Mikron Multistar CX-24: Elastyczność dla potrzeb produkcji na dużą skalę - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - OBRABIARKI CNC - SERWONAPĘDY - INDRADRIVE - CNC - SAFE MOTION - MIKRON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mikron Multistar CX-24: Elastyczność dla potrzeb produkcji na dużą skalę
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mikron Multistar CX-24: Elastyczność dla potrzeb produkcji na dużą skalę

Mikron Multistar CX-24: Elastyczność dla potrzeb produkcji na dużą skalę
fot. Mikron SA Agno

Na potrzeby elastycznej produkcji masowej z użyciem systemu Multistar CX-24, Mikron integruje funkcje swojej technologii w rozwiązaniu MTX z grupy systemów CNC firmy Bosch Rexroth.

System Multistar CX-24 firmy Mikron Machining łączy wydajność obrabiarki zespołowej ze stołem obrotowym z wysoką elastycznością potrzebną do produkcji małych serii. W tej kwestii Mikron polega na otwartej technologii rozwiązania MTX z grupy systemów CNC firmy Bosch Rexroth. Całkowicie przeprojektowany system transportu obejmuje 24 stanowiska i może być wyposażony nawet w 20 osi CNC. Umożliwia to szybką i elastyczną konwersję systemu Multistar CX-24 na potrzeby różnych wariantów danej serii produktu.

W produkcji wielkoskalowej, obrabiarki zespołowe ze stołem obrotowym w sposób ekonomiczny przejmują produkcję zarówno prostych jak i złożonych elementów toczonych i frezowanych, wytwarzanych w milionach egzemplarzy. Oprócz jak najniższych kosztów jednostkowych w produkcji masowej, użytkownicy końcowi obecnie coraz częściej stawiają na większą elastyczność w odpowiedzi na skracające się okresy eksploatacji produktów. W całkowicie przebudowanym systemie Multistar CX-24, firma Mikron przenosi funkcje wykonywane wcześniej mechanicznie na oprogramowanie. W ramach przebudowy sprawdzonej serii, funkcje oparte na technologii firmy Mikron zintegrowano w rozwiązaniu MTX z grupy systemów CNC, stanowiącym własność intelektualną firmy Bosch Rexroth. Ponadto, rozwiązanie MTX dzięki platformie Open Core Engineering pozwala na bezpośredni dostęp funkcji zaprogramowanych w językach wyższego poziomu do rdzenia sterownika. Jest to realizowane w ramach automatyzacji z użyciem sterowników PLC zgodnie z normą IEC 61131.

W nowych obrabiarkach zespołowych ze stołem obrotowym firma Mikron w sposób modułowy łączy 24 stanowiska. W pełnej wersji system może jednocześnie wykonywać nawet 44 operacje obróbki od góry, z dołu i z boku bez zmiany mocowania obrabianego przedmiotu. Mikron wykorzystuje rozwiązanie MTX z grupy systemów CNC w sposób zaawansowany do obsługi wszystkich przemieszczeń. Dzięki zastosowaniu wielordzeniowego urządzenia sterującego, oferuje on dostateczny zapas do oceny szerokiego zakresu danych pomiarowych potrzebnych do obsługi procesu, bez wpływu na przetwarzanie bloków NC. Wykorzystując zintegrowany serwer internetowy OPC UA, system transportu można również zintegrować w środowiskach sieciowych. Czytelne interfejsy użytkownika w pełni wykorzystują możliwości techniczne panelu sterowania Multi-Touch, umożliwiając intuicyjną obsługę.

Mikron obsługuje szybkie przezbrojenia za pomocą certyfikowanych funkcji zabezpieczeń Safe Motion, zintegrowanych z serwonapędami oraz falownikami z rodziny IndraDrive. Za pomocą modułu strefowego, operatorzy mogą jednym dotknięciem palca ustawiać ograniczoną prędkość bezpieczną (SLS) oraz bezpieczne odłączenie momentu (STO) dla wszystkich napędów określonych stanowisk. Operatorzy oraz personel serwisowy mogą bezpiecznie wykonać prace ręczne na określonym stanowisku i od razu wznawiać produkcję bez konieczności całkowitego wyłączania maszyny. Multistar jest jedynym systemem obróbki, który może być wyposażony w 48 tulei zaciskowych: 24 główne i 24 dodatkowe tuleje zaciskowe o różnym profilu umożliwiają obracanie przedmiotów obrabianych o wielu przekrojach.

Mikron Machining - oddział Mikron Group - jest jednym z największych dostawców systemów produkcyjnych o wysokiej wydajności, dostosowanych do potrzeb klientów, służących do produkcji złożonych i precyzyjnych elementów metalowych, takich jak obudowy turbosprężarek, dysze wtryskiwaczy oraz końcówki długopisów.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Pawel Orzech
Tel.: +48 22 7381876
E-Mail: Pawel.Orzech@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl