Farnell element14 przyspiesza projektowanie poprzez wprowadzenie płytki deweloperskiej Ultra96™ - PROJEKTY DEWELOPERSKIE - PLATFORMA ROZWOJOWA - INTERNET RZECZY - PŁYTKA ROZWOJOWA - XILINX - AVNET - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - 96BOARDS - EMBEDDED LINUX - ULTRA96
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 przyspiesza projektowanie poprzez wprowadzenie płytki deweloperskiej Ultra96™
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 przyspiesza projektowanie poprzez wprowadzenie płytki deweloperskiej Ultra96™

Farnell element14 przyspiesza projektowanie poprzez wprowadzenie płytki deweloperskiej Ultra96™
fot. Farnell element14

Oparta o rdzeń ARM platforma upraszcza tworzenie rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie do sprzedaży płytki Ultra96™, platformy deweloperskiej, opracowanej wspólnie przez firmy Avnet i Xilinx oraz organizację 96Boards. Płytka bazuje na specyfikacji Linaro 96Boards w wersji Consumer Edition i zawiera układ Zynq UltraScale+ MPSoC, dzięki czemu stanowi unikalne i potężne środowisko, które upraszcza tworzenie aplikacji uczenia maszynowego. Specyfikacje organizacji 96Boards są otwarte i definiują standardowe formaty płytek platform deweloperskich.

Płytka Ultra96 została zaprojektowana specjalnie po to by zapewnić inżynierom możliwość użycia szerokiego wyboru układów peryferyjnych oraz dostęp do szybkich obwodów logicznych, co pozwala w prosty sposób realizować złożone rozwiązania. Nowa platforma przyspiesza prace projektowe w zakresie aplikacji, które wymagają intensywnego przetwarzania danych i dużej wydajności. Dobrym przykładem będą zastosowania w sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence), uczeniu maszynowym, wirtualnej rzeczywistości, Internecie Rzeczy (IoT – Internet of Things) i sterowaniu w przemyśle.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Solutions Development w Premier Farnell i Farnell element14 powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, staramy się dostarczać inżynierom-projektantom najnowsze technologie, które pozwalają im na przyspieszenie ich prac projektowych oraz na szybsze wprowadzenie produktów na rynek. Ultra96 łączy możliwość przetwarzania danych w rdzeniu ARM z programowalnymi obwodami logicznymi, przyjmując postać wygodnej w użytku, niedrogiej i możliwej do rozbudowy płytki, obsługującej szereg peryferiów i metod na przyspieszenie działania aplikacji, które pozwolą inżynierom zwalczać wąskie gardła wydajności oprogramowania.”

Płytka Ultra96 jest dostarczana wraz z 16-gigabajtową, przemysłowej klasy kartą pamięci SD marki Delkin, na którą wgrany jest system Embedded Linux. Projektanci mogą podłączyć się do płytki poprzez serwer webowy, korzystając ze zintegrowanego, bezprzewodowego punktu dostępowego, lub użyć wstępnie wgranego systemu Embedded Linux wraz ze środowiskiem graficznym Enlightenment Desktop, widocznym na ekranie podłączonym przez złącze Mini DisplayPort. Ponadto producent dostarcza szereg przykładowych aplikacji i projektów opartych o płytkę.

Na płytce znajdują się cztery diody LED, sterowane programem użytkownika. Projektanci mogą też przekazywać sygnały z i do płytki za pomocą zgodnych ze standardem 96Boards złączy rozszerzeń, do których można podłączyć akcesoria. Dobrym przykładem jest zestaw dodatków Seeed Studio Grove Starter Kit for 96Boards, w pełni kompatybilny z Ultra96.

Do cech płytki Ultra96 należą:

  • układ Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC ZU3EG A484,
  • 2 GB pamięci RAM (512 Mb x 32) LPDDR4 firmy Micron,
  • 16 GB pamięci w postaci karty microSD z wstępnie wgranym systemem Embedded Linux OS,
  • interfejsy 802.11b/g/n Wi-Fi i Bluetooth 4.2 (wsparcie zarówno dla Bluetooth Classic, jak i BLE),
  • wyjście Mini DisplayPort (MiniDP lub mDP),
  • 1 port USB 3.0 ze złączem Micro-B, pracujący w trybie Device,
  • 2 porty USB 3.0 i 1 port USB 2.0 ze złączami typu A, pracujące w trybie Host,
  • 40-pinowe złącze rozszerzeń Low-speed,
  • 60-pinowe złącze rozszerzeń High-speed.

Płytka deweloperska Ultra96 jest dostępna do nabycia w sklepie Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poprzez sklep Newark element14 w Ameryce Północnej i za pośrednictwem serwisu element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl