Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe „Connected Cloud” - PROJEKTOWANIE IOT - CYPRESS SEMICONDUCTOR - ELEMENT14 - AMAZON WEB SERVICES
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe „Connected Cloud”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe „Connected Cloud”

Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe „Connected Cloud”
fot. Farnell

Inicjatywa sponsorowana przez firmy Cypress Semiconductor i Amazon Web Services, w ramach której uczestnicy są zachęcani by rozwijać kreatywne projekty IoT.

element14, społeczność należąca do koncernu Avnet, połączyła siły z firmami Cypress Semiconductor i Amazon Web Services by pomóc zbudować lepszą przyszłość, opartą o rozwiązania IoT. Wyzwanie projektowe „Connected Cloud” ma na celu wspomóc rozwój kreatywności społeczności poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań IoT w jakichkolwiek dziedzinach, które wymagają usprawnień – począwszy od monitorowania warunków ruchu na drogach, a kończąc na tworzeniu hubów informacyjnych dla społeczności lub na monitorowaniu fal powodziowych. Najnowsze wyzwanie projektowe, zorganizowane przez element14, zachęca członków tej społeczności do zdobycia nowych umiejętności związanych z rozwojem projektów IoT, oraz do przenoszenia swoich projektów na wyższy poziom, a także do myślenia poza schematami, celem rozwiązywania codziennych problemów.

„Zdobywanie nowych oraz rozwijanie dotychczasowych umiejętności w dziedzinie IoT to jedno z najczęstszych oczekiwań, jakie zgłaszają nam członkowie naszej globalnej społeczności” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Bardzo się cieszymy, że możemy we współpracy z Cypress Semiconductor i Amazon Web Services zaoferować członkom naszej społeczności okazję do poszerzenia własnej wiedzy na temat projektowania systemów IoT przy wykorzystaniu jednych z najlepszych narzędzi, jakie są dostępne na rynku, a to wszystko w ramach prac nad różnymi, konkretnymi wyzwaniami, z jakimi mierzy się Świat.”

Uczestników ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia. Wśród przykładowych aplikacji mogą się znaleźć:

  • System Monitorowania Produktów
  • Wyświetlacze Informacyjne dla Szpitali
  • System Powiadomień, obejmujący zasięgiem cały budynek
  • System Monitorowania Procesu Ładowania Pojazdu Elektrycznego
  • System Monitorowania Sali Konferencyjnej
  • Interaktywne Systemy Pomocy
  • Liczniki Tłumu

O ile wyzwanie projektowe „Cloud Connect” jest otwarte dla wszystkich, członkowie społeczności element14 mogą zgłosić się by otrzymać jeden z 20 bezpłatnych zestawów PSoC 6. Będą mogli oni wybrać, czy wolą zbudować swój projekt w oparciu o zestaw Cypress PSoC 6 WiFi-BT Pioneer Kit (model CY8CKIT-062-WIFI-BT), czy też PSoC 6 WiFi-BT Prototyping Kit (model CY8CPROTO-062-4343W). Zestawy z serii Pioneer Kit pozwalają projektantom na testowanie i rozwijanie aplikacji opartych o mikrokontrolery z rodziny PSoC 6, a więc podzespoły PSoC o ultra niskim poborze mocy, przeznaczone specjalnie do rozwiązań IoT i tworzenia urządzeń noszonych. Cechują się one większą uniwersalnością, możliwością dostrajania urządzenia już po jego instalacji oraz pozwalają skrócić czas potrzebny na wprowadzenie produktu na rynek. Ponadto firma Amazon będzie oferowała bon o wartości 25 dolarów na usługi platformy Amazon Web Services IoT dla każdego z wybranych uczestników wyzwania.

Wszyscy uczestnicy muszą zobowiązać się do opublikowania przynajmniej 10 wpisów na blogu, w ramach których opowiedzą o swoim procesie projektowania oraz o tym, jak korzystają z usług Amazon Web Services. Wpisy powinny zawierać zdjęcia, materiały wideo i fragmenty kodu. Osoby, które opublikują 10 wpisów i dostarczą zrealizowany projekt, spełniający określone wymagania, otrzymają zestaw multimetrów Multicomp Pro. Ponadto zostanie wybrany zwycięzca nagrody głównej, który otrzyma biurkową drukarkę 3D a także nowy, jeszcze nieogłoszony zestaw PSoC 6. Osoba, która zdobędzie drugie miejsce otrzyma system rzeczywistości wirtualnej HTC VIVE Pro oraz nowy, nieznany jeszcze zestaw PSoC 6.

Zgłoszenia, by otrzymać bezpłatny zestaw Cypress będą przyjmowane od 27 stycznia do 24 lutego. Termin realizacji zgłoszonych projektów upływa 11 maja 2020 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czerwcu 2020 roku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwania projektowego „Connected Cloud”, prosimy odwiedzić stronę: www.element14.com/connectedcloud.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl