Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR - FARNELL - ARDUINO - INTERNET RZECZY - PROTOTYPOWANIE - OPEN HARDWARE - PROJEKTOWANIE IOT - ARDUINO MKR
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR

Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR
fot. Arduino MKR

Akcesoria do Arduino z otwartymi projektami źródłowymi są idealne do bateryjnie zasilanych aplikacji, pracujących na krańcach sieci IoT i wykorzystywanych do monitorowania środowiska, śledzenia zasobów, a także w rolnictwie, monitorowaniu poboru energii oraz w automatyce przemysłowej.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, poszerzył swoją ofertę produktów do systemów wbudowanych o cztery nowe, potężne, a zarazem niewielkie płytki rozszerzeń do Arduino serii MKR Shields. Zostały one zaprojektowane by zwiększyć możliwości wykorzystania Arduino i pozwolić na tworzenie nowych rodzajów aplikacji.

Rozbudowana oferta produktów z rodziny Arduino MKR, dostępna w sklepie Farnell, daje twórcom, inżynierom i projektantom prototypów nowy zestaw akcesoriów, które można z łatwością wykorzystać w szeregu aplikacji IoT, upraszczając tym samym podróż, jaką stanowi przechodzenie od prototypu do produkcji.

Nowe płytki cechują się wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi i niezwykle niskim poborem prądu. Platforma jest udostępniona na pełnych zasadach open-source, dzięki czemu nowe akcesoria świetnie sprawdzą się w różnorodnych projektach zasilanych bateryjnie, pracujących na krańcach instalacji IoT. Wszystkie trzy nowe płytki mają standardowe wymiary, typowe dla modułów do Arduino, 32-bitowy mikrokontroler ARM oraz różne wybory wbudowanych interfejsów, takich jak Wi-Fi, GSM, NB-IoT, SigFox i LoRa.

Wśród nowych produktów, dostępnych już teraz na stronie internetowej firmy Farnell, znaleźć można:

  • Arduino MKR Motor Carrier: płytka ta to idealne uzupełnienie płytek MKR, gdyż pozwala użytkownikom błyskawicznie prototypować i budować projekty. Dzięki modułowi MKR Motor Carrier, użytkownicy mogą podłączyć kilka silników i czujników do swojego projektu mechatronicznego i sterować serwonapędami, silnikami stałoprądowymi lub krokowymi. Można go również wykorzystać do podłączania innych elementów wykonawczych i sensorów za pomocą szeregu 3-pinowych wyprowadzeń typu męskiego.
  • Arduino MKR ENV Shield: płytka ta ma wymiary 61 mm x 25 mm i waży jedynie 32 g. Wymaga zasilania napięciem 3,3 V i pozwala łatwo zbierać oraz gromadzić dane środowiskowe, pozyskiwane za pomocą szeregu czujników. Sensory monitorują ciśnienie atmosferyczne, temperaturę, wilgotność, natężenie oświetlenia oraz natężenie promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Płytka została wyposażona w czytnik kart pamięci microSD oraz jest dostarczana z kompletną, gotową do użycia biblioteką, umożliwiającą odczytywanie wartości z różnych czujników. W efekcie bardzo łatwo jest tworzyć nowe rozwiązania i wprowadzać mechanizmy zbierania danych do projektów bazujących na Arduino.
  • Arduino MKR RGB Shield: dzięki tej płytce użytkownicy mogą wypisywać wiadomości oraz prezentować grafiki, za pomocą których będą pokazywać wartości zbierane z użyciem innych płytek MKR. Płytka RGB Shield jest sterowana za pomocą chmury Arduino IoT cloud i zawiera 64, gęsto rozłożone oraz bardzo jasne diody LED RGB. Jest bardzo prosta w swojej konstrukcji i można ją z łatwością zamontować na innej płytce MKR, bez potrzeby lutowania czy stosowania jakichkolwiek dodatkowych przejściówek. Ma wymiary 61,5 mm x 27 mm i wymaga napięcia zasilania równego 5 V. Maksymalny pobierany prąd wynosi 2,5 A. Masa płytki to 32 g.
  • Arduino MKR Therm Shield: ta płytka wymaga napięcia zasilania 3,3 V i może pracować z temperaturami od 200 °C do 700 °C. Pozwala na pozyskiwanie precyzyjnych odczytów temperatury w bardzo szerokim zakresie, a to za sprawą termopary typu K i cyfrowego czujnika DS18Bxx z interfejsem one-wire. Dwa złącza na płytce pozwalają na użycie termopary typu K z dodatkową przejściówką lub bez niej. Natomiast interfejsem pośredniczącym w odczytach jest układ cyfrowy MAX31855. Wymiary płytki MKR Therm Shield są takie same, jak w przypadku ENV Shield.

„Dodanie nowych płytek MKR Shields Arduino do naszej oferty pomaga zwiększyć możliwości modułów MKR, z których korzystają nasi klienci.” – powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell. „Dzięki uniwersalnej mieszance interfejsów do łączności bezprzewodowej oraz czujników optycznych, płytki MKR zapewniają swobodę inżynierom i twórcom, którzy chcą łatwo opracować i wdrożyć aplikacje IoT, bazując na ekosystemie Arduino.”

Cztery nowe płytki rozszerzeń Arduino MKR są od teraz dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl