Zestaw startowy Raspberry Pi 4 Model B - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - ZESTAW STARTOWY - SYSTEMY EMBEDDED - RASPBERRY PI 4
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestaw startowy Raspberry Pi 4 Model B
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestaw startowy Raspberry Pi 4 Model B

Zestaw startowy Raspberry Pi 4 Model B
fot. Raspberry Pi 4 Model B Starter Kit

Farnell wprowadza na rynek wyjątkowy zestaw Raspberry Pi 4 Starter Kit by zapewnić klientom dostęp do kompletnego rozwiązania, przyspieszającego rozpoczęcie prac z przetwarzaniem danych w systemach wbudowanych.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wprowadza do swojej oferty wyjątkowy zestaw startowy. W zestawie znajdzie się komputer Raspberry Pi 4 Model B oraz wybór produktów marki Multicomp Pro należącej do Farnell. Nowy zestaw startowy pomoże błyskawicznie zacząć prace osobom, które pierwszy raz sięgają po tego typu platformę oraz pozwoli skrócić czas potrzebny na opracowywanie nowych rozwiązań.

Zestaw Raspberry Pi 4 Model B Starter Kit jest dostępny do nabycia z wysyłką w dniu zamówienia. Zawiera wszystkie komponenty sprzętowe, jakie potrzebne są do rozpoczęcia prac. Stanowi wygodne rozwiązanie, które kosztuje mniej niż suma kosztów osobno nabywanych elementów. Ponadto obejmuje krótki przewodnik, wskazujący jak uruchomić zestaw.

W zestawie startowym Raspberry Pi 4 znajdują się:

 • komputer Raspberry Pi 4 Model B z pamięcią RAM o pojemności 4 GB – jest to najmocniejszy Raspberry Pi, jaki dotąd wyprodukowano,
 • zasilacz,
 • karta microSD klasy 10 o pojemności 16 GB, z wgranym instalatorem NOOBs,
 • dwa kable micro HDMI, pozwalające na podłączenie dwóch wyświetlaczy,
 • czarna lub biała obudowa, do wyboru.

Raspberry Pi 4 Model B cechuje się znaczącymi usprawnieniami w zakresie szybkości procesora, wydajności przetwarzania multimediów oraz pod kątem pamięci i interfejsów komunikacyjnych. Dzięki powyższym, stał się atrakcyjny dla wielu użytkowników komputerów, hobbystów, twórców i profesjonalistów, którzy pracują z aplikacjami wbudowanymi, wymagającymi intensywnych obliczeń, tj. np. systemami wizyjnymi czy sztuczną inteligencją (AI – Artificial Intelligence).

Do kluczowych cech komputera Raspberry Pi 4 Model B należą:

 • czterordzeniowy układ SoC Broadcom BCM2711 z 64-bitowymi rdzeniami Cortex-A72,
 • 4GB pamięci LPDDR4 SDRAM,
 • interfejsy Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2,4 GHz / 5,0 GHz oraz gigabitowy Ethernet przewodowy,
 • 2 porty USB 3.0 i 2 porty USB 2.0,
 • 40-pinowe złącze wyprowadzeń,
 • dwa porty micro HDMI (obsługa do trybu UHD 4K@60p),
 • sprzętowe wsparcie dla dekodowania multimediów H.265 (4k@60p) i H.264 (1080@60p),
 • port MIPI DSI, złącze kamery CSI, 4-biegunowe wyjście stereo oraz kompozytowy port wideo,
 • złącze kart microSD na potrzeby przechowywania systemu operacyjnego i innych danych,
 • możliwość zasilania poprzez PoE (z użyciem sprzedawanej oddzielnie płytki PoE HAT),
 • złącze zasilania w postaci gniazda USB typu C, wymagającego napięcia 5 V i prądu 3 A.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell mówi: „Nowy, dostępny tylko u nas zestaw Raspberry Pi 4 Starter Kit to najłatwiejszy sposób jaki kiedykolwiek powstał, by rozpocząć pracę z Raspberry Pi 4. Eliminuje konieczność nabywania wszystkiego osobno. Sam komputer Raspberry Pi 4 Model B jest szybszy, mocniejszy i ma więcej funkcji niż poprzednie modele, dzięki czemu spełnia potrzeby rosnącego rynku Raspberry Pi. Nowy zestaw startowy zawiera akcesoria z naszej linii produktów Multicomp Pro, które cechują się nie tylko wysoką jakością, ale i atrakcyjną ceną. Począwszy od twórców i konsumentów szukających komputera biurkowego, a kończąc na profesjonalnych inżynierach-projektantach, dla wszystkich z nich omawiany zestaw będzie stanowił świetną pomoc w rozpoczęciu prac z najbardziej zaawansowanym Raspberry Pi, jaki ukazał się w sprzedaży.”

Klienci mogą odwiedzić społeczność element14 by z przyjaznego przewodnika dowiedzieć się, jak rozpocząć pracę z komputerem Raspberry Pi 4 Model B oraz by pobrać inne przydatne materiały.

Komputery Raspberry Pi i akcesoria do nich są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie Newark w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl