The Things Network - nowa rodzina produktów dla sieci w standardzie LoRaWAN - BRAMKA - INTERNET OF THINGS - ARDUINO IDE - PROJEKTOWANIE IOT - THE THINGS NETWORK - LORAWAN - THE THINGS GATEWAY - THE THINGS UNO - THE THINGS NODE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności The Things Network - nowa rodzina produktów dla sieci w standardzie LoRaWAN
drukuj stronę
poleć znajomemu

The Things Network - nowa rodzina produktów dla sieci w standardzie LoRaWAN

The Things Network - nowa rodzina produktów dla sieci w standardzie LoRaWAN
fot. The Things Gateway

Farnell element14 wprowadza do oferty bramkę, moduł komunikacyjny i moduł węzła sieci The Things Network, by ułatwić rozwijanie tanich i energooszczędnych sieci IoT dalekiego zasięgu. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ma przyjemność poinformować o dostępności nowej rodziny produktów dla sieci The Things Network, bazujących na standardzie LoRaWAN.

Nowe urządzenia to bramka The Things Gateway, moduł komunikacyjny The Things Uno oraz płytka The Things Node. Umożliwiają one łatwe i szybkie tworzenie sieci Internetu Rzeczy, opartych o protokoły LoRaWAN. Korzystając z bramki The Things Network Gateway można skonfigurować sieć LoRaWAN w ciągu 5 minut. Następnie za pomocą The Things Node, w ciągu godziny można przygotować prototyp urządzenia LoRaWAN, po czym opracować działające urządzenie koncepcyjne w ciągu jednego dnia, za pomocą modułu The Things Uno. Wszystkie z trzech nowych produktów można kupić w sklepach Newark element14 w Ameryce Północnej i Farnell element14 w Europie.

The Things Network to sieć IoT, opierająca się na współpracy pomiędzy wieloma użytkownikami. Osiągnęła sukces w postaci pokrycia Amsterdamu zasięgiem LoRaWAN – protokołem zdolnym do przesyłu dużej ilości danych na dużą odległość i przy małym zużyciu energii – idealnie na potrzeby Internetu Rzeczy. Nad rozwiązaniami dla sieci The Things Network pracuje obecnie 500 grup deweloperów w 94 krajach Świata, co stanowi niezbity dowód na jej użyteczność.

Nowe produkty The Things Network to:

  • The Things Gateway – Stacja bazowa LoRaWAN, która umożliwia „rzeczom” uzyskiwanie połączenia z Internetem. Dzięki łatwości użycia, użytkownicy bramki mogą w prosty sposób wdrożyć podstawowy element sieci IoT. Nie tylko pozwala pokryć zasięgiem sieci powierzchnię w promieniu do 5 km, ale też umożliwia podłączenie do 10 tysięcy urządzeń.
  • The Things Uno – użyteczna płytka, która pozwala realizować różne przykładowe aplikacje IoT. Uno pozwala urządzeniom IoT komunikować się na dużą odległość (do 10 km) i obejmuje moduł LoRaWAN marki Microchip z wbudowaną anteną. Jest w pełni kompatybilny z Arduino IDE i istniejącymi modułami rozszerzeń Arduino.
  • The Things Node – idealne urządzenie LoRaWAN do rozpoczęcia prototypowania swoich pomysłów, bez konieczności męczenia się z płytkami połączeniowymi, przewodami i sensorami. The Things Node bazuje na płytce SparkFun Pro Micro, a dodatkowo zawiera moduł LoRaWAN firmy Microchip wraz ze zintegrowaną anteną. Ma wbudowany czujnik temperatury, cyfrowy akcelerometr, przycisk z czujnikiem światła i diodę LED RGB.

Wymienione trzy produkty pozwolą użytkownikom rozpocząć pracę z sieciami LoRaWAN w najszybszy możliwy sposób. Dzięki wsparciu globalnej społeczności i dostępnej dokumentacji technicznej oraz łatwej integracji z popularnymi platformami IoT, użytkownicy mogą skonfigurować swoje własne sieci LoRaWAN w pięć minut, lub stworzyć prototyp czujnika LoRaWAN w godzinę.

Wraz z rozwojem sieci, których właścicielami są ich użytkownicy, a które umożliwiają prowadzenie komunikacji na daleki dystans, przy zachowaniu małego poboru mocy, produkty z rodziny The Things Network pozwalają użytkownikom na realizację aplikacji, jakie nigdy wcześniej nie były możliwe do stworzenia. Inteligentne parkowanie, zarządzanie pojazdami, monitorowanie jakości powietrza i stopnia jego zanieczyszczenia może być teraz z łatwością wdrożone w praktyce, bez potrzeby posiadania zaawansowanych umiejętności sprzętowych czy programistycznych.

Steve Carr, Global Head of Marketing w  Farnell element14, powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wyszukujemy najnowocześniejsze technologicznie produkty, które pozwalają naszym klientom tworzyć rozwiązania szybko i łatwo. Bardzo się cieszymy ze współpracy z The Things Network oraz z możliwości produkcji i dystrybucji tych produktów. Zastosowanie protokołu LoRaWAN w celu stworzenia sieci wymagającej małej mocy oraz umożliwiającej transmisję na duże odległości otwiera ogromne możliwości dla innowacji i prawdziwie demokratyzuje Internet Rzeczy.”

Wienke Giezeman, Inicjator sieci The Things Network, powiedział: „Po naszym sukcesie na Kickstarterze, bardzo się cieszymy, że możemy powiedzieć, że nasze produkty są dostępne w Ameryce Północnej i w Europie. Naszą misją jest uczynienie LoRaWAN łatwym w użyciu dla deweloperów.

Jako deweloper chcesz poświęcać swój czas na rozwijanie własnej aplikacji IoT, a nie na nowo wymyślać koło.

Nasze rozwiązanie to gotowa sieć LoRaWAN, dostępna >>po rozpakowaniu pudełka<< oraz płytki prototypowe, które pozwolą twórcom na natychmiastowe rozpoczęcie prac.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat LoRaWAN, warto odwiedzić stronę: http://pl.farnell.com/lorawan-101

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl