunięciu 10 kHz. Zakres amplitudy wyjściowej wynosi od -127 dBm do +13 dBm przy rozdzielczości ustawienia 0,1 dBm.

Aby szybko i wydajnie testować szeroki zakres warunków wejściowych, modele TGR2051 i TGR2053 umożliwiają szybkie zmiany amplitudy i częstotliwości z czasem przemiatania wynoszącym 5 ms. Szczegóły formuły obejmują wartości rozpoczęcia i zakończenia oraz czas zatrzymania po SYNCHRONIZACJI w poszczególnych punktach. Przemiatanie może przebiegać w dowolnym kierunku z odstępami liniowymi lub logarytmicznymi. Alternatywnie można użyć trybu listy do analizy reakcji przy ustawionych częstotliwościach i amplitudzie, co jest przydatne do testowania przy znanych problematycznych częstotliwościach.

Oprócz wewnętrznych i zewnętrznych modulacji analogowych (AM, FM, PM) urządzenia serii TGR2050 oferują szeroką gamę wbudowanych złożonych modulacji cyfrowych. Opcjonalne rozszerzenie TGR-U01 wzbogaca aparaturę o modulacje FSK, GFSK, MSK, GMSK, HMSK, 3FSK, 4FSK, PSK, ASK i OOK, z wbudowanymi wzorcami NRZ, w tym falami prostokątnymi oraz 7-, 9-, 11- lub 15-bitowymi sekwencjami pseudolosowymi (PRBS). Zaawansowane opcje filtrowania obejmują filtr gaussowski, o charakterystyce podniesionego cosinusa, pierwiastka z podniesionego cosinusa oraz półokresu sinusoidy. Zewnętrzne sygnały modulacji cyfrowej można podawać za pośrednictwem złącza we/wy MOD na tylnym panelu.

Modele TGR2051 i TGR2053 są wyposażone w nowy intuicyjny interfejs użytkownika obsługiwany za pomocą zintegrowanego kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 4,3 cala, który wyświetla najważniejsze informacje wraz z odczytami. Przyrządy są zgodne ze standardem SCPI i mogą być programowane przez interfejs USB, LAN (LXI) oraz opcjonalnie GPIB.
 
Generatory sygnałów serii TGR2050 są umieszczone w niewielkiej obudowie (2U, 1/2 stelaża) i ważą zaledwie 3 kg. Zgodność ze starszymi generatorami RF Aim-TTi umożliwia łatwą integrację z istniejącymi systemami.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl