Taśma LED w profilu czy bez osłony? - Oświetlenie LED
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie LED Taśma LED w profilu czy bez osłony?
REKLAMA
REKLAMA

Taśma LED w profilu czy bez osłony?

Brak awataru
Lukasz Kondrat

W kuchni po remoncie będzie montowane podświetlenie ledowe taśmą wzdłuż szafek. Czy w tych warunkach taśma koniecznie musi być chroniona jakąś osłoną albo profilem? Dodam, że nie chodzi mi o estetykę, bo montaż będzie taki, że taśma i tak będzie niewidoczna, ale może ze względu na sąsiedztwo płyty gazowej LED musi być pod osłoną? Jak radzicie?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Kondratowicz

Witam.

W kuchni się gotuje a to generuje parę.

Kuchenna par jest mokra, słona i tłusta.

Jak wycierasz kurze na święta to wiesz ile tego jest.

Taki kurz spowoduje, że diody się po prostu pobrudzą a tego nie wyczyścisz.

Ponadto taki kurz może spowodować zwarcie.

Generalnie wszystkie urządzenia w kuchni i łazience powinny mieć obudowy co najmniej IP65.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Lukasz Kondrat

Dzięki za odpowiedź, nie pomyślałem o tym, żeby zwrócić uwagę na klasę szczelności.

Tak też podejrzewałem, że bez osłony mogą się diody zalepić po pewnym czasie.... Niestety mój teściu to ten typ majstra co się na wszystkim zna i do tego na wszystkim chciałby oszczędzać ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Kondratowicz

Oświetlenie Ledowe musi by dobrze chłodzone.

Proszę wytłumaczyć teściowi, żeby nie kombinował z własnoręcznie robionymi osłonami, bo jak diody będą się grzały to zamiast kilkidziesięciu tysięcy godzin poświecą tylko kilka tysięcy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Cezary Starościński

Arkadiusz ma rację. My musieliśmy wymienić ponieważ poprzednie nie były szczelne. Poradziliśmy się ich http://www.designlight.pl/oswietlenie-led-profile-do-tasm-led-o_c_121_1.html i polecili nam zrobienie tych taśm w profilach. Świetne rozwiązanie również w łazience gdzie generuje się dużo pary.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Michalina Czeresinka

Profil LED nie tylko ma za zadanie wyglądać, ale chronić tą taśmę, dlatego lepiej w niego zainwestować. Duży wybór profili ma http://klusdesign.pl/produkty/profile-led . Na pewno znajdzie się coś konkretnie do tego celu ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl