Zewnętrzny wyłącznik radia. - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Zewnętrzny wyłącznik radia.
REKLAMA
REKLAMA

Zewnętrzny wyłącznik radia.

Brak awataru
Brak użytkownika

Witam wszystkich serdecznie.

Niedawno zwróciłem uwagę, że moje radio nieco buczy nawet po wyłączeniu. Denerwowało mnie to i w końcu wysłałem je do serwisu (było na gwarancji) i niby uznali i odesłali nowe radio, ale buczy dalej. Nie chce mi się z nimi dalej bawić w kotka i myszkę i przyszło mi do głowy, żeby po prostu założyć na kablu zasilającym dodatkowy wyłącznik. Tylko zacząłem się zastanawiać czy takie skokowe wyłączanie nie wpłynie negatywnie na żywotność urządzenia. Radio oryginalnie jest wyłączane potencjometrem, czyli napięcie narasta powoli i może nie jest przystosowane do zmian skokowych.

Mógłbym niby najpierw skręcać potencjometr a potem dodatkowo wyłączać, ale to rozwiązanie jest niewygodne.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jerzy Jarmołowicz

Witam!

Nie ma znaczenia dodatkowy wyłącznik, ponieważ potencjometr też posiada skokowy wyłącznik zasilania. Będzie to po prostu zdublowanie włączenia i wyłączenia radia. Też jestem posiadaczem takiego odbiornika radiowego z adapterem, który "buczy". Taki tandetny sprzęt jest sprzedawany. Można się "bawić" w odszukanie przyczyn, ale "gra nie warta świeczki" Ja wyciągam wtyczkę z kontaktu i po kłopocie. Pozdrawiam Jerzy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl