Dziwne transfery w X-PERIA - Android OS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Android OS Dziwne transfery w X-PERIA
REKLAMA
REKLAMA

Dziwne transfery w X-PERIA

Awatar użytkownika
Bawor

Przedłużyłem ostatnio umowę z PLAY i wziąłem za zeta SE X-PERIA x8i. Wszystko wydawałoby się fajnie ale po kilku dniach sprawdziłem billing u operatora i okazałao się, że codziennie naliczane są jkieś dodatkowe opłaty za transmisjędanych. Usłyszałem, że nowe telefony "coś tam" ściągają jakieś aktualizacje trudno mi pwiedzieć bo ani razu nie dostałem monitu o to czy zgadzam się na łączenie z internetem.

Wiecie co ten chol...y telefon sobie ściąga??

Problem załatwiłem tak, że wyłączyłem u operatora usługi transmisji danych, mam w nim wifi to mi wystarczy do netu a przy polskich cenach za usługi mobile-internet serdeczne DZIĘKUJĘ ale nie skorzystam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
krzemik

Generalnie wszystkie telefony z Androidem wysylaja ogromne ilosci danych "gdzies w swiat" ;) Ogromne, nie mam na mysli wiele MB czy GB a... sam fakt, ze telefon cos generuje, pomimo iz nie korzystasz aktualnie z zadnej aplikacji korzystajacej z internetu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Czy jesteś w stanie określić co on w ten świat puszcza? nie bardzo podoba mi się idea udostępniania czegokolwiek na zewnątrz. Słyszałem że to aktualizacje są w ten sposób sprawdzane.

Ostatnio edytowane 09.03.2011 przez Bawor. Powód: literówka
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam, od niedawna również mam fon z androidem i muszę przyznać że w moim przypadku nie jest tak źle. Transfer jaki telefon zużyje sam z siebie to ok 1mb/miesiąc.  Reszta jest używana przez komunikator i program gmaila ale też w nieznacznym stopniu.

Z chęcią jednak też się dowiem co sam telefon wysyła bez mojej wiedzy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
krzemik

Nie wiem co telefon wysyla ;)

Faktem jest ze podczas aktywnego polaczenia z internetem, telefon dosc czesto "brzeczy" jak go postawisz przy urzadzeniu (radioodbiorniku) ktore "zbiera" telefony komorkowe. Miesiecznie Android konsumuje mi ok 100MB, ale mam skonfigurowane 5 kont pocztowych, ktore synchronizuja sie w szczycie co 15 min a poza (20-8) co 4 godz ;)

 

Zupelnie inna sprawa jest przypadkowe udostepnienie swoich danych. Sa tu dostepne mapy Google oraz uslugi ktorych do konca nie testowalem, ale ktore za pozwoleniem upubliczniaja/umozliwiaja wyslanie zdejc i dolaczenie ich do jakichs map.

Trzeba tylko patrzec zeby za duzo nie wlaczyc ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl