Wsuwanie kabla w ciasne zabezpieczenia - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Wsuwanie kabla w ciasne zabezpieczenia
REKLAMA
REKLAMA

Wsuwanie kabla w ciasne zabezpieczenia

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam, ostatnio miałem mały problem z kablem od zasilacza do laptopa. Musiałem skrócić kabel na odcinku zasilacz-laptop o 10cm (przetarte przewody) i tu spotkałem się z małym problemem:

musiałem zsunąć tą gumową blokadę/zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla z zasilacza ponieważ przetarcie nastąpiło tak, że nie miałem możliwości przesunięcia zabezpieczenia przed obcięciem, nawet po obcięciu (uciąłem 2cm od płytki pcb):

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wsuwanie tego zabezpieczanie (tak to nazwałem bo nie znam fachowej nazwy). Nie ukrywam że po obcięciu kabla nieźle się napociłem aby to wcisnąć z powrotem.

Kombinowałem z naklejeniem taśmy na koniec aby gumowy kołnierz się nie zaginał w szczelinach (jak na zdjęciu) ale nie zdało to egzaminu. ostatecznie naciągnąłem więcej kołnierza na końcówkę i stopiłem zapalniczką, posmarowałem trochę olejem roślinnym i poszło bez większego problemu tylko potem musiałem wytrzeć olej aby się kabel w środku nie ślizgał.

Chętnie poznam wasze sposoby

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek Krawczyk

Rozwiązanie jest proste. Należy udać się do sklepu z elektroniką i dokupić podobną osłonę na kabel, lub samą wtyczkę razem z osłoną. Jeżeli takowej nie znajdzie Pan, najprostszym rozwiązaniem będzie założenie na kabel koszulki termokurczliwej, na pewno dostępnej w każdym sklepie z elektroniką. Można dokupić czarny kolor koszulki i nawet to będzie nieźle wyglądało. Należy zmierzyć sobie średnicę przewodu i dobrać odpowiednią koszulkę. 

Pozdrawiam J.K.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Petykiewicz

Witam,

zabezpieczenie przed zginaniem sie przewodu nazywa sie fachowo odgiętką. Z treści zrozumiałem, że odciętka nie została uszkodzona, tylko została zsunięta z przewodu, a po obcięciu należałoby ją ponownie założyć. Polecam dwa sposoby stosowane do montażu odgiętek opracowane na bazie produktów firmy HellermannTyton:

1. Środek montażowy (poślizgowy) Hellerine, który jest mieszaniną oleju roślinnego i niewielkiej ilosci alkoholu. PO nałożeniu daje cienką warstewkę poślozgową, natomiast po odparowaniu alkoholu właściwości ślizgowe preparatu zanikają.

2. Rozwierak trójzębny np. serii NA. Jest to narzędzie montażowe przeznaczone do rozwierania elastycznych tulejek elastosmerowych. Po rozwarciu zakładamy tulejke (w tym przypadku odgiętkę) na przewód i wyciągamy narzędzie. Stopień rozciągania jest uzależniony od elastyczności materiału.

W przypadku gdyby odgiętka uległa uszkodzeniu, oferujemy również szereg odgiętek wykonanych z miękkiego PVC.

Pozdrawiam

Paweł Petykiewicz

e-mail: pawel.petykiewicz@hellermanntyton.pl

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska
Paweł Petykiewicz
 

Witam,

zabezpieczenie przed zginaniem sie przewodu nazywa sie fachowo odgiętką. Z treści zrozumiałem, że odciętka nie została uszkodzona, tylko została zsunięta z przewodu, a po obcięciu należałoby ją ponownie założyć. Polecam dwa sposoby stosowane do montażu odgiętek opracowane na bazie produktów firmy HellermannTyton:

 

Odgiętka czy odciętka w końcu?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Petykiewicz

Odgiętka

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Panie Pawle byłem u was na stoisku na Automaticonie - bardzo fajne stoisko.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Petykiewicz

Dziękuje.

Myślę, że stronę internetową też mamy całkiem niezłą;-)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Fakt bardzo ergonomiczna

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl