XI edycja Targów Energetycznych ENERGETICS rozpocznie się już we wtorek (13 listopada). Trwające trzy dni wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań sektora energetycznego w Polsce. Partnerem Głównym Targów jest PGE Dystrybucja S.A.
Uroczysta inauguracja odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godz. 11.00.
Targi ENERGETICS koncentrują się na zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia branży oraz gospodarki. Jak mówi Robert Głowacki Prezes Zarządu Targów Lublin: „–Targi ENERGETICS Od ponad 10 lat są platformą prezentacji nowości rynkowych, wymiany doświadczeń i dyskusji nad przyszłością polskiej energetyki. W tym roku podkreślamy szczególną rolę innowacji w energetyce oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w tym obszarze, pamiętając jednocześnie, że równie istotne pozostają kwestie związane z energetyką konwencjonalną.”
Dlaczego warto tu być? Przede wszystkim to jedna z niewielu okazji do nawiązania kontaktów z liderami branży energetycznej i elektroenergetycznej. Ekspozycja Targów ENERGETICS obejmuje ofertę 200 firm m.in. z obszaru: wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki oraz energetyki przemysłowej, automatyki elektroenergetycznej, a także budownictwa energetycznego, inteligentnych sieci energetycznych, energii odnawialnej, urządzeń (pojazdów) do transportu czy przemysłowych systemów IT. Targi dają możliwość dokładnej analizy oferty tych podmiotów, z kolei program konferencyjny towarzyszący ekspozycji umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych.
Podczas Otwartego Forum Dystrybutorów Energii (13 listopada b.r. godz. 12.00 – 14.00) eksperci będą dyskutować o niezawodności dostaw energii elektrycznej w Polsce. Pierwszy panel dyskusyjny dotyczy bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w Polsce z perspektywy Operatorów Systemów Dystrybucyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień takich jak: niezawodność dostaw a nadzwyczajne warunki atmosferyczne, współpraca Operatorów Systemów Elektroenergetycznych w zakresie usuwania skutków awarii masowych, inwestycje w infrastrukturę, wykorzystanie narzędzi informatycznych dla usprawnienia działań w zakresie usuwania awarii. Drugi panel dyskusyjny jest poświęcony bezpieczeństwu dostaw energii w regionach oraz współpracy Operatorów Systemów Dystrybucyjnych z samorządami (dobre praktyki OSD w zakresie przyłączania punktów ładowania samochodów elektrycznych do sieci elektroenergetycznych, OZE w sieciach OSD – przyłączenia, dynamika rozwoju, szanse i zagrożenia dla regionów, dla sieci OSD w Polsce). Wstęp na forum jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych!
Forum biznesowe YOKOTEN – lean management i automatyzacja w produkcji. Wyżyna dobrych praktyk przemysłowych 2018
W ramach dwudniowego forum międzynarodowi eksperci oraz przedstawiciele firm zajmujących się wdrożeniami przemysłu 4.0, automatyzacją i robotyzacją pokażą, jak przygotować się do wyzwań związanych z tempem zmian technologicznych w produkcji, a także w jaki sposób wykorzystać zmiany organizacyjne do budowy przewag konkurencyjnych. Wydarzenie będzie skoncentrowane na elementach wdrożeniowych oraz praktycznych korzyściach osiąganych przez firmę w procesie rozwoju organizacji produkcji.
Części ekspozycyjnej towarzyszą konferencje i szkolenia przygotowane we współpracy z partnerami branżowymi, poświęcone priorytetowym zagadnieniom z punku widzenia branży. ”Elektromobilność – dzisiaj i jutro” to temat szkolenia, podczas którego eksperci opowiedzą o pojazdach, infrastrukturze ładowania, technologiach wodorowych w pojazdach elektrycznych, a także wyzwania pojawiających się w tych obszarach. W ramach Targów odbędą się również certyfikowane warsztaty pomiarowe pt.: „Badanie Bezpieczeństwa Aparatury Medycznej” (udział płatny wymaga wcześniejszego zgłoszenia) oraz Seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego poświęcone m.in.: inteligentnej energetyce lokalnej, budynkom pasywnym, zintegrowanemu zarządzaniu gospodarką energetyczną, gospodarce odpadami drzewnymi czy uprawie biomasy. Politechnika Lubelska poprowadzi zaś panel wykładowy pt.: „Innowacyjny próżniowy rozłącznik średniego napięcia w obudowie zamkniętej dedykowany do sieci Smart Grids”. Wśród tematów prelekcji znajdują się także: prawidłowy montaż złącz oraz cięcie i obróbka przewodów w systemach fotowoltaicznych, strefy zagrożenia wybuchem, inteligentne sieci elektroenergetyczne w teorii i praktyce czy prosty dostęp i kontrola projektów i dokumentacji dla budowy, nieruchomości i przetargów.
Swoją ofertę zaprezentują tu podwykonawcy, kooperanci i producenci reprezentujący przemysł metalowy, którzy specjalizują się w zakresie obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji metalowych wyrobów gotowych oraz usług na zlecenie zakładów produkcyjnych.
Pierwszego dnia targów odbędą się aż trzy prezentacje kooperacyjne. O godz. 12.00 – o doświadczeniach i współpracy kooperacyjnej opowiedzą przedstawiciele Klastra Obróbki Metali - Krajowego Klastra Kluczowego. Podczas kolejnego wystąpienia (godz. 12.45) Lubelski Węgiel „BOGDANKA” przybliży słuchaczom możliwości współpracy z krajowym i światowym liderem górniczym. O godz. 13.15 odbędzie się prezentacja firmy RST Roztocze pt.: „Możliwości technologiczne i produkty firmy Roztocze” którą poprowadzi inż. Tomasz Grad.
14 listopada 2018 o godz. 12.00 Manfred Kainz przedstawi możliwości współpracy kooperacyjnej z Klastrem AC Styria. Po prezentacji odbędzie się krótki panel dyskusyjny umożlwiający zadanie prelegentowi szczegółowych pytań.
O godz. 13.00 rozpocznie się konferencja i prezentacje związane z rozszerzeniem koncepcji Wschodnich Dni Kooperacji o potencjał współpracy z rynkami wschodnimi. W gronie prelegentów znajdują się:
Zasady wstępu
Wstęp na Targi dla przedstawicieli branży jest bezpłatny po rejestracji on-line lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej: www.energetics.targi.lublin.pl oraz www.kooperacja.targi.lublin.pl.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |