Farnell dodaje do oferty nowy wybór innowacyjnych rozwiązań mocy marki MPS - PÓŁPRZEWODNIKI - FARNELL - MODUŁY MOCY - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - MPS - MONOLITHIC POWER SYSTEMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell dodaje do oferty nowy wybór innowacyjnych rozwiązań mocy marki MPS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell dodaje do oferty nowy wybór innowacyjnych rozwiązań mocy marki MPS

Farnell dodaje do oferty nowy wybór innowacyjnych rozwiązań mocy marki MPS
fot. Farnell

Rewolucyjny wybór niewielkich, efektywnych energetycznie i łatwych w użyciu rozwiązań mocy firmy Monolithic Power Systems (MPS) może pomóc przyspieszyć procesy projektowania i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wzbogacił swój wybór półprzewodników o nową rodzinę niewielkich, ale wysoce efektywnych energetycznie rozwiązań czujnikowych i dotyczących sterowania ruchem, produkowanych przez firmę Monolithic Power Systems (MPS). Od momentu założenia firmy w 1997 roku, MPS opatentowało wiele rewolucyjnych technologii, a wśród nich jedno z najbardziej znamienitych osiągnięć MPS – integrację całego systemu zasilania w jednej strukturze półprzewodnikowej. To przykład takiego rozwiązania, które wciąż napędza rozwój wysoce zintegrowanych systemów tej firmy. Misja MPS jest prosta: dostarczyć zielone, praktyczne i niewielkie pod względem rozmiarów rozwiązania, które pomogą zredukować całkowite zużycie energii.

MPS to najszybciej rozwijająca się firma z branży półprzewodników mocy. Specjalizuje się w produkcji małych, efektywnych energetycznie i łatwych w zastosowaniu modułów mocy. Są one powszechnie stosowane w systemach pracujących z aplikacjami przemysłowymi, infrastrukturą telekomunikacyjną, systemami obliczeń w chmurze, motoryzacją i aplikacjami konsumenckimi. Inżynierowie zajmujący się projektowaniem skorzystają z wyspecjalizowanych, zintegrowanych w jednej obudowie modułów mocy firmy MPS, w których znajduje się maksymalna liczba podukładów (w tym cewki), jakie są potrzebne do zapewnienia zasilania. Dzięki temu cały system dostarczania mocy mieści się w jednej obudowie. Taka integracja wszystkich komponentów w jednej obudowie pozwala przyspieszyć proces projektowania i zapewnić klientom większą elastyczność, by mogli oni skoncentrować się na doborze innych parametrów projektowanego urządzenia.

Wśród modułów mocy firmy MPS, wprowadzonych na magazyny Farnell, znajdują się:

  • MPM3822C to niezmiernie mały i niskoszumny, obniżający napięcie moduł mocy w obudowie QFN-18. Zintegrowano w niej nawet cewkę, dzięki czemu świetnie sprawdza się w aplikacjach, w których dostępna przestrzeń jest ograniczona, tak jak np. w produktach przenośnych. Jest w stanie ciągle dostarczać do 2 A prądu przy zastosowaniu napięcia wejściowego z zakresu od 2,75 V do 6 V. Cechuje się wspaniałymi możliwościami regulacji prądu i napięcia na obciążeniu, przy zachowaniu bardzo niskiej emisji zakłóceń elektromagnetycznych. Do innych kluczowych cech tego modułu należą: zabezpieczenie przed zwarciem, przed nadmiernym prądem oraz wyprowadzenia Enable (EN) i Power Good (PG), które pozwalają na precyzyjne sterowanie sekwencją w jakiej uruchamiane są kolejne linie zasilania.
  • MPM3811 to monolityczna, impulsowa przetwornica obniżająca z wbudowanym transformatorem mocy MOSFET oraz zintegrowaną cewką. Jest w stanie w ciągły sposób dostarczać 1 A prądu przy zasilaniu wejściowym napięciem z zakresu od 2,3 V do 5,5 V. Bardzo skutecznie utrzymuje zadane wartości napięcia i prądu wyjściowego. Moduł MPM3811 idealnie nadaje się do szerokiego zakresu aplikacji, a w tym do wysoce wydajnych systemów przetwarzania sygnałów, systemów bezprzewodowego zasilania, urządzeń mobilnych i przenośnych oraz innych systemów wymagających niskiego poboru mocy.
  • MPM3695-25 – to wiodący na rynku, skalowalny i w pełni zintegrowany moduł mocy z interfejsem PMBus. Jest w stanie dostarczać chwilowo do 250 A prądu, a w trybie ciągłym do 200 A, nawet przy niskim napięciu na poziomie 0,5 V. To idealne rozwiązanie do systemów telekomunikacyjnych i sieciowych. W porównaniu do rozwiązań opartych o elementy dyskretne, montowane zaraz przy obciążeniu, cechuje się nawet o 60 procent większą gęstością mocy. Może dostarczać niezbędne zasilanie dla wielu podzespołów. Układ wytwarzany jest w małej obudowie QFN-59 i oferowany w szerokim zakresie napięć na wejściu i wyjściu. Nadaje się też do stosowania w sprzęcie przemysłowym, serwerach i systemach obliczeniowych, a także w maszynach do odkrywania wiedzy i do pracy z układami FPGA/ASIC, realizującymi algorytmy sztucznej inteligencji.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w firmie Farnell mówi: „MPS to prawdziwie innowacyjna firma z branży półprzewodnikowej. Nowa umowa pozwala nam dostarczać najwyższej jakości rozwiązania mocy klientom z branż: przemysłowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, obsługujących chmury obliczeniowe i zajmujących się aplikacjami konsumenckimi. Jednocześnie wzmacniamy naszą globalną ofertę produktową, która coraz bardziej pokazuje nasze stałe zaangażowanie by dostarczać klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania mocy, które pozwalają przyspieszyć procesy projektowania i pomagają skrócić czas potrzebny na wprowadzanie produktów na rynek. Wielu z naszych klientów, zajmujących się głównie projektowaniem, cieszy się elastycznością, jaką daje stosowanie wysokiej jakości, zintegrowanych rozwiązań i które pozwalają skoncentrować się podczas opracowywania aplikacji na innych, krytycznie ważnych aspektach lub na oprogramowaniu.”

Farnell oferuje bogaty wybór układów półprzewodnikowych, wspierając tym samym inżynierów-projektantów. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, takich jak karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria, dostępne na stronie internetowej. Ponadto świadczy wsparcie techniczne, realizowane w dni robocze.

Rodzina półprzewodników mocy marki MPS jest dostępna już teraz z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, z serwisu element14 w Azji i w Krajach Pacyfiku oraz ze sklepu Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl