Nowa drukarka Ultimaker S5 do profesjonalnego druku 3D - DRUKARKA 3D - DRUK 3D - RS COMPONENTS - ULTIMAKER
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa drukarka Ultimaker S5 do profesjonalnego druku 3D
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa drukarka Ultimaker S5 do profesjonalnego druku 3D

Nowa drukarka Ultimaker S5 do profesjonalnego druku 3D
fot. RS

Bezproblemowe, niezawodne rozwiązanie do drukowania funkcjonalnych prototypów, narzędzi produkcyjnych i gotowych części 

firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego, wielokanałowego dystrybutora, poinformowała dzisiaj o dostępności najnowszej drukarki 3D firmy Ultimaker. Model Ultimaker S5 jest przeznaczony do różnorodnych profesjonalnych zastosowań i spełnia wymagania inżynierów dotyczące zarówno tworzenia prototypów, jak i produkcji części i podzespołów klasy przemysłowej do natychmiastowego wykorzystania. Do głównych cech drukarki Ultimaker S5 należą: ciągłe działanie, duża przestrzeń robocza, zaawansowana opcja łączności, wytłaczanie z dwóch dysz, możliwość stosowania dowolnego filamentu oraz druku z wykorzystaniem różnych materiałów, w tym także filamentów przeznaczonych do innych drukarek.

Ultimaker S5 łączy w sobie cechę modelu Ultimaker, umożliwiającą tworzenie bryły 360 stopni, z integracją sprzętu, oprogramowania i materiałów. Opracowane w ten sposób urządzenie jest niezawodnym rozwiązaniem produkcyjnym, które zapewnia niezawodność, łatwą obsługę i pełny zakres ustawień, spełniając potrzeby inżynierów, projektantów i specjalistów działających w różnych branżach — od architektury, po medycynę. Może być także stosowane na uniwersytetach i w innych instytucjach akademickich.

Drukarka zapewnia niski łączny koszt użytkowania i może z niej korzystać wiele osób. Zastosowano w niej cicho działające sterowniki silnika krokowego, dzięki czemu nadaje się idealnie do stosowania w biurze lub studio. Innym kluczowym elementem jest otwarta i elastyczna platforma, która umożliwia użytkownikom dopasowanie urządzenia do dotychczasowo realizowanych procesów, pozwalając na uzyskanie efektywnego przebiegu prac.

Do głównych cech drukarki należą przestrzeń robocza wynosząca 330 x 240 x 300 mm, która umożliwia drukowanie większych obiektów oraz aktywny, wielopunktowy system poziomowania stołu. Zapewnia on monitorowanie przepływu materiału i tworzenie idealnej pierwszej warstwy dzięki kompensacji różnic w topografii płyty roboczej, a w późniejszej fazie — automatyczną korektę błędów podczas procesu drukowania i produkcję części wysokiej jakości.

Drukarka została zaprojektowana pod kątem stosowania szerokiej gamy materiałów — od PLA i Tough PLA, do zaawansowanych tworzyw sztucznych, takich jak nylon, poliwęglan i nawet materiały kompozytowe. Do innych, szeroko stosowanych materiałów, które można używać, należą ABS, CPE, CPE+, TPU 95A, PP, PVA i Breakaway. Połączenie dużej wiedzy firmy Ultimaker w zakresie materiałów z wiodącym na świecie oprogramowaniem Cura do druku 3D oznacza, że do drukarki można stosować prawie każdy filament przemysłowy.

Model S5 zapewnia także wysoką temperaturę płyty roboczej sięgającą 140°C, która jest wymagana dla materiałów takich jak poliwęglan. Poza standardową, szklaną płytą roboczą drukarki, klienci mają do dyspozycji także bardziej wytrzymałą płytę aluminiową. Dzięki temu urządzenie można wykorzystać do tworzenia bardzo dużych obiektów z materiałów takich jak ABS lub poliwęglan.

Drukarka Ultimaker S5 jest dostępna w RS i stanowi uzupełnienie szerokiej gamy drukarek 3D do szybkiego prototypowania i produkcji części w ofercie tego dystrybutora.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl