Schneider, Legrand a może ABB? Która markę preferujecie. - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Schneider, Legrand a może ABB? Która markę preferujecie.
REKLAMA
REKLAMA

Schneider, Legrand a może ABB? Która markę preferujecie.

Brak awataru
Marek

Witam.

Postanowiłem założyć tę grupę abyśmy mogli poruszać tematy związane z branżą elektroinstalacyjną, z osprzętem, aparaturą modułową oraz problemami polskich elektroinstalatorów.

Na początek chciałbym poznać wasze opinie na temat producentów aparatury modułowej. Jak wiadomo każdy robiąc czy to mniejszą czy większą rozdzielnicę musi w końcu zmierzyć się z pytaniem jakiej firmy aparatury użyć. Oczywiście mówię o sytuacji, w której albo my jesteśmy autorami projektu albo jest to na tyle prosta instalacja że nie trzeba projektu. Zetem: który producent wg was jest najlepszy a który najgorszy?

Proszę o fachowe opinie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Schumax

Witam,

Wybierając aparaturę modułową wybieram takie firmy jak SCHRACH, MOELLER, SCHNEIDER na samym końcu dopiero jest LEGRAND który wielu moich kolegów po fachu chwali. Ja uważam że era LEGRANDA się skończyła choć osprzęt elektryczny mają 1 klasa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Konrad czemu uważasz że "era" Legranda się skończyła?

Ja ostatnio robiłam remont i wyposażyłam mieszkanko w osprzęt Schneidera - seria SEDNA i muszę przyznać że są bardzo ładne i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Natomiast nadprądówki i różnicówkę mam Mollera i już musiałam wymieniać różnicówkę bo się zepsuła.

Ostatnio edytowane 03.03.2011 przez Anna Wróblewska. Powód: .
Brak awataru
Jan Niezbędny

Jestem wierny marce ABB i o ile klient nie chce innego osprzętu zawszę montuję ABB.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Schumax

montując w rozdzielni trzeba dobrze dokręcić śruby Legrand niestety jest zbyt kruchy. To mnie najbardziej boli, lepszy plastik potrzebuje Legrand. Połamane moduły w rozdzielni to stanowią bezpieczeństwa jak również ma nie chlubny wygląd.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Paul

Witam

Nie oszukujmy się montuje się to co chce inwestor + - lub który z osprzętu jest tańszy aby jak najwięcej zostało.

Brak awataru
Jan Niezbędny

Arkadiuszu masz rację jednak jeśli któryś mnie pyta o poradę zawsze doradzam ABB. ABB w elektroinstalatorstwie to jak Mercedes w motoryzacji.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Mariusz Bieliński

Witam serdecznie.

Arku oczywiście masz rację, ale padło pytanie co Ty byś dał a nie Inwestor.

Natomiast jeżeli ktoś będzie miał kontakt z tanim badziewiem firmy Kania - uciekajcie od nich jak najdalej.

 

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Idąc tokiem myślenia Jana Schneider jest jak BMW:)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

A czy ktoś z forumowiczów miał okazję wypróbowania sprzętu marki Chint?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Firma Chint Poland to tańsza alternatywa dla wyżej opisywanej aparatury. Wiadomo są robione w Chinach, skąd pochodzi firma matka Chint. Jak na razie - ok.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
PacMan

Ostatnio miałem okazję montować moellera i niestety różnicówka była walnięta. W domu mam Hagera i ogólnie polecam. Przede wszystkim wszystkie tworzywa sztuczne tzw plastiki są na przyzwoitym poziomie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Pytanie trochę zbyt ogólne ponieważ jedne firmy lepszy mają osprzęt a inne np lepszą aparaturę lub system inteligentnego domu.

W przypadku aparatury modułowej do domowych zabezpieczeń różnicy praktycznie nie ma. Czy ABB czy Schneider czy Chint więc po co przepłacać.

W przypadku systemów inteligentnego domu to też zależy od funkcjonalności ponieważ nie zawsze te systemy mają takie same funkcje. Ostatnio klient zamówił system xcomfort moellera. Super system, fajne bezprzewodowe łączniki powodują że ścian nie trzeba kłuć. Ergonomiczny pilot... w tej chwili do z systemów knx/eib jakbym miał doradzić klientowi to raczej bym polecił xComfort przede wszystkim za dużo możliwości rozbudowy systemu.

Co do osprzętu to już raczej sprawa indywidualnego gustu i dopasowania do pozostałego wystroju pomieszczenia i budżetu. No chyba że robimy bez projektu co również bardzo często się zdarza to zazwyczaj montuję Legranda. I nie zgadzam się z Konradem, który uważa że era Legranda się skończyła. Po prostu nie widać ich w mediach - może taka jest ich polityka marketingowa. Mniejszy budżet na reklamę kosztem wyższej jakości materiałów?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika

Dwa lata montuje HAGER-a  jako osprzęt modułowy i nie mialem jeszcze problemow, jako zabezpieczenie przepieciowe B+C to MOLLERA i tez jest ok bo juz widzialem raz jak zadzial i "ochronil" instalacje. Natomiast jezeli chodzi o osprzet elektryczny to prawie 70 % BERKER rozne serie i .....OSPEL , dla tych co naprawde chca zaoszczedzic - aprzede wszystkim ludziom sie podobaja gnizda EURO - te wynalazki z mozliwosci wlaczenia trzech urzadzen bez ochrony w jedna puszke. Jest to dosc ciekawe a przede wszystkim bardzo tanie rozwiazanie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
FAZA Świdnik

Zgadzam się - jeżeli chodzi o aparaturę modułową, również najlepiej pracuje mi się na osprzęcie Hagera. ABB, Moeller i Schneider stawiam ex aequo na 2 miejscu a za nimi jest dopiero LEGRAND, głównie przez wadliwą serię różnicówek, z którą miałem do czynienia (spośród 10szt. musiałem wymienić 6 - nie chciały się załączać po pierwszym zadziałaniu).

Jeżeli zaś mowa o osprzęcie elektrycznym to mnie również BERKER przypadł do gustu, ale nie skreślam w tym wypadku LEGRANDA i stawiam go na równi m. in. ze Schneiderem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl