Osprzęt elektryczny z AliExpress - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Osprzęt elektryczny z AliExpress

Brak awataru
august

Kupujecie na AliExpress? Znajomi ściągają sporo elektroniki i raczej nie narzekają na jakość (w końcu 90 procent tego co mamy w Polsce też pochodzi od Chińczyków). Więc teoretycznie osprzęt też powinien się sprawdzić, a ceny bardzo przystępne. Co prawda kupujesz z drugiego końca świata i trzeba poczekać kilka tygodni na przesyłkę, ale za to dostawa jest darmowa!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Witam,

omijam to chińskie goowno szerokim łukiem, przejechałem się niejednokrotnie na jakości towaru i sprzedających. 7/10 zakupów (głównie elektronika) była kończona przez "Dispute" coś jak program ochrony kupujących. 

Były braki towaru, albo zupełnie inne przedmioty lub części niedziałające. 

Ciśnienie mi skacze jak tylko słyszę AliExpresss albo Alibaba. Jeśli lubisz jakościową ruletkę i nie spieszy Ci  się na dostawach ( z moich doświadczeń 13-35 dni) to kupuj tam dalej. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
august

Dzięki za odpowiedź. Pewnie jeszcze zależy na jakiego sprzedającego trafisz, tak jak u nas na Allegro są rzetelne firmy i są krętacze. Szczerze mówiąc to właśnie ten program ochrony kupujących na Aliexpress najbardziej mnie zachęcił, ale jak widać tu też jest ryzyko... Możesz rozwinąć ten wątek?

Z tego co ja rozumiem to status "Dispute" powinien być tylko jakimś etapem sporu między sprzedającym i kupującym zgłaszającym wadliwy produkt czy inne roszczenia i oznacza że jest ono teraz rozpatrywane. Ile czasu od zgłoszenia minęło u ciebie? Aliexpress zostawia taki status bez rozstrzygania?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Dispute to ogólnie z angielskiego "spór".

Definiujesz co jest nie 'halo' i jak chcesz sprawę załatwić: całkowity zwrot płaty/częściowy itp.

polityka jest dziwna bo jak piszę że czegoś brakuje wszyscy chcą zdjęcie ( mogę celowo wszystkiego nie pokazać - takie trochę chamstwo :) ) jest zdjęcie jest jakiś dowód - może liczą że za przejściówkę za  0,79USD nie będzie się komuś chciało zdjęcia robić.

jeśli nie działa elektronika to chcą zdjęcie/film z prezentacją, że nie działa wtedy najczęściej wysyłają przedmiot nowy, ( z kolei kolega radio samochodowe odsyłał UPS - 60USD) co kosztowało go tyle co zakup. 

otrzymałem niedziałające lub niezgodne z opisem:

1

hub usb 3.0 7 portów firmy PORTS, wysłali kolejny po zaakceptowaniu dispute ale już4xusb 3.0 + 3x usb 2.0 coś innego niż kupowałem, ale po półtorej miesiąca czekania i użerania się z nimi miałem dość, - WYMIANA

2

kabel OTG micro usb 3.0 przyszedł prawie ok z tą różnicą że usb 3.0 to była tylko końcówka micro, z drugiej strony zwykłe usb 2.0 - ZWROT KASY

3

zakup przejściówki micro IDE 1,8" -> ide 2,5" - przyszło 5 końcówek Gx 5.3, do dispute chcieli fotkę, (mogłem przecież końcówki wziąć z szuflady i ściemnić im, ale przyszły faktycznie końcówki do halogenów) - ZWROT KASY

4

elementy dekoracyjne dla żony, po czekaniu 50 dni (mimo zapewnień o wysyłce wyszła ona prawie 3 tygodnie później) , brakowało elementów, - standardowo zdjęcie i przyznanie zwrotu - częściowy ZWROT KASY

tą listę mógłbym jeszcze kontynuować ....

nie kupiłbym tam nic poważnego, szukam obecnie płyty ze zintegrowanym procesorem intel Atom i stamtąd na pewno nie kupię.

Dla wartościowych rzeczy nie warto ryzykować, dla tanich jak dla kogo (spodziewając się oczywiście chłamu) czasem warto dopłacić 3 zł i kupić na all...o wiesz już że przyjdzie szybciej i już przez kogoś sprawdzone.

 

jeśli masz czas na czekanie i ewentualne zabawy w spory ze sprzedającym za 2 - 3 pln to kupuj na aliexpress :) podsumowując kilkanaście procesów zakupowych na chińskim alledrogo, niech sobie ten szmelc w d...y wsadzą. :)

 

i tym oto gównianym akcentem zakończę wypowiedź :)


cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Pomysłowy Dobromir

Przede wszystkim pamiętaj, że od Chińczyków z alibaby czy aliexpress nie dostaniesz faktury, nie wrzucisz tego raczej w koszty działalności, a jeśli zakup na własne potrzeby to (pomijając już nawet kwestie jakości) sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto tyle czekać i bawić się w takie spory itd.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej na zakupach w aliexpress wychodzą ci, co sami ze sprzętu nie korzystają tylko odsprzedają go zaraz potem z odpowiednią marżą na allegro, na takich też trzeba uważać.

Ostatnio edytowane 20.10.2015 przez Pomysłowy Dobromir. Powód: ort.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
adam nowaKK

Również nie kupowałbym na alliexpres jak dla mnie tam jest bubel, bez faktury, coś nie bedzie dzialac i co z tym zrobisz? Lepiej kupować w sklepach stacjonarnych. 

_______________________

wymiana instalacji elektrycznych poznań i okolice

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Piotr Szcześniak

Do nas docierają informacje, że podobne produkty do tych, które przez nas są oferowane, są dostępne na AliExpress za niższą cenę. Ale czy naprawdę warto ryzykować niepewny produkt z Chin, podczas gdy w Polsce możemy kupić to samo od polskiej firmy (a nawet lepsze!)? Państwa słowa utwierdzają nas przede wszystkim w tym, że to co robimy ma sens i że powinniśmy działać dalej :) pozdrawiam!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Pomysłowy Dobromir
Magdalena Dąbrowska
 

czy naprawdę warto ryzykować niepewny produkt z Chin, podczas gdy w Polsce możemy kupić to samo od polskiej firmy (a nawet lepsze!)?

Oczywiście, że nie - zakładając, że w Polsce nie kupujemy tego samego badziewia z AliExpress, a polski sprzedawca nie jest tylko pośrednikiem ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Piotr Szcześniak

Zgadza się :) po prostu niektórzy chyba wolą kupić taniej coś z Chin, niż porządnego, troszkę droższego, ale za to z Polski- takie odnosi się wrażenie czasem... Pozostaje robić swoje :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bartek Kowalewski

Nie znam tej firmy. Osprzęt do instalacji elektrycznej kupowałem w e-kontaktsimon.pl gniazdka simon basic. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor
Bartek Kowalewski
 

Nie znam tej firmy. Osprzęt do instalacji elektrycznej kupowałem w e-kontaktsimon.pl gniazdka simon basic. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.

Nie znasz to Ty tematu wątku anie treści poprzednich postów ale linki wrzucone  ;)

Ostatnio edytowane 31.10.2015 przez Bawor. Powód: usuwam linki z cytatu aby kolega nie miałbonusu
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bartek Kowalewski

To według Ciebie muszę znać jakieś AliExpress?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Wg mnie opłaca się ciągnąć osprzęt z Chin ale tylko w hurtowych ilościach. Bo dla siebie nie opłaca się: długi czas oczekiwania, papiery vat, akcyza.

Szkoda czasu, ale na handel jak najbardziej! Oczywiście wystarczy wejść na allegro i zobaczyć jaka jest konkurencja więc wcale nie jest tak kolorowo.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

Nie wiem jak z osprzętem, ale na pewno trzeba zwracać uwagę na baterie ;)

DURABELL

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Xenia

Myślę, że czas pożegnać się z pewnym stereotypem, że wszystko co zrobione w Chinach, to tandeta. Pewnie wiele jest bubli, ale są też niezłe produkty. My do firmy kupiliśmy sprzęt od polskiego dystrybutora http://emaks.pl/spawanie/spawarki-tig.html, ale  wyprodukowany w Chinach choć na niemieckiej licencji. Ceny były atrakcyjne, ale z jakości jesteśmy na tyle zadowoleni, że właśnie składamy kolejne zamówienie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl