Neonówka świeci w obu dziurkach gniazdka - Młodzi elektrycy/elektronicy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Młodzi elektrycy/elektronicy Neonówka świeci w obu dziurkach gniazdka
REKLAMA
REKLAMA

Neonówka świeci w obu dziurkach gniazdka

Brak awataru
Jacek G

 Mój znajomy zrobił nowe gniazdko w kuchni   zasilając je bezpośrednio od drugiego i  nagle stało sie tak że w drugim gniazdku neonówka świeci w obu dzuirkach może ktoś wie dlaczego tak sie stało ??? I jak sie z tym uporac .

Ostatnio edytowane 08.11.2014 przez Jacek G. Powód: Błąd w zdaniu
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Voltman83

hmmm ciekawe zjawisko, wedlug mnie moze byc kilka przyczyn jedna to taka ze polaczenia sa niestarannie wykonane i moze dochodzic do delikatnego styku - lecz w tym przypadku moga lecz nie musza zadzialac zabezpieczenia. Kolejna przyczyna może być taka że kabel który kolega zastosował do wykonania mostka miedzy tymi gniazdkami moze miec slaby stan izolacji a wowczas zawsze jakies tam napiecie sie wyindukuje miedzy tymi przewodami. Pytanie nasowa sie zasadnicze czy ta neonowka żarzy sie w obu dziurkach jednakowo jesli nie to znaczy ze napiecie sie indukuje a jesli tak to raczej powinny zadzialac zabezpieczenia bo to moze oznaczac styk metaliczny pomiedzy przewodem L - N najlepiej wezwac kogos kto dysponuje induktorem i niech to przemierzy wtedy bedzie jasna sytuacja. Aha i niech wykona to uprawniony Elektryk, bron boze jakas zlota raczka.

Pozdrawiam.

Brak awataru
Jacek G

Ogólnie ktoś już usunął tą usterkę , ale prawdopodobnie pomogło zrobienie zerowania  w  gniazdku ale dla mnie to trochę dziwne i mało prawdopodobne ,że akurat to pomogło.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Voltman83

no faktycznie ciekawe, że zrobienie zerowania pomogło rozwiązać ten problem. Czyli inst. wykonana po staremu fachowo sie okresla TN-C czyli punkt neutralny trafo jest uziemiony a instalacja wew. budynku 2 żyłowa. Aczkolwiek odnosząc sie do specyfiki takiego ukladu sieci to tak czy tak w takiej instalacji ZEROWANIE jest obowiazkowym elementem - gdyz pelni funkcje srodka ochrony przed porazeniem pradem elektrycznym. A tym samym zapewnia szybkie wylaczenie zasilania.

Ale pomijajac to wszystko dobrze ze problem zostal juz rozwiazany.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Wątek zamknięty
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl