Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit - MIKROKONTROLER - ARDUINO - ZESTAW DEWELOPERSKI - CYPRESS - INTERNET OF THINGS - BLUETOOTH LOW ENERGY - PROJEKTOWANIE IOT - PSOC 6 - CYPRESS SEMICONDUCTOR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit

Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit
fot. Farnell element14

Twórz wydajne, energooszczędne i bezpieczne projekty IoT nowej generacji! 

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, poinformował o wprowadzeniu do oferty zestawu Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit. Nowy zestaw stanowi idealny produkt dla inżynierów na rozpoczęcie prac nad projektami IoT następnej generacji, korzystającymi z nowego mikrokontrolera PSoC 6, który został opracowany specjalnie pod tym kątem przez firmę Cypress Semiconductor Corp.

„Układ PSoC 6 stanowi rewolucję w IoT, gdyż eliminuje konieczność kompromisu pomiędzy wysoką wydajnością, a małym poborem mocy podczas tworzenia nowych projektów.” – powiedział Simon Meadmore, dyrektor działu półprzewodników w Premier Farnell i Farnell element14. „PSoC 6 nie tylko świetnie wypada w obu tych kategoriach, ale dodatkowo jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo, wymagane przez rozwiązania IoT . A wszystko to w oparciu o popularną, programowalną architekturę PSoC.” – dodaje Meadmore.

Mikrokontroler PSoC 6 rozwiązuje problem typowy dla nowopowstających urządzeń IoT, które zarówno wymagają wysokiej wydajności przetwarzania danych, jak i małego poboru mocy, bez jakichkolwiek kompromisów. Wypełnia istniejącą dotąd dziurę pomiędzy procesorami aplikacyjnymi, zużywającymi dużo mocy a mało wydajnymi, jednordzeniowymi mikrokontrolerami. Do tego ma wbudowane zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, wymagane w nowoczesnych rozwiązaniach IoT.

Układy PSoC 6 zawierają dwa rdzenie ARM® Cortex®-M4  i jeden Cortex®-M0+, które zapewniają zarówno dużą wydajność, jak i wysoką sprawność pod względem zużycia mocy. Ponadto są wykonane w 40-nanometrowym procesie technologicznym, obsługują technikę dynamicznego skalowania napięcia i częstotliwości (DVFS), by wydłużyć czas pracy na zasilaniu bateryjnym i cechują się najlepszym w branży poborem prądu, wynoszącym 22 µA na megaherc w trybach aktywnej pracy.

PSoC 6 są również najbardziej elastycznymi układami w swojej klasie, pod względem możliwości dostosowania ich do potrzeb projektu. Dzieje się tak za sprawą definiowanych programowo obwodów peryferyjnych oraz bogatych możliwości konfiguracji połączeń. Dodatkowym atutem jest zintegrowane, sprzętowe, bezpieczne środowisko Trusted Execution Environment (TTE)  z obszarem do bezpiecznego przechowywania danych.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit pozwala inżynierom na szybkie rozpoczęcie prac z mikrokontrolerem PSoC 6 i skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie urządzeń IoT na rynek. Jest kompatybilny z Arduino, łatwy w użyciu i ma zintegrowane wiele układów peryferyjnych, takich jak np. moduł Bluetooth Low Energy oraz interfejs pojemnościowych czujników dotykowych Cypress CapSense®.

Płytka ma też wbudowany kontroler USB-C Cypress EZ-PD CCG3, obsługujący zasilanie przez USB (USB PD) oraz można ją wyposażyć w dodatkowy moduł wyświetlacza E-ink (CY8CKIT-028-EPD), co ułatwia prototypowanie różnorodnych aplikacji IoT.

Warto dodać, że zestaw jest obsługiwany przez nowe, zintegrowane środowisko PSoC Creator 4.2, które umożliwia jednoczesne tworzenie oprogramowania i edycję ustawień sprzętowych oraz kompilowanie i debugowanie systemów opartych o PSoC. Aplikacje są tworzone z użyciem graficznego edytora schematów i ponad 150 przetestowanych już przez producenta bloczków komponentów, gotowych do zastosowania w rozwiązaniach przygotowywanych do produkcji.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit jest dostępny do nabycia w Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl