element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19 - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ELEMENT14 - KORONAWIRUS - CORONAVIRUS - COVID-19
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19
drukuj stronę
poleć znajomemu

element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19

element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19

Najnowszy konkurs społeczności element14 angażuje społeczność inżynierską by pomóc spowolnić pandemię. 

element14, należąca do Avnetu społeczność internetowa ogłosiła, że organizuje wyzwanie projektowe z serii Project14, zatytułowane „Fighting Germs” („Walka z zarazkami”). Celem wyzwania jest zaangażowanie wynalazców i inżynierów należących do społeczności element14, znanych z wysokich zdolności rozwiązywania problemów, by poszukali innowacyjnych sposobów na walkę z zarazkami, czyli na jedną z najbardziej efektywnych metod spowolnienia rozpowszechniania choroby COVID-19.

Celem wyzwania jest by członkowie społeczności element14 stworzyli niedrogi projekt, bazujący na łatwo dostępnych materiałach i komponentach, tak by inne osoby mogły w prosty sposób powielić dany pomysł. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takim innowacjom ludzie na całym świecie będą w stanie spowolnić lub całkowicie zapobiec rozpowszechnianiu choroby COVID-19 w swoich lokalnych społecznościach.

„Każdy może się przyczynić do spowolnienia roznoszenia choroby, a przede wszystkim mogą to zrobić niezwykli członkowie naszej społeczności – inżynierowie, twórcy i hobbyści” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Nasi członkowie zgłosili się już w momencie, gdy w różnych krajach zaczęto wprowadzać restrykcje poruszania się w miastach i zaproponowali byśmy zorganizowali wyzwanie, które pozwoli stworzyć innowacje odnoszące się do tego problemu. Zachęcamy ponad 720 tysięcy członków społeczności, by wykorzystali swoje unikalne umiejętności projektowe i opracowali nowe rozwiązania, które pomogą zapobiec rozwojowi pandemii.”

Nowe wyzwanie projektowe ma pokonać najważniejszy obecnie globalny problem, zachęcając przy tym członków społeczności element14, by sami stali się częścią rozwiązania, zwalczającego rozprzestrzenianie się pandemii. W odróżnieniu od innych wyzwań projektowych, nie ma w tym przypadku żadnych konkretnych wymagań odnośnie uczestnictwa. Potencjalne rozwiązania mogą obejmować:

  • ochranianie twarzy,
  • system monitorowania temperatury ciała,
  • bezkontaktowy mechanizm dezynfekcji często dotykanych powierzchni,
  • zautomatyzowane testy pod kątem zarażenia wirusem.

Zwycięzca głównej nagrody wyzwania projektowego „Fighting Germs” otrzyma bon o wartości 200 dolarów do wykorzystania w sklepie pl.Farnell.com, kolejne 200 dolarów do przekazania na wybrany cel charytatywny, związany z walką z chorobą COVID-19, oraz kamerę termowizyjną marki Flir. Ponadto wybranych zostanie trzech kolejnych uczestników, którzy otrzymają ultrafioletowe lampy dezynfekujące i po 100 dolarów do wydania w sklepie pl.Farnell.com, dzięki czemu będą mogli faktycznie zrealizować swoje projekty. Członkowie społeczności mogą pracować nad wyzwaniem samodzielnie lub zespołowo, o ile tylko wspólne prace prowadzone będą zdalnie.

Seria konkursów Project14 społeczności element14 jest organizowana przez jej członków i dla innych członków. Wyzwania odbywają się co miesiąc, a ich tematykę ustalają członkowie społeczności element14, wpadając na kolejne pomysły zadań i głosując na najlepsze z nich. Otwierając konkurs na szerszą publiczność, tak początkujący, jak i eksperci oraz wszyscy inni mogą wspólnie uczyć się i dzielić pomysłami w trakcie prac nad przemienianiem własnych idei w ukończone projekty.

Wyzwanie projektowe „Fighting Germs”, należące do serii Project14 już się rozpoczęło i potrwa do 15 czerwca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 29 czerwca.

Aby dowiedzieć się więcej na temat serii wyzwań Project14 oraz konkursu projektowego „Fighting Germs”, prosimy odwiedzić stronę: https://www.element14.com/community/community/project14/fightinggerms

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl