Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR - FARNELL - ARDUINO - INTERNET RZECZY - PROTOTYPOWANIE - OPEN HARDWARE - PROJEKTOWANIE IOT - ARDUINO MKR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR

Farnell poszerza rodzinę modeli Arduino o nowe płytki serii MKR
fot. Arduino MKR

Akcesoria do Arduino z otwartymi projektami źródłowymi są idealne do bateryjnie zasilanych aplikacji, pracujących na krańcach sieci IoT i wykorzystywanych do monitorowania środowiska, śledzenia zasobów, a także w rolnictwie, monitorowaniu poboru energii oraz w automatyce przemysłowej.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, poszerzył swoją ofertę produktów do systemów wbudowanych o cztery nowe, potężne, a zarazem niewielkie płytki rozszerzeń do Arduino serii MKR Shields. Zostały one zaprojektowane by zwiększyć możliwości wykorzystania Arduino i pozwolić na tworzenie nowych rodzajów aplikacji.

Rozbudowana oferta produktów z rodziny Arduino MKR, dostępna w sklepie Farnell, daje twórcom, inżynierom i projektantom prototypów nowy zestaw akcesoriów, które można z łatwością wykorzystać w szeregu aplikacji IoT, upraszczając tym samym podróż, jaką stanowi przechodzenie od prototypu do produkcji.

Nowe płytki cechują się wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi i niezwykle niskim poborem prądu. Platforma jest udostępniona na pełnych zasadach open-source, dzięki czemu nowe akcesoria świetnie sprawdzą się w różnorodnych projektach zasilanych bateryjnie, pracujących na krańcach instalacji IoT. Wszystkie trzy nowe płytki mają standardowe wymiary, typowe dla modułów do Arduino, 32-bitowy mikrokontroler ARM oraz różne wybory wbudowanych interfejsów, takich jak Wi-Fi, GSM, NB-IoT, SigFox i LoRa.

Wśród nowych produktów, dostępnych już teraz na stronie internetowej firmy Farnell, znaleźć można:

  • Arduino MKR Motor Carrier: płytka ta to idealne uzupełnienie płytek MKR, gdyż pozwala użytkownikom błyskawicznie prototypować i budować projekty. Dzięki modułowi MKR Motor Carrier, użytkownicy mogą podłączyć kilka silników i czujników do swojego projektu mechatronicznego i sterować serwonapędami, silnikami stałoprądowymi lub krokowymi. Można go również wykorzystać do podłączania innych elementów wykonawczych i sensorów za pomocą szeregu 3-pinowych wyprowadzeń typu męskiego.
  • Arduino MKR ENV Shield: płytka ta ma wymiary 61 mm x 25 mm i waży jedynie 32 g. Wymaga zasilania napięciem 3,3 V i pozwala łatwo zbierać oraz gromadzić dane środowiskowe, pozyskiwane za pomocą szeregu czujników. Sensory monitorują ciśnienie atmosferyczne, temperaturę, wilgotność, natężenie oświetlenia oraz natężenie promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Płytka została wyposażona w czytnik kart pamięci microSD oraz jest dostarczana z kompletną, gotową do użycia biblioteką, umożliwiającą odczytywanie wartości z różnych czujników. W efekcie bardzo łatwo jest tworzyć nowe rozwiązania i wprowadzać mechanizmy zbierania danych do projektów bazujących na Arduino.
  • Arduino MKR RGB Shield: dzięki tej płytce użytkownicy mogą wypisywać wiadomości oraz prezentować grafiki, za pomocą których będą pokazywać wartości zbierane z użyciem innych płytek MKR. Płytka RGB Shield jest sterowana za pomocą chmury Arduino IoT cloud i zawiera 64, gęsto rozłożone oraz bardzo jasne diody LED RGB. Jest bardzo prosta w swojej konstrukcji i można ją z łatwością zamontować na innej płytce MKR, bez potrzeby lutowania czy stosowania jakichkolwiek dodatkowych przejściówek. Ma wymiary 61,5 mm x 27 mm i wymaga napięcia zasilania równego 5 V. Maksymalny pobierany prąd wynosi 2,5 A. Masa płytki to 32 g.
  • Arduino MKR Therm Shield: ta płytka wymaga napięcia zasilania 3,3 V i może pracować z temperaturami od 200 °C do 700 °C. Pozwala na pozyskiwanie precyzyjnych odczytów temperatury w bardzo szerokim zakresie, a to za sprawą termopary typu K i cyfrowego czujnika DS18Bxx z interfejsem one-wire. Dwa złącza na płytce pozwalają na użycie termopary typu K z dodatkową przejściówką lub bez niej. Natomiast interfejsem pośredniczącym w odczytach jest układ cyfrowy MAX31855. Wymiary płytki MKR Therm Shield są takie same, jak w przypadku ENV Shield.

„Dodanie nowych płytek MKR Shields Arduino do naszej oferty pomaga zwiększyć możliwości modułów MKR, z których korzystają nasi klienci.” – powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell. „Dzięki uniwersalnej mieszance interfejsów do łączności bezprzewodowej oraz czujników optycznych, płytki MKR zapewniają swobodę inżynierom i twórcom, którzy chcą łatwo opracować i wdrożyć aplikacje IoT, bazując na ekosystemie Arduino.”

Cztery nowe płytki rozszerzeń Arduino MKR są od teraz dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl