Farnell element14 uruchamia wspierający startupy program Maker to Market - STARTUP - KOMERCJALIZACJA - FARNELL ELEMENT14 - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - AVNET - SMARTHUB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 uruchamia wspierający startupy program Maker to Market
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 uruchamia wspierający startupy program Maker to Market

Farnell element14 uruchamia wspierający startupy program Maker to Market
fot. element14

Pomagamy startupom i twórcom, zapewniając wsparcie, dostarczając wiedzy i materiałów, by wprowadzić ich produkty na rynek.

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych ogłosił stworzenie programu Maker to Market, na który będzie składać się szereg usług wspierających startupy oraz dostarczających im wiedzy i zasobów, by mogły wprowadzić swoje produkty na rynek.

Z programem „Maker to Market” łączą się usługi Electronic Design & Manufacturing Services, które umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na rozwijaniu jak najlepszego produktu, wspierając projektanta na każdym etapie procesu przygotowywania i produkcji urządzenia. W ramach tych usług możliwe jest także spersonalizowanie cech niektórych podzespołów, potrzebnych do projektów produkowanych w większych woluminach.

Wiedza i doświadczenie pracowników grupy Premier Farnell pomagają klientom firmy pokonywać wyzwania – zarówno techniczne, jak i związane z komercjalizacją rozwiązania – pojawiające się w trakcie projektowania produktów. Specjaliści Farnella doradzają klientom oraz wspierają procesy optymalizacji kosztów, produkcji masowej, certyfikacji i testowania zgodności, skracając tym samym czas potrzebny na wprowadzenie produktu na rynek. Premier Farnell ma bogate doświadczenia w pracy ze startupami i związane z pomaganiem im we wprowadzaniu produktów do sprzedaży. Jednym z takich przykładów jest FutureHome, norweski startup, który opracował bramkę Smart Hub, umożliwiającą użytkownikom zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację wielu inteligentnych urządzeń zainstalowanych w domu. Premier Farnell świadczył dla FutureHome szeroki zakres usług, wliczając w to prace inżynieryjne oraz wsparcie przy testowaniu zgodności i produkcji, co pozwoliło zespołowi FutureHome skoncentrować się na rozwoju samego produktu i zdobyciu klientów.

Premier Farnell jest aktywnym sponsorem programu Startupbootcamp IoT | Connected Devices, oferującego wsparcie (w tym mentorskie) i pomagającego w znalezieniu okazji inwestycyjnych dla startupów technologicznych, działających w sektorze konsumenckich lub przemysłowych rozwiązań IoT.

Premier Farnell prowadzi także produkcję jednych z najbardziej popularnych na świecie komputerów jednopłytkowych, wliczając w to Raspberry Pi™, BeagleBone Black® i BBC micro:bit. Jest to kolejny dowód potwierdzający wiedzę i doświadczenie firmy, którą może podzielić się ze startupami w trakcie prac projektowych, produkcji i komercjalizacji produktów zaawansowanych technologicznie.

„Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych, szczycimy się świetnym wsparciem, jakie zapewniamy inżynierom, rozwijając i przenosząc ich pomysły na wyższy poziom.” – komentuje Peter Birks, Business President w firmie Farnell element14. „Dzięki naszym usługom „Maker to Market”, pomagamy spełniać potrzeby zarówno startupów, jak i profesjonalnych twórców, którzy mają wspaniałe pomysły i wykazują ogromny zapał do rozwijania swoich koncepcji lub produktów, ale niekoniecznie mają umiejętności czy zasoby potrzebne do zaprojektowania, wyprodukowania, produkcji i dystrybucji ich rozwiązań.”

„W rezultacie jesteśmy w stanie pomóc projektantom przekształcić innowacyjny pomysł w gotowy produkt, który będzie  promowany i dystrybuowany na całym świecie. A dodatkowo możemy pomóc twórcom wprowadzić ich produkty na rynek szybciej i przy mniejszym koszcie całkowitym.

Dodatkową pomocą dla startupów jest Hardware Studio Connection – wspólna inicjatywa podjęta przez Avnet (firma-matka grupy Premier Farnell) i nowy dział Avnetu, Dragon Innovation. Daje ona projektantom dostęp do wsparcia ze strony inżynierów firmy oraz zniżki na komponenty i usługi. Nowe programy zostały opracowane by pomóc przeprowadzić startupy przez cykl rozwoju produktu i doprowadzić ich inicjatywy do realizacji, tak szybko jak to możliwe.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl