Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company - DYSTRYBUCJA - FARNELL - FARNELL ELEMENT14 - PREMIER FARNELL - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company

Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company

1 marca 2019 r. Farnell element14 zmienił nazwę na Farnell, An Avnet Company 

Nazwa Farnell jest znana klientom od czasu założenia firmy w 1939 roku, dlatego obecna zmiana nazwy wynika zarówno silnych relacji firmy z klientami, jak i przynależności do ekosystemu koncernu Avnet. Połączenie marek Avnet i Farnell ma pokazać, że współpraca z Farnellem jest zarazem współpracą z Avnetem i wiąże się z dodatkowymi korzyściami, płynącymi właśnie z połączonego potencjału obu firm.

Farnell stał się częścią Avnetu w momencie, gdy matczyna firma Premier Farnell została przejęta przez Avnet w 2016 roku. Marki należące do całego ekosystemu Avnetu są obecnie ujednolicane, by prezentowały się w prosty i spójny sposób, zarówno przed swoimi klientami, jak i dostawcami. Poprzez szereg strategicznych przejęć, Avnet poszerzył swoje możliwości, by pomagać twórcom nowych urządzeń, zarówno tym małym, jak i dużym, w zarządzaniu całym cyklem życia produktów – od pomysłu do globalnej dystrybucji – znacznie lepiej niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej. Avnet jest teraz w stanie wspierać firmy na każdym etapie cyklu życia produktu i jest zarazem pierwszym dystrybutorem, który w ramach własnych usług oferuje rozwiązania obejmujące wszystko co potrzebne, by przeistoczyć pomysł w prototyp, a następnie w masowo wytwarzany produkt. 

Klienci nie musza już poszukiwać, weryfikować i podpisywać umów z nowymi partnerami na każdym etapie powstawania ich produktów. Dzięki współpracy jednocześnie z Farnellem i Avnetem, wystarczy im jeden partner na cały czas prac nad produktem. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze i jest świetnym sposobem na zapewnienie wsparcia przez wszystkie, złożone fazy opracowywania produktu. 

Firma Farnell została założona w 1939 roku jako AC Farnell Limited. W 1996 roku połączyła się z amerykańską firmą Newark Electronics, tworząc grupę Premier Farnell. Połączone firmy jako jeden z pierwszych dystrybutorów oferowały swoim klientom pomoc w produkcji i zorganizowały internetową społeczność inżynierską element14. Obecnie skupia ona ponad 600 tysięcy podobnie myślących członków, tworzących nowe, ekscytujące projekty elektroniczne i dzielących się swoją wiedzą tak, by inni mogli się z niej uczyć. W 2008 roku Farnell zmienił nazwę na Farnell element14, a w 2016 roku stał się częścią koncernu Avnet, co miało miejsce po przejęciu matczynej firmy Premier Farnell. 

Od swoich początków w latach 30. ubiegłego wieku, AC Farnell Limited miał prostą misję pomagania swoim klientom w zdobywaniu komponentów, których potrzebują, wtedy, kiedy ich potrzebują. Dziś misja ta pozostaje celem firmy, na której każdego roku polegają setki tysięcy klientów chcących otrzymać potrzebne im podzespoły. 

Analogiczną zmianę nazwy przeszła też działająca w Ameryce Północnej marka Newark element14, która została funkcjonuje już jako Newark, An Avnet Company.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl