UPSy - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

UPSy

Brak awataru
Włodek

Witam.

Jaki UPS proponujecie do zasilania awaryjnego domku.

Ma zasilić na 3 godziny 3 żarówki 100W, alarm, otwieranie garażu 150 W, bramy 300W, kotłowni 200W sterownik i silniki (więc napięcie na wyjściu sinusoidalne), komputer PC około 200W, rolety około 200W. Ewentualnie możliwość doładowywania z OZE.

Ma ktoś może gotowe rozwiązanie i opinie o nim, lub własne przemyslenia.

Pozdrawiam Włodek 

Ostatnio edytowane 19.06.2013 przez Włodek. Powód: uzupełnienie
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotrek Z

Włodku jesteś pewien że chcesz UPS? 3 godziny to dość długo.. nie lepszy agregat prądotwórczy? Cena porównywalna (jeśli nie niższa), brak kosztów związanych z akumulatorami (ich zt przecież ograniczona). Jedynym problemem jest hałas (ale tutaj pokusiłbym się o poszukanie obudowy dźwiękochłonnej). 

Jedyne co może na początku straszyć to układ SZR.

Oczywiście jeśli chcesz zasilanie bezprzerwowe to wówczas nie ma innego wyjścia jak tylko UPS (ale wówczas mniejszy.. taki na ~10min)

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek

Dziękuję bardzo za podjęcie tematu.

 Problem z agregatem prądotwórczym to właśnie hałas no i rozruch ręczny. Napewno i to można jakoś pozytywnie rozwiązać.                                                                                                          Odpowiedni UPS mógł by być pierwszym podejściem do zastosowania źródeł odnawialnych, ogniw fotowoltaicznych, czy generatora wiatrowego.  Chyba będę sie starał jakoś dopracować wersję z UPSem, może na początek z mniejszą mocą. Chodzi własnie o zastosowanie OZE choćby w jakiejś  małej skali dla rozpoznania możliwości.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotrek Z

Myślę że znajdzie się mały agregat z SZR (rozruch automatyczny). Konserwacja jednego akumulatora do agregatu to nie to samo co 'opieka' nad dużym UPSem (a raczej nad jego akumulatorami).

Jeżeli myślisz o 'doładowywaniu' UPSa ze źródeł odnawialnych - wówczas pokusił bym się o zainteresowanie UPSami dedykowanymi. Cena będzie wyższa ale i żywotność odpowiednia. Jednakże to nieco inna półka niż UPSy które się powszechnie spotyka w biurach. Są inne z uwagi na nieregularność ładowania...

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Patakon Patakon

Witam ja ostatnio zakupiłem sobie wydajny ups apc . Świetna sprawa w razie jakby zabrakło energii. Co raz częsiej zdarzają mi się takie awarię więc ups przyda się na 100 % . 

Ostatnio edytowane 23.05.2016 przez Michał Choromański. Powód: spam
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl