Maks. moc urządzenia podłączonego do instalacji oświetleniowej - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Maks. moc urządzenia podłączonego do instalacji oświetleniowej
REKLAMA
REKLAMA

Maks. moc urządzenia podłączonego do instalacji oświetleniowej

Awatar użytkownika
Karol Lewandowski

Chciałbym popracować trochę w swoim garażu, ale nie wiem czy instalacja wytrzymałaby np. pracę małej spawarki. Jak to można sprawdzić nie mając dostępu do rozdzielnicy? (miejsce w ciągu garaży do wynajęcia)

Czy istnieje jakieś standardowe zabezpieczenie dla tego typu obiektów, gdzie doprowadzona jest tylko instalacja oświetleniowa?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Rozumiem że mówimy o spawarce jednofazowej. No chyba że masz 3 fazy w garażu ale wątpię.

A sprawdzić możesz w bardzo prosty sposób. Podłącz :) i Tylko tyle, jak instalacje nie wytrzyma to wywali gdzieś bezpiecznik i tyle.

Zawsze gdzie jest instalacja elektryczna muszą być zabezpieczenia nadprądowe lub jak w przypadku starych instalacji bezpieczniki topikowe.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Karol Lewandowski

Tak, spawarka jednofazowa, inaczej nawet bym nie pytał :) A garaż wynajmuje dopiero od kwietnia i dopiero wtedy będę mógł sprawdzić bezpośrednio. Ale już nie mogę się doczekać i kombinuję jak tam sobie zorganizować majsterkowanie ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Zawsze możesz zwiększyć moc przyłącza, instalacja powinna być pociągnięta 2,5mm2 z ogranicznikiem 25A kablami a jakiś czas temu sam się podobnym tematem interesowałem i PGE na 5kW może zwiększyć lecz ciągle to 1 faza. koszt 100 netto

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl