Firma RS Components (RS) wprowadził do sprzedaży nową płytkę zaprojektowaną specjalnie do oceny nowego układu scalonego dwukierunkowego sterownika typu buck-boost ISL81601 firmy Renesas Electronics.
Dostępne w dwóch wersjach płytki ewaluacyjne ISL81601EVAL1Z i ISL81601EVAL2Z firmy Renesas zawierają układ ISL81601, który jest dwukierunkowym, czteroprzełącznikowym, wysokonapięciowym (60 V), synchronicznym sterownikiem typu buck-boost. Dzięki zastosowaniu własnych algorytmów układ umożliwia wykrywanie szczytowego i średniego natężenia prądu oraz monitorowanie w trybie buck lub boost. Zapewnia on dużą niezawodność działania urządzeń końcowych poprzez ograniczenie prądowe w poszczególnych cyklach — w obu kierunkach oraz na każdej z linii lub po stronie dowolnego obciążenia.
Do innych możliwości układu ISL81601 należą: funkcja zewnętrznego łagodnego rozruchu, niezależne funkcje włączania oraz wiele zabezpieczeń, takich jak zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem, zbyt wysokim napięciem/natężeniem prądu oraz zbyt wysoką temperaturą. Układ scalony zapewnia także sprawność szczytową do 99% dla punktu obciążenia (POL) i konwersji na szynie napięcia, a także sterownik bramy o prądzie 20 A na wyjściu buck-boost i programowalną częstotliwość impulsową od 100 do 600 kHz, co ułatwia optymalizację rozmiaru przewodnika.
Płytki ewaluacyjne oferują szeroki zakres napięcia wejściowego — od 9 V do 60 V dla wersji EVAL1Z oraz od 32 V do 60 V dla wersji EVAL2Z. Płytki oraz układ ISL81601 są przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań, takich jak obwody podtrzymania akumulatorowego, zasilacze i ładowarki USB typu C oraz zasilacze nadmiarowe.
Dodatkowo, dzięki szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego układu, mogą być powszechnie używane w zastosowaniach telekomunikacyjnych, przemysłowych urządzeniach o zasilaniu akumulatorowym, rozwiązaniach motoryzacyjnych i innych zastosowaniach w urządzeniach medycznych, robotach i dronach oraz systemach bezpieczeństwa i monitoringu.
Płytki ewaluacyjne ISL81601EVAL1Z/2Z firmy Renesas są już dostępne w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |