System alarmowy w inteligentnym domu - Systemy Alarmowe
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Systemy Alarmowe System alarmowy w inteligentnym domu
REKLAMA
REKLAMA

System alarmowy w inteligentnym domu

Brak awataru
Tomasz Zielonek

Czy w tzw. inteligentnym domu mamy system alarmowy spełniający takie normy czy trzeba instalować dodatkowy system alarmowy i go integrować.

To jest ważna kwesta ze względu na ubezpieczenie nieruchomości. Spotkałem się z inteligentnym domem, który posiadał taką funkcjonalność ale nie miał żadnych norm więc wnioskuję, że w razie jakiegoś włamania mogę się liczyć z tym że nie otrzymam odszkodowania?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Andrzej Wierzbicki

Niestety, minęły czasy, w których mogliśmy czuć się w pełni bezpiecznie we własnym domu i na posesji, a także pozostawić dobytek bez dozoru, nie obawiając się, że po powrocie spotka nas przykra niespodzianka. Mamy wielkie szczęście jeśli możemy liczyć na dobrych sąsiadów, ale to zwykle za mało, by - w niektórych sytuacjach- ochronić dom i należycie zadbać o zgromadzone w nim mienie. Trzeba zadbać również o inne zabezpieczenia, zwłaszcza gdy dom stoi z dala od innych, ale - jak pokazuje doświadczenie- nie tylko wtedy. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań chroniących dom, mienie i mieszkańców jest instalacja alarmowa połączona z monitoringiem. Alarm bez monitoringu to często wyrzucone pieniądze.

Ostatnio edytowane 10.03.2014 przez Andrzej Wierzbicki. Powód: błędy ort
Brak awataru
Piotr Sani

Andrzej Wierzbicki - zgodzę się, że monitoring to też ważna sprawa, natomiast nie masz racji pisząc, że sam system alarmowy bez monitoringu to klapa, bo tez się doskonale sprawdza jako ochrona.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Michacki

Firma Nexwell oferuje system inteligentnego domu będący będący zarazem systemem alarmowym i spełniającym odpowiedni normy - najprawdopodobniej na InteligentnyDomBlog.pl widziałem porównanie tego systemu z innymi dostępnymi na rynku.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Eryk SP

Czy montaż takiego systemu wpływa jakoś na wysokość ubezpieczenia nieruchomości?

Ostatnio edytowane 28.11.2018 przez Eryk SP. Powód: d
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Stefan H
Eryk SP
 

Czy montaż takiego systemu wpływa jakoś na wysokość ubezpieczenia nieruchomości?

Tak. System alarmowy w wymierny sposób podnosi poziom bezpieczeństwa. Tylko należy pamiętać, że musi to być sprawny system alarmowy i używany zgodnie z przeznaczeniem, aby nie doszło do takiej sytuacji, że wskazujesz istnienie takiego systemu alarmowego, oni nie działa. Dochodzi do włamania i aby ubezpieczyciel nie podważył zasadności wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenie wydaje się być dobrą formą zabezieczenia. Tutaj proponuję sprawdzić koszta: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania

Ostatnio edytowane 30.11.2018 przez Stefan H. Powód: u
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
romb romb

Zawsze można lekko zmienić, udoskonalić istniejący system alarmowy aby spełniał normy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl