Który bezprzewodowy system inteligentnego domu najlepszy? - Inteligentny dom
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Inteligentny dom Który bezprzewodowy system inteligentnego domu najlepszy?
REKLAMA
REKLAMA

Który bezprzewodowy system inteligentnego domu najlepszy?

Brak awataru
Aleksander Bujc

Witajcie, ponieważ systemów, standardów bezprzewodowego inteligentnego domu namnożyło się w ostatnim czasie jak psów to pytanie mam jak w temacie - czyli, który system bezprzewodowy inteligentnego domu jest najlepszy i dlaczego?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Andrzej Wierzbicki

Według mnie są to systemy alarmowe i monitroingowe. Mamy wielkie szczęście jeśli możemy liczyć na dobrych sąsiadów, ale to zwykle za mało, by - w niektórych sytuacjach- ochronić dom i należycie zadbać o zgromadzone w nim mienie. Trzeba zadbać również o inne zabezpieczenia, zwłaszcza gdy dom stoi z dala od innych, ale - jak pokazuje doświadczenie- nie tylko wtedy. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań chroniących dom, mienie i mieszkańców jest instalacja alarmowa połączona z monitoringiem. Alarm bez monitoringu to często wyrzucone pieniądze.

Ostatnio edytowane 10.03.2014 przez Andrzej Wierzbicki. Powód: interpunkcja
Brak awataru
Bartłomiej Jaworski

Dziwne pytanie - pytanie co chcemy i ile mamy pieniędzy.

Dla klienta co ma kasę i wymaga - xComfort, bo się nie psuje.

Dla klienta co ma mnie kasy ale nadal nie ma tragedii i jest marudą - Fibaro, bo jak będzie grymasił to mu się w standardzie da zawsze coś innego.

Ewentulanie można też kombinować coś z Zamelem i F&F, ale to po części hybrydy i trzeba conieco upchnąć w rozdzielnicy mieszkaniowej.

Suma sumarum radiówka i tak wyjdzie duuuużo taniej niż KNX czy LCN.

Ostatnio edytowane 27.03.2014 przez Bartłomiej Jaworski. Powód: parafraza
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Dobrze sprawuje się również system Integra z Satel. Można go zamontować w małych obiektach jak domy oraz w tych wiekszych jak firmy, biurowce, instytucje, urzędy. Integra to system alarmowy oraz inteligentny dom w jednym. Poniżej wrzucam infografikę instalacji których za jego pomocą można sterować:

A tutaj opis tych najciekawszych funkcjonalności: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/114,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-3.-duze-obiekty

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
mareczek krzysztoporski

ja bym brał coś firm podanych na tej stronie: inteligentny dom

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl