Czy jesteś gotowy na IPv6? - Sieci telekomunikacyjne
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Sieci telekomunikacyjne Czy jesteś gotowy na IPv6?
REKLAMA
REKLAMA

Czy jesteś gotowy na IPv6?

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Jak jest u was czy migracja do ipv6 będzie kłopotem czy też nie? dla ułatwienia sprawy mały cytacik ze strony cisco podpowiadający jak przeprowadzić krótki test:

 

4 kroki dzięki którym sprawdzisz czy jesteś gotowy na IPv6

  • Sprawdź czy posiadany przez Ciebie router obsługuje wersję IPv6. Jeśli nie to urządzenie trzeba będzie wymienić na nowe lub dokonać aktualizacji oprogramowania.
  • Sprawdź czy posiadane przez Ciebie urządzenia posiadające adres IP (komputery, konsole PlayStation, smartfony, lodówki z dostępem do Internetu) posiadają wersję obsługującą protokół IPv6. Najlepiej zgłosić się z tym pytaniem bezpośrednio do producenta danego urządzenia, który będzie w stanie udzielić dalszych informacji związanych przykładowo z aktualizacją oprogramowania danego rozwiązania.
  • Sprawdź czy zastosowany na Twoim komputerze czy laptopie system operacyjny jest gotowy na IPv6.
  • W przypadku serwisów w których konieczne jest zalogowanie (sklepy internetowe, serwisy internetowe banków, serwisu urzędów publicznych, urzędów skarbowych czy też fora internetowe) firma, która zarządza danym serwisem musi zapewnić logowanie po IPv6 ponieważ wiele systemów zabezpieczeń i systemów bilingowych korzysta z adresu IP jako dodatkowego identyfikatora użytkownika.

W jaki sposób sprawdzić czy Twoje urządzenia sieciowe są gotowe na IPv6?

Wykonaj podstawowe testy swoich urządzeń sieciowych za pomocą specjalnie w tym celu przygotowanych serwisów i aplikacji:

  • Na stronie http:/omgipv6day.com/ zamieszczono krótki test. Za pomocą prostych odpowiedzi tak lub nie można ocenić czy ustawienia protokołu IPv6 w naszej przeglądarce dla stron poświęconych Światowemu Dniu IPv6 są aktywne. Z tej strony użytkownicy są następnie przekierowywani na stronę http://test-ipv6.com/, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe testy oraz rozwiązania ewentualnych problemów.
  • W sieci jest także dostępna inna niezależna strona o podobnej nazwie http://ipv6-test.com/, za pomocą której nie tylko możemy przeprowadzić krótki test łączności z IPv6, ale także porównywalne testy protokołów IPv4 i IPv6. Za pośrednictwem tej strony możemy także przeprowadzić kontrolę połączenia z aktywnymi stronami internetowymi IPv6 (posiadającymi rekordy AAAA w DNS).

Szczegóły dotyczące testów znajdują się na stronie: http://blogs.cisco.com/borderless/ipv6-testing-sites-and-tools/

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl