Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway oparta o Raspberry Pi - SMARTEDGE - RASPBERRY PI - PROTOTYPOWANIE - PRZEMYSŁ 4.0 - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRY 4.0 - BRAMKA IOT - PROJEKTOWANIE IOT - AVNET
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway oparta o Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway oparta o Raspberry Pi

Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway oparta o Raspberry Pi
fot. Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway

Zaprojektowana by uprościć i spopularyzować aplikacje przemysłowego Internetu Rzeczy.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, rozpoczął dostawy bramki Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway. Jest to niedroga, przemysłowa bramka sieciowa, oparta na Raspberry Pi. Od momentu premiery tego produktu w trakcie targów Embedded World, które odbyły się w lutym 2019 roku w Niemczech, można było zaobserwować istotne zapotrzebowanie na taką bramkę w odniesieniu do różnorodnych aplikacji, począwszy od: zarządzania budynkami przez monitorowanie pojazdów i automatykę przemysłową, a kończąc na konserwacji predykcyjnej.

Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway, korzystając z bardzo prostej w konfiguracji i bezpiecznej komunikacji, dzięki platformie Avnet IoTConnect, obejmuje szereg potężnych funkcji, które pozwalają na zbieranie i analizowanie danych oraz dostarczanie wartościowych informacji w czasie rzeczywistym, np. na potrzeby wizualizacji – a wszystko to w cenie najniższej wśród urządzeń tej klasy. Platforma IoTConnect pracuje na serwerach Microsoft Azure ­- kompleksowym zestawie usług komunikacji urządzeń krańcowych z chmurą, spełniających wymagania dużych korporacji i gotowych do wdrażania i zarządzania systemami korzystającymi z Internetu Rzeczy.

Bramka stanowi uniwersalny system łączności i wspiera algorytmy sztucznej inteligencji w wielu aplikacjach Przemysłu 4.0. Zawiera m.in. dodatkowe porty, które pozwalają na obsługę przemysłowych protokołów komunikacyjnych, radzi sobie z większym zakresem napięć zasilających oraz zawiera specjalny moduł do przeprowadzania bezpiecznych obliczeń, który pozwala zapewnić pełne bezpieczeństwo danych na całej trasie transmisji – od początku, do końca. Ponadto dostarczana jest w solidnej obudowie, przeznaczonej do montażu na ścianie lub na szynie DIN. Wszystkie te cechy sprawiają, że bramka cechuje się niezrównanym połączeniem łatwości użytkowania, możliwości i dostępności, jakie nie były nigdy wcześniej dostępne w takim środowisku. Projektanci, którzy mają już doświadczenia w prototypowaniu urządzeń opartych o Raspberry Pi szybko odkryją jak łatwe jest dla nich przeniesienie swoich dotychczasowych projektów do środowiska przemysłowego, bez konieczności przechodzenia na inną platformę.

Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell powiedział: „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani rozmowami, jakie mieliśmy okazję odbywać z klientami na temat bramki Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway. Łatwość użytkowania oraz proste, bezpieczne połączenie z siecią czynią ją idealną do tworzenia aplikacji automatyki przemysłowej, takich jak zdalne monitorowanie, konserwacja predykcyjna, sterowanie procesami i automatyzacja. W niektórych z tych obszarów, nowa bramka jest tańsza niż wszelkie inne urządzenia tej samej klasy. Wierzymy, że platforma ta może być kluczowym czynnikiem, napędzającym wzrost popularności aplikacji przemysłowego Internetu Rzeczy.”

Pete Bartolotta, President of Business Transformation w firmie Avnet powiedział: „Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway pozwoli projektantom na opracowywanie i skalowanie swoich projektów szybciej i łatwiej niż było to możliwe dotąd. Będą mogli skorzystać z platformy Raspberry Pi, którą nie tylko znają, ale i która została teraz przystosowana do wykorzystania w przemysłowych rozwiązaniach, w dużej skali. Nasz nowy produkt to dowód na to, jak wielka jest połączona moc firm Avnet i Farnell. Nasz wspólny ekosystem pozwala dostarczać technologie, wsparcie i narzędzia potrzebne projektantom, zarówno na etapie prototypowania, jak i podczas produkcji masowej, wprowadzając Internet Rzeczy do codzienności szybko, efektywnie i niedrogo.

Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway jest dostępna w sklepie Farnell i Avnet Silica w Europie i w sklepie Newark w Ameryce Północnej. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl