Przemysł magazynowania energii – rok 2019 i obecnie - OZE - AKUMULATORY - MAGAZYNOWANIE ENERGII - DEKARBONIZACJA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przemysł magazynowania energii – rok 2019 i obecnie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przemysł magazynowania energii – rok 2019 i obecnie

Przemysł magazynowania energii – rok 2019 i obecnie
fot. Eaton xChargeIn

Dzięki konsekwentnemu wdrażaniu pojazdów elektrycznych i uruchamianiu nowych fabryk w skali gigawatowej, ceny akumulatorów w ostatnim czasie znacznie spadły. Chociaż pozwoliło to na rozwój dużych projektów dotyczących pojemności baterii, przestarzałe regulacje i struktury rynku nadal znacznie utrudniają wzrost pojemności liczników. Aby umożliwić rozwój tych projektów, za pojemnością liczników energii muszą stać równe szanse. Oznacza to, że należy uniknąć barier, takich jak podwójne opodatkowanie – płacenie podatku od energii przychodzącej i wychodzącej.

Zasadniczo dostęp do rynku musi być bardziej otwarty, a strumienie dochodów muszą być zorganizowane w taki sposób, aby różne rynki miały dostęp do pojemności licznika. Otwarcie rynku dla agregatorów i poprawa przepisów przyspieszy rozwój akumulatorów za licznikami w budynkach i domach mieszkalnych, umożliwiając szybsze przyjęcie odnawialnych źródeł energii, a ostatecznie demokratyzując magazynowanie energii i energię słoneczną dla wszystkich odbiorców energii elektrycznej.

Patrząc w przyszłość, branża musi przejść z systemu scentralizowanego – który był uważany za standard do wytwarzania energii z paliw kopalnych – na system zdekarbonizowany, w którym stabilność systemu jest tworzona za pomocą różnych zasobów i środków. Odtąd digitalizacja sieci elektrycznej – lub stworzenie inteligentnej sieci – będzie kolejnym priorytetem. 

Przemysł energetyczny wchodzi w 2020 rok w zdrowym punkcie, ale “inteligentna” sieć nie może istnieć bez kompleksowej świadomości tego, co dzieje się we wszystkich systemach energetycznych. Do tej pory większość tych innowacji związanych z digitalizacją sieci była jedynie symulowana, a w tym roku nadejdzie czas na zwiększenie liczby programów pilotażowych i wdrożenie odpowiedniego oprogramowania. Pomoże to zintegrować stale rosnącą liczbę rozproszonych zasobów, zarządzając tym samym przepływem informacji.

Eaton będzie kontynuował dostarczanie najnowocześniejszych produktów, takich jak rozwiązania z zakresu niskiego i średniego napięcia, w celu zapewnienia zdekarbonizowanej i stabilnej sieci elektrycznej w przyszłości.

Dirk Kaisers, Segment Leader EMEA - Distributed Energy Management, Eaton

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Cytat:
"Zasadniczo dostęp do rynku musi być bardziej otwarty, a strumienie dochodów muszą być zorganizowane w taki sposób, aby różne rynki miały dostęp do pojemności licznika."

To jest jakiś bełkot a nie artykuł. "dostęp do pojemności licznika."???
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl