Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi - AIM-TTI - GENERATOR SYGNAŁÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi

Nowa generacja kompaktowych generatorów sygnałów radiowych Aim-TTi
fot. Aim-TTi TGR2050

Nowy graficzny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym, złożona modulacja cyfrowa i częstotliwość wyjściowa do 3 GHz.

RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła nową generację generatorów sygnałów o częstotliwości radiowej (RF) firmy Aim-TTi, zapewniających wysoką wydajność i funkcjonalność w niższej cenie niż można oczekiwać od wiodącego producenta. Urządzenia serii TGR2050, przeznaczone dla inżynierów-projektantów elektroniki przemysłowej oraz specjalizujących się w testowaniu i serwisowaniu urządzeń, łączą w sobie wysoką dokładność i stabilność częstotliwości z niskim poziomem szumów fazowych, szerokim zakresem amplitudy wyjściowej i dużymi możliwościami modulacji cyfrowej.

Seria Aim-TTi TGR2050 obejmuje dwa modele — TGR2051 i TGR2053 — o częstotliwości wyjściowej od 150 kHz do 1,5 GHz i 3 GHz. Oba charakteryzują się dokładnością częstotliwości rzędu 1 ppm, stabilnością częstotliwości z odchyleniem do 1 ppm w ciągu pierwszego roku oraz szumem fazowym poniżej -117 dBc/Hz (typowo) przy częstotliwości wyjściowej 1 GHz i przesunięciu 10 kHz. Zakres amplitudy wyjściowej wynosi od -127 dBm do +13 dBm przy rozdzielczości ustawienia 0,1 dBm.

Aby szybko i wydajnie testować szeroki zakres warunków wejściowych, modele TGR2051 i TGR2053 umożliwiają szybkie zmiany amplitudy i częstotliwości z czasem przemiatania wynoszącym 5 ms. Szczegóły formuły obejmują wartości rozpoczęcia i zakończenia oraz czas zatrzymania po SYNCHRONIZACJI w poszczególnych punktach. Przemiatanie może przebiegać w dowolnym kierunku z odstępami liniowymi lub logarytmicznymi. Alternatywnie można użyć trybu listy do analizy reakcji przy ustawionych częstotliwościach i amplitudzie, co jest przydatne do testowania przy znanych problematycznych częstotliwościach.

Oprócz wewnętrznych i zewnętrznych modulacji analogowych (AM, FM, PM) urządzenia serii TGR2050 oferują szeroką gamę wbudowanych złożonych modulacji cyfrowych. Opcjonalne rozszerzenie TGR-U01 wzbogaca aparaturę o modulacje FSK, GFSK, MSK, GMSK, HMSK, 3FSK, 4FSK, PSK, ASK i OOK, z wbudowanymi wzorcami NRZ, w tym falami prostokątnymi oraz 7-, 9-, 11- lub 15-bitowymi sekwencjami pseudolosowymi (PRBS). Zaawansowane opcje filtrowania obejmują filtr gaussowski, o charakterystyce podniesionego cosinusa, pierwiastka z podniesionego cosinusa oraz półokresu sinusoidy. Zewnętrzne sygnały modulacji cyfrowej można podawać za pośrednictwem złącza we/wy MOD na tylnym panelu.

Modele TGR2051 i TGR2053 są wyposażone w nowy intuicyjny interfejs użytkownika obsługiwany za pomocą zintegrowanego kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 4,3 cala, który wyświetla najważniejsze informacje wraz z odczytami. Przyrządy są zgodne ze standardem SCPI i mogą być programowane przez interfejs USB, LAN (LXI) oraz opcjonalnie GPIB.
 
Generatory sygnałów serii TGR2050 są umieszczone w niewielkiej obudowie (2U, 1/2 stelaża) i ważą zaledwie 3 kg. Zgodność ze starszymi generatorami RF Aim-TTi umożliwia łatwą integrację z istniejącymi systemami.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl