Złącza magnetyczne Rosenberger, zapewniające prostsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenia USB - ZŁĄCZA - PORT USB - MAGNETYCZNE - MICRO USB - ZŁĄCZA USB - USB-A
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Złącza magnetyczne Rosenberger, zapewniające prostsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenia USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Złącza magnetyczne Rosenberger, zapewniające prostsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenia USB

Złącza magnetyczne Rosenberger, zapewniające prostsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenia USB
fot. RS

Samoustalające połączenia, podłączanie bez użycia siły i bezpieczne rozłączanie pozwalają uniknąć typowych zagrożeń. 

Firma RS Components (RS), globalny dostawca produktów dla inżynierów, ma teraz w swojej ofercie rozwiązanie zapewniające łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze złączy USB w ograniczonych przestrzeniach i zastosowaniach związanych z ryzykiem uszkodzenia urządzeń w wyniku przypadkowego rozłączenia.

W ofercie RS znalazły się już magnetyczne samoustalające złącza USB typu A, B, Micro-B i Mini-B. Pełna gama obejmuje zestawy wtyków, gniazd i przewodów, umożliwiając zastosowanie połączeń magnetycznych po obu stronach przewodu. Nowe rozwiązanie jest trwalsze i nie wymaga użycia siły przy podłączaniu, a funkcja samoustalania pozwala precyzyjnie podłączyć wtyczkę nawet w słabo widocznych miejscach, do których trudno sięgnąć. Magnetyczne złącza USB są ponadto odporne na wodę i promieniowanie UV, a mechanizm rozłączania eliminuje potrzebę użycia narzędzi i zabezpiecza sprzęt przed skutkami przypadkowego odłączenia.

Złącza zabezpieczone są przed nieprawidłowym połączeniem i wyposażone są w niezawodne, odporne na korozję pozłacane styki, które dodatkowo łatwo utrzymać w czystości. Takie rozwiązanie zapewnia długą i bezproblemowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach.

Magnetyczne złącza firmy Rosenberger mogą być stosowane ze wszystkimi połączeniami USB 2.0. Gama obejmuje także adapter męski-żeński USB-A, adapter Micro-B oraz zestawy 1-metrowych przewodów ze złączami USB-A do Micro-B w wersji męskiej lub żeńskiej w kolorze białym lub czarnym. Ponadto klienci mogą nabyć zestawy przewodów o długości 1,5 m z wtyczką USB-A i magnetyczną okrągłą wtyczką 5-stykową oraz akcesoria zgodne z okrągłym złączem 5-stykowym.

Źródło: RS

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl