Leasing ulicznego oświetlenia LED - Oświetlenie
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie Leasing ulicznego oświetlenia LED
REKLAMA
REKLAMA

Leasing ulicznego oświetlenia LED

Awatar użytkownika
Karol Lewandowski

Jak wiadomo wiele gmin i samorządów decyduje się obecnie na skrócenie okresu oświetlenia ulic, zwykle o godzinę, co skutkuje brakiem oświetlenia bezpośrednio po zmierzchu i przed świtem, ale często zdarza się też, że mniej uczęszczane ulice są nieoświetlone przez całą noc. Powodem są oczywiście oszczędności w miejskim/gminnym budżecie - problem dotyczy zarówno dużych miast jak i małych miejscowości. Niestety odbywa się to kosztem naszego bezpieczeństwa...

Rozwiązaniem mogłaby być modernizacja oświetlenia ulicznego polegająca na wprowadzeniu energooszczędnych źródeł światła. Coraz częściej słyszy się o nowych instalacjach LED, które pozwalają obniżyć koszty oświetlenia ulicznego nawet o połowę. Z drugiej strony są to głośne, ale pojedyncze przypadki, bo najczęściej władze tłumaczą, że nie mają środków na kosztowną inwestycję, którą niewątpliwie jest taka modernizacja. 

Interesuje mnie w jakim stopniu problem ten mógłby być rozwiązany dzięki leasingowi, który pomógłby rozłożyć w czasie koszty inwestycji, innymi słowy czy byłby on przy takiej opłacalny?

Może ktoś słyszał o samorządzie, który zdecydował się na leasing przy modernizacji oświetlenia ulicznego?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Większość inwestycji gminnych jest finansowanych z budżetu UE. Czy leasing się z tym nie gryzie? Swoją drogą nie słyszałem jeszcze o leasingowaniu oświetlenia ulicznego.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Jaroszyński

Tego typu modernizację można przeprowadzić w oparciu o formułę finansowania projektu z oszczędności wygenerowanych z obniżenia rachunków za energię. Dzięki temu zastosowana formuła finansowania nie obciąża budżetu miasta czy też gminy. Przykładem tego typu rozwiązania jest gmina Trzebielino w woj. pomorskim. Tutaj artykuł szczegółowo opisujący tą inwestycję - http://media.energa.pl/pr/228711/trzebielino-najnowoczesniej-oswietlone-w-polsce

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Wiśniewski

Panie Pawle,
a czy inwestycja była wynikiem jakiegoś specjalnego porozumienia tych dwóch firm? tzn. czy taka formuła finansowania modernizacji możliwa jest w każdej gminie czy tylko na obszarze działania spółki Energa? 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Michał Majewski

Tego typu inwestycje możliwe są w każdej gminie. Myślę, że może pana zainteresować uruchomiony przez NFOŚiGW program SOWA. Założeniem tego programu jest ochrona środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dofinansowanie z tego programu w celu poprawienia efektywności oświetlenia ulicznego sięga nawet 45% Dzięki temu koszty inwestycji są zdecydowanie niższe. Więcej na temat tego programu przeczyta Pan w Pulsie Biznesu: http://www.pb.pl/2946445,28878,sowa-ktora-pomozemy-zlapac  Wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia można składać od 1 do 30 kwietnia 2013 roku. Szczegóły konkursu na stronie: http://www.nfosigw.gov.pl/system-zielonych-inwestycji---gis/konkursy/i-konkurs-sowa/  

Odnośnie pytania o współpracę z innymi podmiotami. To możliwa jest taka współpraca również z innymi spółkami, jak np. Tauron. Częstochowa jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na inwestycję w oświetlenie LED-owe. Zamontowano 131 opraw LED-owych marki Philips. Takie oświetlenie jest energooszczędne i bardziej przyjazne mieszkańcom. Jeśli jest pan zainteresowany szczegółami polecam ten artykuł: http://www.elektroonline.pl/news/5989,Modernizacja-oswietlenia-ulicznego-w-Czestochowie

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
qweplo25 qweplo25

Leasing oświetlenia ulicznego ? To jest możliwe. Po więcej informacji zapraszam na http://www.masterlease.pl/leasing/male_i_srednie_firmy/oferta_leasingu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Mariusz Kowol

Przede wszystkim Masterlease został przejęty przez PKO Leasing i z tego co wiem teraz mają się specjalizować w najmie samochodów, a leasing maszyn i urządzeń bardziej będzie po stronie PKO. Z takich elastycznych, szeroko ofertowych leasingów to podobno jest Leasing ING Lease https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06/leasing-ing-lease-opinie-ubezpieczenie.html opinie o ING Leasing są dosyć dobre. Kiedyś miał bardzo duże udziały w rynku,  teraz większe ma chyba EFL i PKO Leasing.

W każdym leasing innych rzeczy niż samochodów to najlepiej szukać w takich dużych bankach. Te leasing inie działają zwykle w ramach banku tylko jako osobne spółki. W tym małych firmach (mniej znanych) to zwykle jest głównie leasing samochodów. Ewentualnie jakieś komputery inny sprzęt.

Ostatnio edytowane 16.01.2020 przez Mariusz Kowol. Powód: literówka
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl