Firma instalacyjna na żonę - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Firma instalacyjna na żonę

Awatar użytkownika
Sławek M

Mój kolega jest zmuszony do zmiany formy zatrudnienia, mianowicie nowy "pracodawca" chce teraz otrzymywać od niego faktury za każdą wykonaną robotę, 2-3 w miesiącu. Z powodu skomplikowanej sytuacji kolega nie chciałby jednak zakładać firmy na siebie. Czy możliwe byłoby założenie działalności gospodarczej na swoją żonę, która wystawiałaby faktury za prace instalacyjne wykonywane przez męża?

Działacie może w ten sposób? Interesuje mnie jaka forma działalności będzie tutaj najkorzystniejsza. Oczywiście to kolega ma taki problem, ja tu tylko pytam :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Witam,

opisana sytuacja mnie nie dotyczy niemniej jakąś opinię mam:

Przy instalacji muszą być uprawnienia, ale właściciel firmy ich mieć nie musi a konkretna osoba wykonująca instalację (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Zatem fakturę za wykonaną usługę może wystawić dowolna firma pytanie czy faktura zostanie opłacona? Musiałby Twój kolega dopilnować wszystkich formalności aby wszystkie były na żonę.

Jeśli zmienia się sposób rozliczenia więc zmienia się  forma współpracy tzn. z zatrudnienia na podwykonawstwo zatem kolega musi sam za siebie płacić ZUS  lub jako bezrobotny dopisać się do ubezpieczenia żony.

Powyższe wydaje się dość proste, szef zmienia firmę z którą współpracuje i zaczyna współpracę z Twoją żoną.

Ostatnia kwestia to powiązanie kolegi z firmą żony. Zatrudnienie? zlecenie?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl