Sterownik IoT, czyli jak zmienić sterownik WAGO w urządzenie IoT - FIRMWARE - AKTUALIZACJA - PLUG-IN - WAGO - STEROWNIK IOT - STEROWNIKI PFC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sterownik IoT, czyli jak zmienić sterownik WAGO w urządzenie IoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sterownik IoT, czyli jak zmienić sterownik WAGO w urządzenie IoT

Sterownik IoT, czyli jak zmienić sterownik WAGO w urządzenie IoT
fot. WAGO

Za pomocą prostego rozszerzenia oprogramowania o obsługę MQTT każdy sterownik PFC WAGO staje się sterownikiem IoT gotowym do połączenia z chmurą.

Pozyskanie danych z obiektu, digitalizacja i powiązanie ich ze sobą - to główne założenia Przemysłu 4.0. Za pomocą prostej aktualizacji sterowniki PFC100 i PFC200 WAGO stają się sterownikami IoT, które przekazują do chmury dane z obiektu technologicznego. Informacje mogą być dalej agregowane i wykorzystywane do analiz.W ten sposób generowana jest prawdziwa wartość dodana przedsiębiorstwa - aby osiągnąć wzrost efektywności produkcji własnej, zarządzać energią w budynku lub też w celu opracowania kolejnych usług dla użytkownika końcowego. Także urządzenia już eksploatowane, przez przystosowywanie ich do pracy z IoT, dołączają do nowoczesnych systemów BigData. Rodzina sterowników PFC przynosi światu biznesu rozwiązanie techniczne, który pozwala wdrażać zasady zrównoważonego rozwoju.

Zalety rozwiązania:

  • Rozproszone pozyskiwanie danych i wizualizacja niezależnie od lokalizacji
  • Połączenie z chmurami jak Microsoft Azure, Amazon Web Services lub IBM Bluemix przez standardowy protokół MQTT
  • Wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu TLS
  • Bezpośrednie połączenie obiektu technologicznego z chmurą
  • Możliwość rozbudowy istniejących urządzeń o sterowniki PFC realizujące funkcję bram sieciowych IoT
  • Rozwiązanie dostępne dla wszystkich sterowników PFC

 

Rozszerzenie oprogramowania MQTT jako wersja beta dla rodziny sterowników PFC

Elastyczność - zysk na każdym kroku

W kilku prostych krokach sterowniki PFC 100 i PFC 200 stają się urządzeniami IoT. Poprzez rozszerzenie firmware’u i użycie specjalistycznych bibliotek można stworzyć aplikację IEC udostępniającą w chmurze informacje o stanie sterownika. Przykładowe dane wizualizowane w chmurze to stan Run/Stop, statusy połączeń, informacje o urządzeniach, jak też zmienne zdefiniowane w programie IEC. Użytkownik decyduje, czy sterownik wyśle dane do Microsoft Azure, Amazon Web Services czy do IBM Bluemix. W przyszłości dzięki standaryzowanemu protokołowi MQTT będzie także możliwa komunikacja z innymi systemami. Dane przesyłane są w formacie JSON, a połączenie jest zabezpieczone szyfrem TLS.

Jak zaktualizować sterownik?

Użytkownik może łatwo dokonać aktualizacji firmware’u w przeglądarce internetowej przy pomocy Web-Based-Management (WBM). Dla programistów aplikacji dostępne są biblioteki dla CODESYS 2.3 i e!COCKPIT (CODESYS 3). Konfiguracja połączenia z chmurą odbywa się także przy użyciu WBM. W programie IEC można definiować zmienne, które będą przesyłane do chmury - w ten sposób użytkownik zawsze zachowuje kontrolę nad przesyłanymi treściami.

Rozszerzenie oprogramowania MQTT jako wersja beta dla rodziny sterowników PFC dostępna jest w ofercie firmy WAGO od maja 2017 r.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
ul. Piękna 58a, Wrocław
tel.  +48 71 360 29 70
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl