Nowy zestaw Arduino Pro Gateway otwiera drogę do komunikacji LoRa na częstotliwości 868 MHz - BRAMKA - FARNELL - ARDUINO - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA ROZWOJOWA - LORAWAN - LORA - ARDUINO PRO GATEWAY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy zestaw Arduino Pro Gateway otwiera drogę do komunikacji LoRa na częstotliwości 868 MHz
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy zestaw Arduino Pro Gateway otwiera drogę do komunikacji LoRa na częstotliwości 868 MHz

Nowy zestaw Arduino Pro Gateway otwiera drogę do komunikacji LoRa na częstotliwości 868 MHz
fot. Arduino Pro Gateway

Farnell wprowadza do sprzedaży nowy zestaw w postaci bramki Arduino Pro Gateway. Jest to platforma umożliwiająca wkroczenie w świat łączności poprzez protokół LoRa®, a więc korzystając z technologii interfejsu bezprzewodowego o ultra dalekim zasięgu i wysokiej odporności na interferencje.

Bramka Arduino Pro Gateway pozwala z łatwością połączyć się z płytką deweloperską Arduino MKR WAN 1300, umożliwiając tym samym obecnym użytkownikom Arduino, projektowanie i prototypowanie energooszczędnych urządzeń IoT, komunikujących się na dalekie dystanse, a wszystko to w znajomym środowisku Arduino, bez potrzeby zmieniania platform. Instalacja, wdrożenie i zdalne zarządzanie bramką zostało bardzo uproszczone dzięki wykorzystaniu platformy programowej Arduino Create. Pozwala ona użytkownikom na zastosowanie łączności LoRa w wielu różnych aplikacjach, takich jak m.in.:

 • zautomatyzowane odczytywanie wskazań liczników i mierników,
 • monitorowanie warunków środowiskowych,
 • instalacje inteligentnych miast,
 • automatyka domowa i budynkowa,
 • systemy alarmowe i bezpieczeństwa,
 • sterowanie w przemyśle,
 • systemy irygacyjne,
 • monitorowanie w rolnictwie i agrykulturze.

Nowa bramka została zaprojektowana w oparciu o cyfrowy układ radiowy SX1301. Jest to potężny procesor sygnałowy, który pozwala na utrzymywanie niezawodnego połączenia pomiędzy bramką i wieloma bezprzewodowo podłączonymi urządzeniami końcowymi, rozlokowanymi w różnej odległości od bramki. Arduino Pro Gateway pozwala na pracę w maksymalnie 8 kanałach LoRa, w paśmie ISM na częstotliwościach w okolicach 868 MHz, a więc umożliwia odbieranie do ośmiu pakietów LoRa jednocześnie. Oznacza to, że stanowi idealne rozwiązanie do wykorzystania w aplikacjach bramek w sieciach LoRaWAN.

W bramce zaimplementowano funkcję „Słuchaj Zanim Powiesz” (LBT – Listen Before Talk), która pozwala użytkownikom na wysyłanie danych z większą mocą, nadawanych w pierwszym wolnym kanale, uzyskując tym samym większy zasięg transmisji niż w przypadku konwencjonalnych bramek LoRa. Ponadto bramka jest dostarczana z preinstalowanym, zoptymalizowanym algorytmem przekazywania pakietów oraz z wysokiej klasy serwerem sieciowym dla LoRaWAN, pracującym w chmurze Arduino Cloud na serwerach włoskiej firmy A2A.

Dodatkowo, oprócz samej bramki, komunikującej się w sieci LoRa i bazującej na układzie SX1301, zestaw zawiera:

 • przejściówkę dla Raspberry Pi,
 • aluminiową obudowę,
 • minikomputer Raspberry Pi 3 Model B+,
 • zasilacz o napięciu 5 V,
 • kabel ethernetowy,
 • zewnętrzną antenę.

Zestaw Arduino Pro Gateway w połączeniu z platformą Arduino Create stanowi łatwe we wdrożeniu rozwiązanie, będące bramką komunikującą się za pomocą protokołu LoRa i użyteczne w szerokim zakresie aplikacji, a w tym w monitorowaniu wartości środowiskowych, sterowaniu w przemyśle i automatyzacji przemysłu, inteligentnych miastach oraz w wielu innych zastosowaniach. Pozwala to inżynierom tworzącym aplikacje LoRa na szybsze wprowadzanie ich na rynek - powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Emerging Businesses and Single Board Computers w Premier Farnell.

Zestaw Arduino Pro Gateway jest teraz dostępny w Europie wyłącznie w sklepie internetowym Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl