Społeczność element14 ogłasza laureatki międzynarodowego konkursu „Women Makers and Engineers” - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ELEMENT14
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Społeczność element14 ogłasza laureatki międzynarodowego konkursu „Women Makers and Engineers”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Społeczność element14 ogłasza laureatki międzynarodowego konkursu „Women Makers and Engineers”

Społeczność element14 ogłasza laureatki międzynarodowego konkursu „Women Makers and Engineers”
fot. element14

Uczestniczki mogą stać się twórcami materiałów wideo dla społeczności 

element14.com, społeczność internetowa, należąca do koncernu Avnet, ogłosiła zwyciężczynie swojego najnowszego konkursu, w ramach którego zachęcała kobiety zajmujące się inżynierią do tworzenia filmu wideo na temat projektu elektronicznego, przygotowanego w stylu cieszących się coraz większą popularnością filmików z serii element14 prezentuje.

Główną nagrodę zdobyła Surbhika Rastogi z miejscowości Uttar Pradesh w Indiach. Stworzyła ona filmik, w którym pokazuje jak zbudować automatyczny system dozowania mydła lub środka dezynfekującego. W materiale wideo Surbhika omówiła sposób, jak wykorzystała Arduino UNO, czujnik podczerwieni i pompkę, wykonaną z nakrętek od butelek oraz silnika, wyjętego ze zdalnie sterowanego samochodu-zabawki. W ten sposób zbudowała innowacyjny system dozowania, który pozwala na bezkontaktowe wydawanie płynu, redukując tym samym roznoszenie zarazków w trakcie pandemii.

Pozostałe laureatki mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem, różnorodnymi umiejętnościami i pochodzeniem z całego świata. Wśród nich są kobiety z doktoratami i dyplomami magisterskimi, ale także takie, które nauczyły się elektroniki samodzielnie. Przygotowane przez nie materiały wideo obejmują m.in. wskazówki, jak zbudować święcący kostium dla rowerzystów, który pozwoli im być widocznym na drodze w nocy, opracowany przez projektantkę mody z zachodniego Missouri, robot stworzony przez studentkę z Sydney i alarm, przygotowany przez studentkę studiów magisterskich z północnych Włoch, który informuje, gdy jedzenie ma się przeterminować.

„Jedną cechą wspólną dla tej różnorodnej, międzynarodowej grupy kobiet jest fakt, że zdecydowana większość z nich jest młoda i zajmuje się inżynierią”, powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w Społeczności element14. „Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak może wyglądać przyszłość kobiet w inżynierii, mamy dla Ciebie dobry przykład. Kobiety te chcą zmienić świat i wykorzystują do tego elektronikę. Bardzo się cieszymy, że mamy szansę uczcić je i mamy nadzieję, że wiele z nich dołączy do Społeczności element14, by tworzyć nowe treści wideo.”

Każdy uczestnik wyzwania może objąć płatne stanowisko twórcy wideo w Społeczności element14 i włożyć swój własny wkład w serię filmików „element14 Prezentuje”, jakie publikowane są w każdą środę i piątek.

Konkurs rozpoczęty w marcu, w okresie Miesiąca Historii Kobiet, miał na celu zwrócenie uwagi na projektantki i inne kobiety zajmujące się inżynierią, które tworzą innowacyjne dzieła. Każda z dziesięciu laureatek otrzyma po 500 dolarów za swoje zgłoszenia, a główną nagrodą jest warty 1800 dolarów zestaw z aparatem cyfrowym, który pozwoli na nagrywanie wysokiej jakości filmów wideo.

Społeczność element14 jest częścią firmy Farnell, globalnego, wielokanałowego dystrybutora komponentów elektronicznych, należącego do koncernu Avnet. Pomaga inżynierom, osobom zajmującym się zawodowo utrzymaniem ruchu, konserwacją i testami, a także twórcom, rodzicom i nauczycielom, rozwijać przyszłe pokolenie programistów i nowe produkty, które poprzez zastosowanie technologii zmieniają nasz świat na lepszy.

Odwiedź stronę internetową Społeczności element14, by zapoznać się z pełną listą zwycięzców i aby dowiedzieć się więcej na temat serii „element14 Prezentuje”.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl