Co da się odzyskać z monitora CRT? - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Co da się odzyskać z monitora CRT?
REKLAMA
REKLAMA

Co da się odzyskać z monitora CRT?

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witajcie, nadszedł czas na (spóźnione) wiosenne porządki i pozbycie się starego monitora CRT CTX. Naprawiać nie warto chociaż wiem że popalone są tam diody prostownicze (jeśli dobrze pamiętam).

Co warto wyjąć/wylutować z takiego monitora co ewentualnie mogłoby się przydać? widzę kilka małych radiatorów aluminiowych i wielki kondensator. czym się warto jeszcze zainteresować?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
andrzej23

Radiatory radiatorami możesz je zachować ale nie koniecznie, sam przeprowadzałem rozbiórkę monitorów CRT i powiem szczerze to warto się skupić na dławikach przy przetwornicy, tranzystorach kluczujących trafopowielacz no i jeśli nie jest uwalony trafopowielacz to go też możesz wyjąć. Wiele to miejsca nie zajmuje, a w przyszłości może się przydać, zapomniał bym zawsze przydatne i w cenie jest zespół cewek odchylających na szyjce oraz cewka rozmagnesowująca która opłata prawie całą tylną część kineskopu. 
Pozdrawiam i życzę przyjemnej rozbiórki. 
ps. kondesatorów nawet tych wysokonapięciowych nie warto ruszać ponieważ z racji wieku moły już wyschnąć, tracąc swoją pojemność.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Dzięki za podpowiedź. Celowo tego trupa jeszcze nie wyrzuciłem, myślę jeszcze nad jakimś ciekawym zastosowaniem dla plastikowej obudowy. Jest w dość dobrym stanie i można by znaleźć jej jakieś ciekawe zastosowanie. Kosz na śmieci raczej odpada ;) pokombinuję, może ktoś coś zasugeruje? barek na alkohol odpada ;) grilla też raczej z tego nie zrobię

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
andrzej23

No tak obudowa z tworzywa sztucznego raczej nie wypali by zrobić z niej grila, widziałem nie tak dawno w necie kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie budy od monitora m.in. zabudowa pod akwarium, klatka dla domowego zwierzątka typu chomik itp. kosze na śmieci też się trafiały więc Twój pomysł nie jest zły. 
Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

zastosowanie obudowy monitora CRT,recyclingOd wczoraj obudowa funkcjonuje jako profesjonalny kontener na śmieci, odpadów żywnościowych tam zbierać nie będę - wiadomo dlaczego, pozostałe śmieci gromadzą się dość wolno, przydałaby się jeszcze jakaś pokrywa.

Jest to obudowa po monitorze 17" trochę za duża i niefunkcjonalna jako kosz.

Pokombinuję trochę nad jej lepszym zaadoptowaniem ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl