RS Components i Zerynth wzmacniają strategię współpracy i możliwości DesignSpark IoT - DYSTRYBUCJA - RS COMPONENTS - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - ZERYNTH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RS Components i Zerynth wzmacniają strategię współpracy i możliwości DesignSpark IoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

RS Components i Zerynth wzmacniają strategię współpracy i możliwości DesignSpark IoT

RS Components i Zerynth wzmacniają strategię współpracy i możliwości DesignSpark IoT
fot. Richard Curtin, wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w RS

Zestaw oprogramowania pośredniczącego DesignSpark Zerynth Studio umożliwi projektantom programowanie mikrokontrolerów w celu ich łączenia z Internetem Rzeczy.

Firma RS Components (RS), globalnego wielokanałowego dystrybutora, ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy o wyłącznej współpracy z firmą Zerynth, start-upem zajmującym się opracowywaniem oprogramowania pośredniczącego dla projektów i zastosowań związanych z Internetem Rzeczy (IoT). Najważniejszym elementem tej umowy jest udostępnienie środowiska projektowego IoT firmy Zerynth poprzez unikalny portal dla społeczności inżynierów DesignSpark, co zapewni łatwe pobieranie narzędzi.

Firma Zerynth opracowała wydajny pakiet narzędzi umożliwiających programowanie cieszących się dużą popularnością mikrokontrolerów 32-bitowych i podłączanie ich do najnowocześniejszych systemów działających w chmurze, co pozwala na szybkie wdrażanie technologii IoT. Pakiet oprogramowania to bezpłatne, wieloplatformowe środowisko programistyczne działające w systemach Windows, Linux i Mac OS X.

Zestaw narzędzi obejmuje kompilator, debugger oraz zaawansowany edytor kodu, a także samouczki i przykładowe projekty. Umożliwia inżynierom i projektantom używanie języka Python lub hybrydy języków C/Python. Inżynierowie mogą rozpocząć programowanie po zainstalowaniu maszyn wirtualnych Zerynth VM w jednym z wielu obsługiwanych mikrokontrolerów wiodących producentów, takich jak Espressif, Nordic Semiconductor, NXP, Microchip/Atmel czy STMicroelectronics, a następnie mogą podłączyć mikrokontrolery do wiodących usług w chmurze, np. tych oferowanych przez firmy Amazon, Google, IBM lub Microsoft.

Pakiet DesignSpark Zerynth Studio można pobrać z witryny DesignSpark. Jest to zestaw bezpłatnych narzędzi programowych, zasobów oraz informacji ułatwiających inżynierom rozwijanie projektów elektronicznych i szybkie przechodzenie od fazy koncepcyjnej do fazy tworzenia prototypowych urządzeń.

„Naszą misją jest pomaganie klientom w przyspieszaniu projektowania i rozwijania rozwiązań dla środowiska IoT poprzez ograniczenie stopnia skomplikowania i usunięcie barier stojących przed inżynierami” — powiedział Gabriele Montelisciani, dyrektor generalny firmy Zerynth. „Ta koncepcja doskonale pasuje do platformy DesignSpark firmy RS gromadzącej społeczności producentów i inżynierów, dlatego z przyjemnością nawiązujemy współpracę z liderem w branży w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu innowacyjnych technologii programistycznych IoT firmy Zerynth”.

„Umowa stanowi punkt zwrotny w ewolucji naszego modelu współpracy i wzmacnia strategię firmy RS w zakresie środowiska IoT” — powiedział Richard Curtin, wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w RS. „To pierwsza ogólnoświatowa, komercyjna umowa SaaS związana z IoT dla firm RS i Electrocomponents plc oraz doskonały przykład naszego dążenia do innowacyjności i oferowania światowej klasy produktów, technologii i rozwiązań. Pakiet oprogramowania Zerynth szybko staje się «androidem» dla wbudowanych aplikacji IoT i stanowi kluczowy dodatek do platformy DesignSpark umożliwiającej projektowanie i rozwijanie narzędzi dla inżynierów”.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl