Płytka rozszerzająca GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi - RASPBERRY PI - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - IFTTT - GRASPIO CLOUDIO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Płytka rozszerzająca GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytka rozszerzająca GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi

Płytka rozszerzająca GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi
fot. GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi

Płytka rozszerzająca pozwala na prototypowanie i zabawę z Raspberry Pi poprzez przeciąganie obiektów za pomocą aplikacji mobilnej, umożliwia dostęp do chmury IoT, wspiera obsługę asystenta głosowego, współpracuje z serwisem IFTTT oraz pozwala na monitorowanie wskazań sensorów i na wiele więcej.

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie na rynek GraspIO Cloudio – płytki rozszerzeń dla Raspberry Pi z możliwością programowania poprzez przeciąganie obiektów na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone, iPad oraz tabletach i telefonach z Androidem. Wśród bogatych możliwości płytki znaleźć można wsparcie dla aplikacji asystenta głosowego, integrację z serwisem IFTTT (If This Then That), obsługę Chmury IoT, funkcje monitorowania czujników oraz prezentacji wskazań w ramach specjalnie przygotowanego pulpitu, powiadomienia definiowane przez użytkownika ze wsparciem dla obrazów i materiałów wideo oraz możliwość łatwego wgrania utworzonego programu na wiele płytek jednocześnie. 

 – Uniwersalność GraspIO Cloudio wraz z łatwością użycia tej platformy sprawi, że stanie się ona popularna wśród twórców i wszelkiego rodzaju innowatorów, tworzących aplikacje w szerokim zakresie potencjalnych zastosowań. Cloudio, w połączeniu z Raspberry Pi, stanowi kompletną platformę IoT, co oznacza że pozwala łatwo i szybko programować urządzenia IoT poprzez przeciąganie elementów w aplikacji mobilnej. Połączenie wbudowanych funkcji sprzętowych oraz dostęp do innowacyjnego oprogramowania aplikacyjnego uczyni Cloudio cennym rozwinięciem oferty narzędzi dostępnych dla twórców projektów, w których wykorzystywane są funkcje obsługi głosowej, wykrywania ruchu, obrazowania oraz interakcji z chmurą – powiedział Steve Carr, Global Head of Marketing w Premier Farnell i Farnell element14.

Płytka rozszerzająca GraspIO Cloudio dla Raspberry Pi z integracją IFTTT

Cloudio otwiera nowe możliwości dla projektantów korzystających z Raspberry Pi dzięki bogatemu zestawowi komponentów zainstalowanych na płytce. Wśród nich warto wyróżnić: wyświetlacz OLED o przekątnej 0,96”, czujnik podczerwieni, sensor natężenia światła, czujnik temperatury, przełącznik mechaniczny, trzy porty przetwornika analogowo-cyfrowego, port do sterowania miniaturowym serwonapędem, jaki bywa czasem elementem niektórych czujników, trzy cyfrowe porty wyjściowe, diodę LED RGB i buzzer.

Do potencjalnych zastosowań Cloudio należą:

  • Sterowanie głosowe: użytkownicy mogą stworzyć własnego asystenta głosowego, dzięki wykorzystaniu wbudowanych funkcji rozpoznawania mowy i w efekcie sterować Cloudio za pomocą smartfona. Samodzielnie konfigurowane komendy głosowe mogą zostać przypisane np. do sterowania oświetleniem, wentylacją, przełącznikami, zamkami i innymi systemami – z dowolnego miejsca na Świecie.
  • Wyjście audio dla mowy: utworzone projekty mogą także same „mówić” dzięki łatwemu w użyciu blokowi „Speak” oraz wyjściu słuchawkowemu z Raspberry Pi. Użytkownicy mogą stworzyć generowane w czasie rzeczywistym powiadomienia i przygotować własne wiadomości lub nagrać pliki dźwiękowe do odtwarzania.
  • Integracja z IFTTT: IFTTT dzięki Cloudio jest w stanie oddziaływać z fizycznymi obiektami. Użytkownicy mogą stworzyć proste skrypty, które korzystają z funkcji Cloudio zarówno jako zdarzeń wyzwalających, jak i jako akcji wykonywanych w oparciu o IFTTT. Jedno połączenie – niezliczone możliwości.
  • Monitorowanie wskazań czujników: korzystając z zewnętrznych lub wbudowanych w Cloudio czujników, płytka może posłużyć jako centralka inteligentnych systemów czujnikowych. Generowane w czasie rzeczywistym wykresy mogą być przeglądane na urządzeniach mobilnych, a zbierane dane można z łatwością eksportować na potrzeby analizy IoT.
  • Kamera i powiadomienia definiowane przez użytkownika: moduł kamery dla Raspberry Pi lub zewnętrzna kamera USB mogą być bez wysiłku użyte poprzez programowy blok kamery Cloudio, by robić zdjęcia lub nagrywać wideo, na podstawie których można stworzyć GIFy i nagrania poklatkowe. Użytkownicy mogą dzięki temu lepiej monitorować tworzone aplikacje poprzez wysyłanie powiadomień graficznych czy wideo oraz przesyłanie zdjęć e-mailami.

Platforma Cloudio została zaprojektowana i przygotowana przez Grasp IO Innovations oraz jest produkowana i dystrybuowana wyłącznie przez Farnell element14. GraspIO chce uczynić świat IoT i robotyki mniej technicznym, a bardziej praktycznym oraz łatwiejszym do nauki, prototypowania i zabawy. Filmik prezentujący potencjalne projekty, wykonane z użyciem Cloudio, jest dostępny pod adresem: 

Platforma GraspIO Cloudio jest dostępna do nabycia poprzez Farnell element14 w Europie, element14 w krajach Azji i Pacyfiku oraz w sklepie Newark element14 w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl