Jaki sens zmiany czasu? - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka Jaki sens zmiany czasu?
REKLAMA
REKLAMA

Jaki sens zmiany czasu?

Brak awataru
Dorota Ołtarzewska

Generalnie mówi się, że zmiana czasu jaką przechodzimy co pół roku związana jest z oszczędzaniem energii elektrycznej. Ile jest w tym prawdy, biorąc pod uwagę współczesny poziom rozwoju cywilizacyjnego? Czy przypadkiem nie jest tak, że to jakaś nieracjonalna tradycja? A może kryją się za tym czyjeś interesy?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Energooszczędność raczej nie. Ktoś się pokusił o liczenie oszczędności  i wychodziło że w skali globalnej wyglądało to całkiem nieźle jednak po przeliczeniu na osobę oszczędności nie były wyższe niż 0,5% (zasłyszane w radio)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Zmianę czasu wprowadzono celem zmniejszenia zużycia energii. Jednak obecnie naukowcy starają się udowodnić że ze zmiany czasu jest więcej szkody niż korzyści.

W Kalifornii naukowcy obliczyli że zmiana czasu powoduje wzrost energii.

http://wyborcza.pl/1,75476,7701591,Po_co_nam_zmiana_czasu_.html

Jako ciekawostkę informacja znaleziona w Internecie:

Zmianę czasu - na letni lub zimowy - stosuje się w około 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje on we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii) i wielu innych, m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. Jedynym wysoko uprzemysłowionym państwem, które nie wprowadziło czasu letniego, jest Japonia.


Podział na czas letni i zimowy sięga początków 20. wieku. Czas letni, zwany "czasem wojennym" wprowadzili po raz pierwszy Niemcy, a po nich inne państwa walczące w pierwszej wojnie światowej.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
sebastian pozniak

NO tak, ze względu na zmiany cywilizacyjne już od dawna zmiana czasu nie niesie ze sobą żadnych oszczędności energii, ale teraz po co zbędna komplikacja?

Jedyne czym można to tłumaczyć to przyzwyczajenie... a przecież za każdym razem ludzie się tylko męczą zaburzeniem swojego zegara biologicznego.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl