Philips vs Osram - Oświetlenie Philips
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Philips vs Osram

Brak awataru
Mariusz Karabowicz

Witam, może ja zacznę w tym temacie. Jak wiadomo na rynku oświetleniowym 2 czołowych producentów źródeł światła to Philips i Osram.

Jak firma jest wg was lepsza. Chodzi mi zarówno o innowacyjność produktów, gwarancję, serwis, pracownie projektowe, cenę. Z góry dzięki za wypowiedzi.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jakub Krolikowski

Witam,

wydaje mi się, że bardzo dużo osób zadaje sobie to pytanie. Cenowo minimalnie lepiej przedstawia się Osram jednak różnica jest na prawdę bardzo niewielka, przynajmniej w przypadku większości produktów. Ogólnie w UE dominuje Philips, jednak w Niemczech zdecydowanie bardzie popularny jest Osram.. nic dziwnego - to ich rodzima marka. Wydaje mi się, że w kwestii innowacyjności przoduje Philips - bardzo często wycofywane produkty i wprowadzane ich nowsze wersje, nowe technologie, np. co raz wydajniejsze źródła LED. W sklepie NowaZarowka.pl sprzedajemy na razie wyłącznie Philips i nigdy nie mieliśmy problemu z gwarancją na LED. Nawet jeśli nasi klienci narzekali na hałas naturalnie emitowany przez lampy LED, Philips bez problemowo wymieniał źródło na nowe. W kwestii projetków, również obstawiałbym na Philips - bardzo ładne źródła i oprawy - zdecydowanie bardziej "stylowe" niż Osram. Jakość produktów obu marek wydaje mi się być porównywalną. W przypadku częsci produktów np. LED obstawiałbym Philips, a np. w przypadku żarówek halogenowych Osram. Jednak generalnie jakość zdecydowanie porównywalna z nieznaczną korzyścią dla Philips ze względu na co raz większą popularność LED.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Jaroszyński

Witam, właśnie powstała strona na Google+, na której możecie poczytać szerzej o produktach oświetleniowych firmy Philips i zainspirować się przedstawionymi tam projektami. Dodatkowo – wymieniać doświadczenia i inspiracje. Jeśli jesteście zainteresowani tematem oświetlenia, to jest to idealne miejsce dla Was. Z dyskusji wnioskuję, że temat jest dla Was bliski. Zapraszam więc - https://plus.google.com/112746248013509463963/posts

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Lukasz Kondrat

W sumie niezły pomysł, żeby być na bieżąco. Strona firmowa nie jest zbyt często aktualizowana, a profil Philipsa na fejsbuku zbyt mocno skupiony na kobietach i RTV/AGD, a przez to raczej bezużyteczny dla oświetleniowców.

Jeśli chodzi o porównanie to chyba więcej jest tu podobieństw niż różnic... np. obie firmy rozwijają swoją produkcję w Chinach ;)

Ostatnio edytowane 03.11.2012 przez Lukasz Kondrat. Powód: ort.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kowal

Ja u siebie montuje raczej takie lampy philips, bo w sumie mają spory wybór także do każdego pokoju coś innego się znajdzie:)nie narzekam na jakość...

Brak awataru
Krzychu Stolingwa

Ja wole Philips

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl