Prosze bardzo o pomoc. - Młodzi elektrycy/elektronicy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Prosze bardzo o pomoc.

Brak awataru
Maurycy Desza

proszę bardzo o pomoc w układzie czy jest dobrze rozrysowany.Jeżeli źle to proszę poprawić.BŁAGAM!

UKŁAD:

układ

POŁĄCZENIE:

połączenie

Ostatnio edytowane 13.02.2015 przez elektroonline.pl. Powód: foto upload
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Amperomierz włączony równolegle?

Czy to jakiś dualizm korpuskularno-falowy w podejściu do Prawa Ohma?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

A czy nie rozwijasz tego tak?

Wtedy gałąź R2 i R3 odpadnie bo zakładając do obliczeń zerową impedancję Amperomierza jest on zwarciem Więc obwód spina się do A1 pokazującego to samo co A2 a V1 pokazuje napięcie na końcach obwodu czyli napięcie zasilania.

Nie wiem tylko czy przy rysowaniu gdzieś się nie walnąłem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Przecież podłączyłeś amperomierz równolegle!

Bawor
 

A czy nie rozwijasz tego tak?

Wtedy gałąź R2 i R3 odpadnie bo zakładając do obliczeń zerową impedancję Amperomierza jest on zwarciem Więc obwód spina się do A1 pokazującego to samo co A2 a V1 pokazuje napięcie na końcach obwodu czyli napięcie zasilania.

Nie wiem tylko czy przy rysowaniu gdzieś się nie walnąłem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

W którym miejscu?

V1 jest równolegle ale do szeregu R1+A2 (gdzie A2 jako urządzenie o teoretycznie zerowej impedancji powoduje ominięcie przez płynący prąd  szeregu  rezystorów R3 i R2)

Przy zerowej rezystancji amperomierza możemy powiedzieć że V1 mierzy napięcie na zaciskach układu natomiast wartość natężenia prądu zmierzona przez A1 i A2 wyniesie U/R1, 

 

 

oczywiście mogę się mylić ale musisz mi złe rozumowanie wyjaśnić bo tak jak napisałęm wydaje się być ok

Ostatnio edytowane 17.02.2015 przez Bawor. Powód: rozwinięcie wypowiedzi
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Po pierwsze - amperomierz A2 włączony równolegle do rezystancji R1+R2. czemu ma to służyć? Symulacji zwarcia?

Po drugie - amperomierz A2 włączony szeregowo z woltomierzem V1.

Zatem podwójne Mistrzostwo Świata!

A wracając ad rem - mam do autora wątku prośbę: zacznijmy od schematu bez mierników (amperomierzy, woltomierzy). A dalej podziel się informacją, jakie parametry Waść chciałbyś pomierzyć, za pomocą jakich i ilu urządzeń?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor
treborsz
 

Po pierwsze - amperomierz A2 włączony równolegle do rezystancji R1+R2. czemu ma to służyć? Symulacji zwarcia?

Po drugie - amperomierz A2 włączony szeregowo z woltomierzem V1.

Zatem podwójne Mistrzostwo Świata!

A wracając ad rem - mam do autora wątku prośbę: zacznijmy od schematu bez mierników (amperomierzy, woltomierzy). A dalej podziel się informacją, jakie parametry Waść chciałbyś pomierzyć, za pomocą jakich i ilu urządzeń?

Amperomierz A2 jest włączony równolegle do szeregu R3+R2 , czemu ma to służyć? NA elektrotechnice przy wyliczaniu takich obwodów (wiele lat temu) prowadzący często stosował takie sztuczki i dawał mało czasu na obliczenia.

Wpadało się w nieludzkie ułamki a wystarczyło zauważyć, że jedna gałąź była zwarciem początku obwodu z końcem i np zostawał obwód uproszczony do jednego rezystora.

Jeżeli moje rozwiniecie obwodu jest dobre to obwód też zwija się do jednego rezystora w tym przypadku R1, A2 w szeregu z R1 nic nie zmienia pokaże to samo co A1 być może po to żeby schemat wyglądał groźniej

A2 nie jest w szeregu z V1 zauważ gdzie jest przyłaczane do obwodu zasilanie

Ostatnio edytowane 17.02.2015 przez Bawor. Powód: ortografia
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

OK, moja pomyłka, źle spojrzałem na ostatni rysunek i a priori przyjąłem, że jest tam, gdzie na oryginale - A2 nie jest w szeregu z V1.

Jednak dalej nie rozumiem, jaki cel miał autor wątku... Może chciał zmierzyć np. spadek napięcia na R3 i nie wiedział jak podłączyć mierniki...? A może chciał sprawdzić, jaki prąd płynie przez woltomierz V2...?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paulina Potocka

Trochę to pokręcone wszystko. Też mnie zastanawia, co autor miał na myśli, ale chyba się już nie dowiem :D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl