Wzmacniacz antenowy - radio, samochód - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Wzmacniacz antenowy - radio, samochód
REKLAMA
REKLAMA

Wzmacniacz antenowy - radio, samochód

Brak awataru
Marek Przewodowski

W Audi mam problem z odbiorem stacji radiowych poza miastem. W Warszawie łapie elegancko stacje radiowe. Po za Wawą jest co raz gorzej. Momentami nie łapie już nic. Bawiłem się różnymi opcjami radia i poprawa jest minimalna tzn. w Augustowie złapie max 4-5 stacji przy optymalnych ustawieniach radia. Dziś dostałem się do wzmacniacza. Nie widać na nim nic podejrzanego. Wzmacniacz jest taki:

  http://allegro.pl/audi-a4-kombi-wzmacniacz-antenowy-8e9-035-225-p-i1678957946.html


Za antenę robią ścieżki w szybach bocznych i tylnej. Do wejścia AM IN, FM1 IN, FZV IN wchodzi kostka z 2 kabelkami, które są przylutowane do jednej szyby bocznej. Mimo iż są 3 wejścia to kabelki są w kostce tylko dwa. Pozostałe wejścia FM2 IN i FM3 IN to podejrzewam z kolejnej szyby bocznej i szyby tylnej. IF IN i AM/FM OUT to zapewne już wyjście ze wzmacniacza do radia. FZV OUT to nie wiem co to jest.

Kiedyś na CB ktoś mi mówił, żeby sprawdzić czy na 225kHz na AM coś łapie i jeżeli tak to wzmak raczej OK. No i łapie, ale słabo.

Nie wiem co i jak ale przydałoby mi się łapać stacje radiowe po trasie :)

 

Pomożecie ??!! :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

coraz gorzej w trasie .... a czy masz w radiu włączoną opcję... jak to się nazywa AF chyba , która koryguje częstotliwość. Pamiętaj, że częstotliwość sygnału danej stacji zmienia się w trasie ze względu na moc nadajników, a różnica 0,5 czy 0,1MHz znacznie psuje jakość sygnału. (Wyjątkiem jest jedno piekielne radio które chyba wszędzie odbiera na 104,7 AVE) 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski

Nie mam w radiu opcji AF. Radyjko wygląda tak:

 

http://allegro.pl/radio-cd-audi-a3-od-2003-2006r-concert-8po-i1703515220.html

 

Jedynie grzebałem w ustawieniach radia, na tyle że będąc w Augustowie radio wyszukiwało 4 stacje j/w, a wcześniej tylko jedną stację. Piekielnego radia nie wymieniam bo jak dobrze zauważyłeś to odbiera zawsze i wszędzie :-]

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl