FIBARO SYSTEM WASZA OCENA - Inteligentny dom
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Inteligentny dom FIBARO SYSTEM WASZA OCENA
REKLAMA
REKLAMA

FIBARO SYSTEM WASZA OCENA

Brak awataru
NEO

FIBARO SYSTEM WASZA OCENA GENIALNY SYSTEM CZY PRZEREKLAMOWANY PRODUKT zapraszam do dyskusji  czytając folder reklamowy jeszcze chwile i wszyscy wypadna z rynku pozostanie tylko fibarao  oczekuje konkretów ZA I  PRZECIW  .anleo57

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jan Niezbędny

Czemu jesteś tak negatywnie nastawiony do rodzimych producentów? Pierwszy raz słyszę o tym systemie ale poczytałem sobie na forach i podobno jest to jest to jest to jedno z tańszych rozwiązań na rynku.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

ODPOWIADAM zapoznałem sie z tym systemem dosyc szczegółowo , proponuje to samo ,materiały reklamowe mówia o cudach na dzien dzisiejszy realizacja większosci bajerów opisanych w reklamach niemozliwa.. tak naprawde dostępne 3 sterowniki rolety, sciemniacz ,łącznik co do ceny aby ustawić sceny potrzebna home center , wskazany telefon z aplikacją ,dlaczego taki tani bo nie ujęte są żadne bajery właczniki kupujesz sam, co do mojego krytycyzmu zadałem poprostu pytanie wcale nie krytykuje  ciesze się że poznań to stworzył a moje pytanie dotyczy bardziej czy firma  fibar nie popełniła falstartu  ....reklamowego dziękuje Ci za komentarz zwóc uwage że częśc pozytwnych kometarzy wpisują sprzedawcy systemu i tu firma  Fibar jest geniuszem markietingu nowe salony rosną jak grzyby po deszczu w poznaniu sa już  cztery pytanie czy będą miały co sprzedawać

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Joanna Ossowska

Witam serdecznie,

jestem  odpowiedzialna za marketing w FIBARO, dlatego z uwagi, ze poruszana jest moja "działka" chętnie się wypowiem w temacie.

Po pierwsze, nie zgodzę się, żeby materiały marketingowe mówiły „o cudach”. Proszę wskazać co konkretnie nie jest możliwe.

Zaznaczam, że jeśli chodzi o Multimedia ta opcja we wszelkich materiałach marketingowych opisywana jest jako FIBARO JUTRO pokazując kierunek rozwoju systemu.

Jest to element nad którym pracuje obecnie nasze laboratorium. Rozwiązanie zostanie w przeciągu 1-2 mcy wprowadzone na rynek zgodnie z obietnicami.  

Po drugie, w systemie FIBARO możliwe jest wprowadzenie asocjacji co pomija element HC.

Po trzecie, telefon jako medium sterownicze został wybrany z uwagi na jego powszechną dostępność. Jest to urządzenie które prawie każdy człowiek posiada. Nasz klient nie musi kupować dodatkowych paneli, ekranów czy innych urządzeń umożliwiających sterowanie systemem. Wyszliśmy z założenia, że dbamy o finanse użytkownika -po co ma tracić pieniądze na dodatkowe gadżety.

Założeniem przy tworzeniu systemu było by klient uzyskał produkt optymalny pod kątem jakości i funkcjonalności za możliwie najprzystępniejszą cenę.

A tak na koniec cieszy mnie bardzo, że system wzbudza tyle emocji.

Zawsze dobrze usłyszeć opinie. W razie pytań służę pomocą.

Ostatnio edytowane 18.08.2011 przez Joanna Ossowska . Powód: blad
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maciej Majewski

Neo. Fibaro to z-wave więc wszystkie urządzenia z-wave z tym chodzą a jest ich sporo. Polecam wejść na nasz sklep na www.zhouse.pl, żeby się przekonać z czym to chodzi. Aktualnie ilość urządzeń bardzo szybko rośnie, nawet nie nadążamy ich testować i dodawać do sklepu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

Tradycyjnie  dziekuję Asi z Fibaro  i Mackowi z zu housa  my elektronicy powinniśmy nie upodabniać się w wypowiedziach do polityków i być po prostu kulturalnymi .obiecuje się bliżej zapoznać z tym co proponuje zhouse  i wtedy opisze moje wrażenia .Co do wpisu Asi nie wiem czy Fibaro wywołuje emocje mnie osobiście cieszy ze polskie ,co do Macka z zhausa czy mógłbyś podać swój email do siebie podaje swój anleo57@wp.pl,Asiu a teraz do Ciebie godzina 6,30 Centrala Fibaro pobiera dane meterologiczne itd.....godzina 7,28 gorąca woda w wannie ok IV kwartał  ale Asiu godzina 7,15 Dom budzi nas włączając muzykę i stopniowo podnosząc głośność CHYBA NIE MAMY TEGO ROBIĆ NA DIMMMERZE

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maciej Majewski

Ten główny mail zhouse@zhouse.pl jest właśnie do mnie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Joanna Ossowska

Szanowny Neo,

centrala ma wbudowany zegar astronomiczny oraz pogodynkę dzięki czemu po podaniu współrzędnych prezentuje dane które klient może odpowiednio wykorzystać.

Nie wiem czy masz świadomość lecz aktualnie możesz nabyć elektroniczne baterie wannowe, umywalkowe, itd. wybrane modele posiadają również wyjście na dowolny włącznik, co za tym idzie po wpięciu on/offa do takiej baterii możesz uruchomić ją zdalnie lub przez wcześniej zaprojektowaną scenę lub przygotować sekwencje zdarzeń. Urządzenia wannowe zasilane są z sieci lub z baterii.

Możesz również podłączyć on/off pod dowolne gniazdo sieciowe do którego zapięte jest dowolne radio, lampa stojąca, wiatrak itp  i to urządzenie również zostanie uruchomione.

 

Zwróć uwagę na to iż dzięki 3 elementarnym modułom obsłużyć możesz 90% urządzeń na rynku. Tak przecież funkcjonują wszystkie systemy automatyki.

Jeżeli interesują Cię również nietypowe rozwiązania to nieoficjalnie informuję iż zaraz do sprzedaży wchodzi miniaturowy kontraktron (całkowicie bezprzewodowy) oraz moduł wejścia do którego podpiąć będziesz mógł np: czujnik opadów, zwykłą czujkę ruchu, dowolny czujnik dymu, gazu, czadu, barierę podczerwieni itd.

Moduł wejścia będzie obsługiwał wyjścia cyfrowe, a pod koniec roku pojawi się kolejny interpretujący wyjścia analogowe oraz X2C.

Na dzień dzisiejszy nie mogę zdradzić więcej szczegółów lecz zapewniam iż to tylko kilka z wielu niespodzianek jakie szykujemy:)

W razie pytań oczywiście pozostaje do dyspozycji.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

Interesował mnie pomiar tu i teraz a nie do stacji meteo on -line ,a powrócmy do rolet jak w puszce podłączyc wasz sterownik rolet gdy instalacja/3x/ jest  tylko F bez  N a sterownik wymaga N....Co proponujecie ???????

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Joanna Ossowska

Drogi Neo,

przepraszam, że tak późno odpowiadam ale  niestety nie posiadam tak specjalistycznej wiedzy więc musiałam się skonsultować z naszymi inżynierami.

Niestety nie ma bezpośredniej możliwości takiego połączenia ale można albo poprowadzić przewód N do puszki sterownika albo zainstalować sterownik rolety w najbliższym możliwym punkcie na drodze silnika puszka sterownika np. w puszcze łączeniowej lub w samej obudowie silnika rolety. 



cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

DROGA ASIU 

prosiłbym o bardziej szczegółowa odpowiedz czy sterownik rolety Fgr221v mozna montować przy silnikach rolet zewnętrzych ostatnio spotkałem sie własnie z taka propozycją reprezentowaną przez Wasza firme ale nasuwaja mi się  dwie watpliwości  /wbrew pozorom jest to bardzo poważne pytanie/

1. jak taki montaż ma się do temperatury pracy  /w danych technicznych jest 0-40 C/zimą jest czasami - 25 C jaki jest wpływ temperatury minusowej na prace sterownika/

2.Sterownik rolet jakie ma IP /tu jak rozumie wystarczy włożyć sterownik do hermetycznej puszki ???/

pozd Neo z Torunia

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Joanna Ossowska

Ad1. i Ad2  co do temperatury pracy to rzeczywiście moduły są przeznaczone do pracy wewnątrz budynku w puszkach ściennych gdzie temperatura nie spada poniżej zera. Jeżeli chodzi o stopień ochrony to podobnie  jak w przypadku temperatury to puszka determinuje jego wartość i w przypadku montażu urządzenia w obudowie mechanizmu rolety należy zastosować hermetyczną puszkę.

pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

PROŚBA 

Asiu, zadaj pytanie Waszej kadrze inżynierskiej: Czy sterownik w -25oC będzie działał czy ta temperatura spowoduje, że się rozjedzie; co do parametrów rozumiem: takie są i tyle. Chciałbym usłyszeć ich zdanie.

NEO

Ostatnio edytowane 23.08.2011 przez elektroonline.pl. Powód: CAPS LOCK - nie ma potrzeby krzyczeć na forum ;)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Joanna Ossowska

Od kierownika działu rozwoju otrzymałam odpowiedź, że będzie działał i przeszedł testy ale w instrukcji zalecamy pracę w temperaturze minimalnej 0 stopni.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

ASIU podziekuj kerownikowi ,bo chcieliśmy kombinowac jak kon pod górke tzn tak jak sa ogrzewane szyki do kamer /pozystor w hermetycznej puszce/ wystarczy puszka hermetyczna i bedzie ok pozdrawiam neo torun

PS

.Zalecacie nie przechodzenia w minusowe temperatury bo pewnie radykalne obnizenie temperatury powoduje zraszanie i to mógł by byc problem ,ale z tym sobie poradzimy są takie małe specjalne  pochłaniacze 

Ps

Szczerze mówiąc przy Waszych łącznikach 1,5kw czy 2x1,5kw te Wasze listwy mi sie nie podobaja chyba lepsze było by wyprowadzic styki przekaźnika przewodami mam pewne watpliwosci /nawet już praktyczne/ że gdy styki na listwie sie poluźnia to przy tej mocy listew sie przeypala

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl