Nadzieja dla niewidomych - implant oka zasilany energią słoneczną - FOTOWOLTAIKA - OKO - IMPLANT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nadzieja dla niewidomych - implant oka zasilany energią słoneczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nadzieja dla niewidomych - implant oka zasilany energią słoneczną

Nadzieja dla niewidomych - implant oka zasilany energią słoneczną
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda ogłosili, że zaprojektowali nowy implant sztucznej siatkówki wykorzystujący energię słoneczną za pomocą ogniw fotogalwanicznych, który pomoże osobom niewidomym. Dotychczasowe implanty napotkały problem braku możliwości przesłania energii do układu w celu przetworzenia światła i danych wewnątrz oka. W tej chwili miniaturowe ogniwa fotogalwaniczne dostarczać będą energię do układu oraz zapewnią transmisję danych za pośrednictwem oka do mózgu. Nowe urządzenie zapowiada się bardzo obiecująco i powinno pomóc osobom, które straciły komórki fotoreceptorów z powodu energii słonecznej.

Urządzenie jest tablicą mini-urządzeń słonecznych, umieszczoną za siatkówką. Dodatkowo system korzysta z zewnętrznej kamery wideo, pocket pc do przetwarzania obrazu wyświetlacza LCD wbudowanego w wideo-okulary przekazujące impulsy światła podczerwonego do urządzenia fotogalwanicznego umieszczonego w oku. Następnie impulsy wytwarzają w urządzeniu energię elektryczną oraz przesyłają dane za pośrednictwem oka do mózgu, który przetwarza informacje w zamglony obraz.

fot. Schemat solarnego układu implantu oka
Implant jest niewielkich rozmiarów: ma szerokość 3 mm, a jego grubość wynosi 0.03 mm oraz posiada 3 warstwy elastycznych ogniw fotogalwanicznych. Naukowcy szacują, że dzięki temu systemowi osoby niewidome będą mogły rozpoznawać twarze i czytać teksty napisane dużą czcionką.

fot. Struktura implantu
Źródło
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
janina
Kto to robi? Gdzie udać się po taką pomoc?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl